Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Kup sobie do czyszczenia carchem masz w 100ml opakowaniach nawet . Dziala tak samo co colourlock. Ja od pewnego czasu przezucilem sie wlasnie na carchema zarowno do czyszczenia jak i konserwacji. Wczesniej lecialem na Colorurlock i ten z carchema dziala tak samo a moze nawet lepiej a cena duzo mniejsza. To samo z konserwacja masz 2 produkty ja uzywam olejku ktory dodatkowo zmiękcza skore 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gesiu_15 napisał:

@kamykmm spróbuj AutoGlym Glass Polish , od jakiegoś czasu używam do czyszczenia wewnątrz szyb i brak jakichkolwiek mazów ;) 

AG GP używałem zawsze do mycia szyb zewnątrz, przy pomocy tricolora, ale spróbuje w środku, tylko na co najlepiej aplikować GP? Bezpośrednio na fibrę i drugą docierać do czysta, czy może na pada mikrofibrowego rozprowadzić i dopiero dotrzeć fibra. 

1 godzinę temu, grabek246 napisał:

@kamykmm rozprowadz plyn jedna fibra, odczekaj moment żeby produkt minimalnie odparowal a później wypoleruj ręcznikiem papierowym i masz kryształ. Używaj tylko ręczników bezpylowych

robię dokładnie tak jak napisałeś, tylko zamiast ręcznika papierowego używam mikrofibry waflowej a mazy zawsze jakieś wyjdą.

Może dobrym rozwiązaniem będzie porządne odtłuszczenie szyb IPA 1:1 a potem domycie jeszcze płynem do szyb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rapmen93 Też polecam Carchema. Zamówiłem po 100ml cleanera i armoura bezpośrednio od producenta to dostałem gratis olejek ;) polecam też zakup szczoteczki, ja swoją u wojasa kupiłem :D po zrobieniu kierownicy średnio zauważyłem w ogóle ubytek cleanera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @BiałyGTi @Brusu naprawdę dzięki za rady, ale tak jak pisałem mam 50 ml Colourlock na zużycie więc raczej jego użyje ;) do zabezpieczenia ewentualnie pomyślę nad środkiem od CarChem. Mają 100 ml więc jak dla mnie starczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamykmm napisał:

Może dobrym rozwiązaniem będzie porządne odtłuszczenie szyb IPA 1:1 a potem domycie jeszcze płynem do szyb?

Dokładnie tak ;) W razie mega syfu możesz przeplatać te etapy, aż do uzyskania krystalicznej czystości. Ja często myte szyby traktuję tylko IPą 1:1, a w przypadku gorszych przypadków wspomagam się płynem do mycia szyb i mleczkiem do polerowania - bez znaczenia, czy w  środku, czy na zewnątrz. IPA super odtłuszcza, ale tak se myje, więc nieraz zostają po prostu smugi od ścierki lub papieru (znów kwestia wtórna, czego się akurat używa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Znacie jakiegoś mocnego skurczybyka do usunięcia wosków ?

Ale chciałbym coś extra mocnego ale bezpiecznego do usuwania resztek wosków.

Jeden sprawdzony bydlak. Psikam, pędzel, spłukuję - nie ma nic - tafla jak ta lala. Coś na 5 minut roboty. Nie interesuje mi pięcio stopniowa zabawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, CoolBreeze napisał:

@Domel poszukaj na googlach mikroskopu cyfrowego na usb. Jest tego trochę, od małych gadżetów do bardziej pro-urządzeń.

 

ok mam. Nawet za 50 dych już są :D fajny bajer :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie warto inwestować w talerz i pady na rzep w miejsce tych już na dysku? Przez parę miesięcy znalazłem tylko parę, mało konkretnych odpowiedzi na to pytanie. Czy to rzeczywiście wpływa na jakość oraz komfort pracy prócz łatwiejszego prania i większego wyboru padów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.