Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
12 minut temu, xadamx napisał(a):

@Domel Wygląda na rysy na warstwie antyrefleksyjnej. Przepoleruj aby ją zupełnie usunąć a następnie zabezpiecz folią. Folia najlepiej matowa aby nie odbijała tak mocno światła.

Zastanawiam się jakiej tu kombinacji uzyc zeby czasem szkód nie narobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatna może być bo to nawet ręcznie idzie zdjąć: gąbka polish + pasta polish.

36 minut temu, Domel napisał(a):

Zastanawiam się jakiej tu kombinacji uzyc zeby czasem szkód nie narobić...

Gąbka polish + pasta finish. Nie trzeba nic mocnego, bo to nawet ręcznie idzie zdjąć.

Może to ci coś pomoże

https://www.youtube.com/watch?v=y_qHtP13GVg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy auto/nowy lakier - czarny metalik. Nie chce zakładać folii, chciałbym sam coś nałożyć typu wosk/kwarc. Co polecacie (jestem amatorem)? Dzięki!

Poczytaj proszę forum, jest tak dużo czynników jak finalny wygląd czy trwałość, które mogą mieć wpływ na wybór zabezpieczenia, że szkoda się więcej rozpisywać tym bardziej, że na forum jesteś widzę od 4lat


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Adrian89 napisał(a):


Poczytaj proszę forum, jest tak dużo czynników jak finalny wygląd czy trwałość, które mogą mieć wpływ na wybór zabezpieczenia, że szkoda się więcej rozpisywać emoji1.png tym bardziej, że na forum jesteś widzę od 4lat emoji28.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Za dużo wątków i ciężko cokolwiek znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz woskować i masz warunki by to robić co 1-2 miesiące, to połóż wosk, jak nie, to ceramikę, będziesz miał spokój przynajmniej rok. Na początek na pewno mysie i dekontaminacja. Wosk położysz pod chmurką, z ceramiką jest gorzej, bo musi odparować 24h bez styczności z wodą. Wszystko zależy od tego jakie masz warunki. Jakpisal kolega można elaborat z tego napisać

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcineke napisał(a):

@Locales jak masz jakieś ciekawe auto to wpadnij do mnie, masz nie daleko coś wrzucimy na pierwszy raz na lakier , zobaczysz jak się robi...

W sumie ciekawe 🙂 Plus Marcin z Marcinem to się pewnie dogada. Ile czasu trzeba by zarezerwować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzućcie jakimś QuickDetailerem do wosków opartych na carnaubie?

Nie mam dużego porównania, ale Funky Witch Hypnotic Icon QD szczególnie na mokro lubię


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym zaprawki robicie zaprawki? Bardziej chodzi o większą głęboką rysę. Fluid pen jest fajny na maskę, ale na płaskie powierzchnie ciężko dozować małą ilość. Patyczkami też jest ok, ale precyzji też trochę brakuje, gdzieś się przewijał pędzelek retuszerski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysa na przedniej szybie na całej długości pracy wycieraczki, wyczuwalna pod paznokciem. Czy to jest do wypracowania czy raczej szyba do wymiany? Koszt polerki takiej szyby może być nieadekwatny do efektu? Czy ktoś może poradzić coś w temacie, bo nie wiem czy szukać jakiegoś "detailingu" w okolicy czy nie warto? Rysa jest akurat na wysokości oczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyczuwalna pod paznokciem to raczej lipa i czeka Cię wymiana moim zdaniem. Niech się jeszcze któryś z kolegów wypowie, ale nie widzę możliwości skorygowania tak głębokiej rysy nie zmieniając parametrów optycznych szyby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma porównanie między rękawicami Gyeon smoothie vs Microfiber madness Incredimitt vs Microfiber madness Delimitt? 

I czy ktoś testował gabke Automotive Care do rinselessa? Jest niemal połowę tańsza od gąbki Optimum, tylko co z jakością? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 minut temu, powerf napisał(a):

@bawgo chcesz fajną i tanią gąbkę do rinselessa to sprawdź Pure Chemie green sponge pro. Używam jej od kilku tygodni właśnie do rinselessa i jest rewelacyjna,

Ostrożnie. Pytałem producenta czy to gabka do Rinselessa - powiedział, że nie. Oczywiście nikt nie zabroni jej do tego uzywać 😉 nie wpadajmy w skrajności, bo Softa uzywa sie wygodnie.

Ja trochę czuję w rękach że ta gąbka ma inną gęstość niż "typowe" do Rinselessa z definicji. Co to znaczy, że ona mocno wchłania w siebie, robi się cieższa. Cięzej się ją wypłukuje. Pytanie czy ona wciąga w siebie brud i mikrocząstki jak typowe "rinselesowe".

Generalnie bardzo ją lubię tylko mam wrażenie i odczucia, że aby ja wypłukać potrzeba 2x wiecej "zachodu" niż "typowa" do Rinselessa. Inna struktura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego powodu szukam jakiejś opcji typowo pod rinseless, szczególnie, że bardzo lubię tą metodę i często i gęsto przeprowadzam ten proces 1-2 razy na tydzień, więc nie zaszkodzi zapewne zainwestować w coś wygodnego i bezpiecznego, ale jednak 170zl za gąbke to jest ciekawa cena. Oczywiście można by wrzucić do wiadra 5 mikrofibr, ale jednak mycie rękawicą czy gąbka to coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony wydasz 170 zł i będziesz miał spokój na lata. Mam gąbkę od Booski i fajna jest, tylko czarna i prze to brudu nie widać

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.