Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie do osuszania mam tylko narazie fluffy 1szt. Na aucie nie było wosku ani nic i tafla potężna, fluffy ledwo pół auta osuszyl. Maska, dwa błotniki i trochę drzwi i już mokry jak gnoj.. Czy tak ma być? To kwestia tego że na aucie nie było żadnego wosku i jest tak ogromna różnica w ilości wody która zostaje? Czy po prostu fluffy po którymś praniu już nie wciąga tak jak powinien? Jakiś dodatkowy ręcznik do osuszania możecie polecić od razu?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanie jak rozegrać kładzenie wosku przed zimną teraz. Jakiś miesiąc temu myty samochód na którym był Duragloss 671 i na to położony FK1000. Teraz czy wystarczy mi go umyć i przelecieć IPĄ i na to kłaść wosk znowu FK1000 czy trzeba znowu Duraglosa (jako cleaner) i jego wtedy wymywać ? W mojej głowie wytworzyło się, że jeśli umyje teraz i użyje IPY to śmiało mogę lecieć z woskiem i cieszyć się przez zimę z efektów, ale wole się upewnić jak to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
44 minuty temu, Gold_Car napisał:

Panowie czym szybko usunąć świeży fk1000 + bsd muszę oddać felge do poprawy. Nie mam da ani rotacji ....

a po co to chcesz usuwać ? olej to. Przecież oni i tak przy naprawie to zaorają :)

16 minut temu, Patryk14 napisał:

Czy tak ma być?

tak. fizyki nie usuwasz. Przeciez on musi to wchłonąć. A bral LSP tez wpływa na ilość wody. Takze jak już sie z tym uporasz to wody będzie mniej ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do osuszania mam tylko narazie fluffy 1szt. Na aucie nie było wosku ani nic i tafla potężna, fluffy ledwo pół auta osuszyl. Maska, dwa błotniki i trochę drzwi i już mokry jak gnoj.. Czy tak ma być? To kwestia tego że na aucie nie było żadnego wosku i jest tak ogromna różnica w ilości wody która zostaje? Czy po prostu fluffy po którymś praniu już nie wciąga tak jak powinien? Jakiś dodatkowy ręcznik do osuszania możecie polecić od razu?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka


Kup sobie Gyeon Silk Dryer. Całe auto osuszysz bez problemu.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
55 minut temu, eryk13 napisał:

Jakiś miesiąc temu myty samochód na którym był Duragloss 671 i na to położony FK1000. Teraz czy wystarczy mi go umyć i przelecieć IPĄ i na to kłaść wosk znowu FK1000

a co juz znikł, że chcesz druga warstwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel ogólnie kiepsko z nim, ale to możliwe że sama kwestia mocno brudnego  samochodu i zapchania :). Ogólnie jednak chciałbym lepiej przygotować na zimę, żeby sobie dłużej poleżał wosk i właściwie chyba w połączeniu z duraglossem dość krótko leży FK1000, albo ja mam dwie lewe ręce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, wobbjack napisał:

Kup sobie Gyeon Silk Dryer. Całe auto osuszysz bez problemu.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Tudzież D-wash Silk, identyczny zamiennik, tylko pomarańczowy, trochę tańszy. Chociaż długodystansowego porównania nie mam, ale w dotyku i wyglądzie wszystko tak samo ;)
 

12 godzin temu, KapselK napisał:

Auto było u mechanika, nie wiem dlaczego ale przetarli mi jakąś szmatą przedni błotnik do połowy i miejscami przedni zderzak, auto było brudne, patrzyłem pod ledem no i są koliste ryski, a kuźwa w lipcu robiłem korektę. :evil: :evil: Możliwe, żeby te ryski były na warstwie powłoki czy nie ma takiej opcji i są na lakierze? :o Przelecę auto finiszem w przyszłym roku, ale i tak się wkurzyłem, że jednym przetarciem zniszczyli moją ciężką pracę. Dobrze, że całego auta mi tak nie urządzili bo bym zatłukł :!:

Pewnie na powłoce, często bardziej się mienią w świetle, niż te na lakierze, przez co się nawet bardziej w oczy rzucają. Essence+ najlepiej albo jeszcze raz powłoka miejscowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, eryk13 napisał:

