Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wymyc wnęki auta przy drzwiach? Mam APC, szmatki atomizery, ale jak oglądam filmiki to albo to spłukiwać parą albo woda. Ale nie mam jak tego spłukiwać. Jakie pomysły za pomocą szmatki i atomizera? 
Pistoletem do węża ogrodowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myję pędzelkiem, wypłukuję wężem i ewentualnie przecieram fibrą, żeby nie zostawić waterspotów i zacieków. Możesz teoretycznie wypędzelkować i zetrzeć, ale zajedziesz sobie i mikrofibrę i lakier... może jakieś naczynko z wodą do spłukiwania chemii?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DevMike napisał:

Jak wymyc wnęki auta przy drzwiach? Mam APC, szmatki atomizery, ale jak oglądam filmiki to albo to spłukiwać parą albo woda. Ale nie mam jak tego spłukiwać. Jakie pomysły za pomocą szmatki i atomizera? 

ale przecierz atomizerem , spryskiwaczem jakims ogrodowym spokojnie to wypluczesz, a co chodzi,  w czym problem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, yas napisał:

ale przecierz atomizerem , spryskiwaczem jakims ogrodowym spokojnie to wypluczesz, a co chodzi,  w czym problem ??

Olsniles mnie 🙂

Czy po cleanerze soft 99, przed nałożeniem wosku fusso 12 months powinienem odtłuścić lakier? Mam k2 klinet tylko. Czytam opinie i jedni ludzie odtłuszczają inni nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DevMike Greenstar ma inhibitatory korozji więc jak gdzieś zostanie niedopłukany przynajmniej nie zje drzwi. Do wypłukania workstuff work bottle. Nie ma lepszej butelki w tej cenie. Podaje dużo i ze sporą prędkością. Napełnij wodą i machaj 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DevMike napisał:

Czy po cleanerze soft 99, przed nałożeniem wosku fusso 12 months powinienem odtłuścić lakier? Mam k2 klinet tylko. Czytam opinie i jedni ludzie odtłuszczają inni nie

Wszystko zależy od aktualnej fazy księżyca 😂 

A tak na powaznie, to zrób sobie sam test. Odtłuść nie które elementy i będziesz mial po czasie odpowiedź, czy to odtluszczenie coś dało i wosk lepiej siedzi, czy nie. 

Spokojnie możesz użyć k2 klient 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że pasta nawet po pierwszym czy drugim przejeździe robi się sucha po czterech pyli. Pracuję na małej powierzchni max 3 na 3 rozmiar pada. Prędkości między 2 a 3 próbowałem i efekt ten sam.

Hamron gąbki nata czerwone i żółte pasty Koch chemie m302 i f601.

Na gąbce 4cr było z tym znacznie lepiej. Mam wrażenie że naty więcej pasty chłoną niż wypracowują

Na zdjęciu malutki testowy kawałeczek po dwóch przejazdach żółta gąbka Koch f6

Na gąbkach 4cr te same pasty sprawiały wrażenie bardziej oleistych

Temperatura koło 19 stopni. Wilgotność nie mam pojęcia. Próbowałem też różne ilości pasty i efekt naprawdę taki sam

IMG_20200501_143049_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat zobacz na fotce delikatnie ruszone palcem widać że pasta nie jest oleista tylko jest raczej sucha. Nie ściera się leciutko jak wosk czy coś tam tylko klei się do lakieru i trzeba jechać wipeoutem

tak rozumiem że jest pylenie po prostu poza obszarem na którym pracuje widać takie zakurzenie od pasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat no dobra to ufam na słowo i idę cisnąć dalej. Wiesz że to moja pierwsza polerka i mam wątpliwości. Ogólnie podejścia testowe na innych padach zachowywały się te pasty trochę inaczej i powiedzmy komfort pracy był wyższy. 

Na szczęście wydaje się że efekty są niezłe.

Dzięki za ekspresową reakcję

 

IMG_20200501_114906_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z gatunku pro-eko 😉

 

Czy są środki do mycia felg i opon które wymagają minimalnej ilości wody ewentualnie bez spłukiwania? Bo u mnie w garażu bieżącej brak i jeszcze jakiś czas nie będzie, a w piątek przyszły jadę montować letnie koła i po powrocie bym sobie felgi wyglansował żeby do lakieru pasowały. A bez wody to wiadomo. Mogę mieć tyle wody co w jakimś spryskiwaczu w rodzaju Marolexa i tylko pod ciśnieniem jakie leci z opryskiwacza o ile to ciśnieniem można nazwać. Znaczy wody doleję, ale ciśnienia nie zwiększę. A nie chcę narobić sobie szkód jakimś niespłukanym deironem.

