Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie nie do końca związane z detailingiem, ale takowa chemia może mi pomóc z moim problemem. Z racji, że sporo kręcę na rowerze, mam problem z brudnymi szmatami po czyszczeniu napędu. Są to zabrudzenia olejowe. Jeździć z zabrudzonym czyściwem tekstylnym do utylizacji to generalnie kłopot. Wpadłem na pomysł, że mógłbym wykorzystać stare mikrofibry tzw. gruzy do tego celu i później je prać, by były wielokrotnego użytku. Czym ogarnąć takie zabrudzenia? Nie potrzebuję krystalicznej czystości szmaty, chodzi o to by była wolna od tłustych, olejowych zabrudzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakiś pomysł. Myślałem jeszcze o porządnym wymoczeniu w roztworze APC i potem pranie. Zastanawiam się tylko jakim stężeniem zaatakować. Mam standardowe od ADBL. Myślałem żeby zacząć od 1:10 i zabaczyć jak sobie poradzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w sumie fajnie by się nadał do czyszczenia łańcucha i napędu jak tak patrzę. Dużo lepsze to, niż używać benzyny ekstrakcyjnej. Aktualnie do czyszczenia mam piankę od Fenwicks, ale wychodzi pieruńsko drogo. Zapewne zamiast Meglio wezmę odpowiednik od Tenzi, bo wychodzi dużo korzystniej cenowo. Tak czy siak wypróbuję najpierw na szmatkach wstępne użycie APC, żeby rozbić ten brud i dobre wypłukanie. Zobaczę jak to będzie działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś lepszy QD z tych dłużej siedzących, który można też dorzucić przy osuszaniu? Jak na razie moim faworytem jest AG Sapphire

Ccwg siedzi koło miesiąca i można wrzucać na mokro, gyeon ceramic QD też i 2-3tyg poleży zależnie od warunków.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

@makazkinn ADS Graphene Seal (jak zalezy nam na max efekcie podczas osuszania) to mgielka na mokry element , ręcznikiem z fibry rozmazanie/wymieszanie produktu z wodą jednoczesne zebranie nadmiaru. Zostaje widoczna warstwa. Kolejnne elmenty ta samą metodą. po zrobieniu auta, drugim ręcznikiem przejście ponownie z lekkim dotarciem zbierając smugi/pozostałości.   Ta metoda daje lepsze hydro i śliskość w porównaniu z osuszaniem po jednym elemencie od AdoZ

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do zabezpieczenia skóry po wyczyszczenii? Do tej pory używałem colourlocka versiegelunga i szukam czegoś w mojej opinii równie dobrego.

BMW f10, skóry szare.

Myślałem o gliptonie albo znowu kupić coś od colourlocka np lederprotectora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leder protector to inny produkt, niż Versiegelung, tj. nieco innego przeznaczenia. Raczej jako uzupełnienie, niż zastępstwo.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci z tego co się dowiadywałem przed zrobieniem Phaetona też tak sądzę. To taka wersja light Ruckfetter Oil, bardziej do nawilżenia. Pytałem też o to Nowika i polecił nałożyć kilka warstw Protectora i na koniec Versiegelung

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czester napisał(a):

Czy możecie podrzucić jakieś dobre rady jak najlepiej podejść do tematu usuwania folii przyciemniającej z szyb?

Tylko parownicą. Lekko zadzierasz róg i potem już parownica.

Robiąc parownicą klej nie zostanie na szybkie tylko odchodzi razem z folią. Robiłem tak dosyć starą folię i nie było żadnego problemu z klejem.

Grzejąc opalarką klej zostaje na szybie.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.