@Domel ogólnie kiepsko z nim, ale to możliwe że sama kwestia mocno brudnego  samochodu i zapchania :). Ogólnie jednak chciałbym lepiej przygotować na zimę, żeby sobie dłużej poleżał wosk i właściwie chyba w połączeniu z duraglossem dość krótko leży FK1000, albo ja mam dwie lewe ręce :D

Zostaw go. Szkoda roboty. ;) Lepiej mu dokładać QDkami albo czymś w stylu ADBL SSW. Zerknij na temat dotyczący Prostaffa CC Water Gold w testach, ostatnio go położyłem na już osłabionego Colli 845, z którym dobrze się dogadał, więc myślę, że tak samo byłoby też z innymi syntetykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 Na pewno masz rację, ale Fk1000 jest u mnie :D . Resztę niestety musiałbym kupować. Najwyżej machnę rundkę wokół samochodu całkiem bezsensownie nie zaszkodzi mu :D Tego Prostaffa albo SSW  pewnie też będzie trzeba kiedyś kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na powłoce, często bardziej się mienią w świetle, niż te na lakierze, przez co się nawet bardziej w oczy rzucają. Essence+ najlepiej albo jeszcze raz powłoka miejscowo.
Jak wykonać takie miejscowe nakładanie powłoki żeby nie wyszły jakiś plamy?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MirekGTS napisał:

Jak wykonać takie miejscowe nakładanie powłoki żeby nie wyszły jakiś plamy?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

Jakie plamy? Wypolerować miejscowo, np. do jakiegoś załamania, krzywizny na elemencie, typu na błotniku od załamania do dołu, na drzwiach od listwy do dołu, itp. i nałożyć w tym miejscu od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
33 minuty temu, Michał126 napisał:

Zostaw go. Szkoda roboty. ;) Lepiej mu dokładać QDkami albo czymś w stylu ADBL SSW. Z

tez tak mysle.

druga warstwa wosku po miesiącu, to jak nakładanie maseczki na wczorajszy makijaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Co polecacie na tylna szybe w samochodzie kombi żeby brud mocno nie osiadał a jeżeli nie ma na to rady to cos zeby łatwiej się myło.
Mimo płukania na myjce cisnieniowej widac ze brud zostaje.

Wosk ? Niewidzialna wycieraczka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, kondziukret napisał:

Witam,
Co polecacie na tylna szybe w samochodzie kombi żeby brud mocno nie osiadał a jeżeli nie ma na to rady to cos zeby łatwiej się myło.
Mimo płukania na myjce cisnieniowej widac ze brud zostaje.

Wosk ? Niewidzialna wycieraczka? 

budżet nie ograniczony ? fantazja lub chęć testowania czy coś sprawdzonego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, kondziukret napisał:

Oczywiście preferuje cena/ jakość :) 

powiem szczerze - mam dwa kombi - i chociażbym nie wiem co robił - dupcie są wiecznie uwalone. Próbowałem juz, woski, niewidzialne wycieraczki, uje muje dzikie węże.

Odpuściłem. Szkoda, że nie mam fotki z dziś....

Wale produkty typu QW lub QD. Ostatnio jeżdżą ze mną na zmianę SSW od ADBL i SWM od Detailer's Magic.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, paperson napisał:

@kondziukret połóż rain-x. Cena/jakości na tym forum to dyskusyjna sprawa ;)

:D

 

2 minuty temu, Gesiu_15 napisał:

Soft99 Glaco Q lub Ultra Glaco :)

o o o to to to, na przód rewelka. Ale kolega pyta o tył kombi :) no chyba, że źle zrozumiałem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Michał126 napisał:

Zostaw go. Szkoda roboty. ;) Lepiej mu dokładać QDkami albo czymś w stylu ADBL SSW. Zerknij na temat dotyczący Prostaffa CC Water Gold w testach, ostatnio go położyłem na już osłabionego Colli 845, z którym dobrze się dogadał, więc myślę, że tak samo byłoby też z innymi syntetykami.

Ja na 6 tygodniowy Megs # 16 położyłem drugą warstwę tego wosku i efekt był super. Po myciach doładowanie QD i zima przepykana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.