Waterless/rinseless średnio działają na opony, próbowałem, a o pyle z klocków na felgach to w ogóle można zapomnieć. A nie chcę glinkować felg chociaż bez podstawowej dekontaminacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z gatunku pro-eko
 
Czy są środki do mycia felg i opon które wymagają minimalnej ilości wody ewentualnie bez spłukiwania? Bo u mnie w garażu bieżącej brak i jeszcze jakiś czas nie będzie, a w piątek przyszły jadę montować letnie koła i po powrocie bym sobie felgi wyglansował żeby do lakieru pasowały. A bez wody to wiadomo. Mogę mieć tyle wody co w jakimś spryskiwaczu w rodzaju Marolexa i tylko pod ciśnieniem jakie leci z opryskiwacza o ile to ciśnieniem można nazwać. Znaczy wody doleję, ale ciśnienia nie zwiększę. A nie chcę narobić sobie szkód jakimś niespłukanym deironem.
Waterless/rinseless średnio działają na opony, próbowałem, a o pyle z klocków na felgach to w ogóle można zapomnieć. A nie chcę glinkować felg chociaż bez podstawowej dekontaminacji.
Ogarniesz na bezdotyku. Wybierz taki na którym nie ma ruchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel dostał rysę przez pół drzwi (prawdopodobnie klucz). Cudow nie oczekuje zaprawka poszla fluid penem czekam 48h i potem jak robicie? Taśma w miejsce nadlania zaprawki i szlifuje do momentu przebicia sie przez tasme i spłycenia nadlania? Sucho/mokro 1500 gradacja? @AreK @bienek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Muszę odświeżyć lakier przy pomocy Rollera 9mm  na corsie D  z 09 roku. Kolor to magma Red. Czerwony akryl. Mam pady 2zvizzer one stepowe, finish i cut ,. Oraz 2 pady nata żółte slash , pastę zvizzer one step, sonaxa cut max i carpro essence. Pytanie, jaka kombinacja do tego będzie najlepsza.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dostępu do pianownicy, dekontaminacje będę przeprowadzał na myjni bezdotykowej, poniewaz dysponuje garazem bez dostepu do wody. Czy mocno stezony SG Citrus Prewash lub CleanTech Tech Cleaner z oprysku i na to piana aktywna z pistoletu z myjni może posłużyć jako substytut właściwej aktywnej piany? Gdzieś na forum przy opisie Tech Cleanera rzucił mi się fragment gdzie właśnie w taki sposób był wykorzystany i dawał radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wicher napisał:

Czy mocno stezony SG Citrus Prewash lub CleanTech Tech Cleaner z oprysku i na to piana aktywna z pistoletu z myjni może posłużyć jako substytut właściwej aktywnej piany? 

Jak najbardziej. Ja regularnie korzystam z SG Citrus Prewash z oprysku. Uważaj tylko na stężenie, zdarzały się przypadki reakcji z plastikami w przypadku za dużego stężenia. Miej na uwadze, że na dłuższą metę to agresywna chemia dla LSP.

Samemu na bezdotyku robię wpierw felgi, później oprysk z Citrusa, spłukanie i powtarzam jeszcze raz Citrusa i spłukanie. Później mycie właściwe rękawica. IMO przykrycie tego pianą z pistoletu nie ma sensu - sam Citrus to mocny zawodnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pitekman napisał:

Jak najbardziej. Ja regularnie korzystam z SG Citrus Prewash z oprysku. Uważaj tylko na stężenie, zdarzały się przypadki reakcji z plastikami w przypadku za dużego stężenia. Miej na uwadze, że na dłuższą metę to agresywna chemia dla LSP.

Samemu na bezdotyku robię wpierw felgi, później oprysk z Citrusa, spłukanie i powtarzam jeszcze raz Citrusa i spłukanie. Później mycie właściwe rękawica. IMO przykrycie tego pianą z pistoletu nie ma sensu - sam Citrus to mocny zawodnik. 

Dzięki za szybką odpowiedź, o LSP się na chwilę obecną nie martwię, po korekcie będę kładł colli 476s. Nie pozostaje nic innego jak lecieć w plener 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, alfaJersey napisał:

Pytanie z gatunku pro-eko 😉

 

Czy są środki do mycia felg i opon które wymagają minimalnej ilości wody ewentualnie bez spłukiwania? Bo u mnie w garażu bieżącej brak i jeszcze jakiś czas nie będzie, a w piątek przyszły jadę montować letnie koła i po powrocie bym sobie felgi wyglansował żeby do lakieru pasowały. A bez wody to wiadomo. Mogę mieć tyle wody co w jakimś spryskiwaczu w rodzaju Marolexa i tylko pod ciśnieniem jakie leci z opryskiwacza o ile to ciśnieniem można nazwać. Znaczy wody doleję, ale ciśnienia nie zwiększę. A nie chcę narobić sobie szkód jakimś niespłukanym deironem.

Waterless/rinseless średnio działają na opony, próbowałem, a o pyle z klocków na felgach to w ogóle można zapomnieć. A nie chcę glinkować felg chociaż bez podstawowej dekontaminacji.

Meguiars stworzył Waterless Wheel Cleaner, ale nie ma go jeszcze w Polsce

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.