Skocz do zawartości

Glinka - instrukcja zastosowania


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje porady, mam stosunkowo nowe auto(3msc) w kolorze czarnej perły. Dzis przy myciu zauważyłem sporo jakiegoś nalotu spod drzew, kropel tak jakby jakiejś żywicy, i smoły co nie schodzi ani aktywna piana ani Buggoffem od SG i szamponem ADBL. Chciałem w przyszłym tyg nałożyć harly waxa i pasuje wyczyścić lakier idealnie. Lepiej użyć glinki czy moze cleanera? Ani tego ani tego nigdy nie uzywałem stad czekam na porady i na ewentualne polecane kosmetyki :) i moze jakaś instrukcje jak śmigać z ta Glinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner dopiero przed woskiem. Najpierw musisz dobrze lakier oczyścić właśnie z tych zalegających zanieczyszczeń, których szamponem nie usuniesz itp.

 

Kup Prickborta i CarPro Iron-X lub ADBL Vampire Liquid(o tym poczytaj jak się stosuje) później mycie i możesz użyć glinki, po glince znowu mycie, osuszanie i potem cleaner. Wszystko jest na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADBL VAMPIRE posiadam, używam go do oczyszczalnia felg. Słyszałem ze na lakier tez można używać, masz na myśli tą smołę czy moze ta resztę zanieczyszczeń jak żywica czy jakieś tym podobne zanieczyszczenia ?

Kupie tego Prickborta, ale używać go typowo do smoły czy on jest uniwersalny ?

Pytanie jeszcze co do glinki, ona usunie zanieczyszczenia po owadach itp, takie plamy itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

651386 Kupie tego Prickborta, ale używać go typowo do smoły czy on jest uniwersalny ?

Pytanie jeszcze co do glinki, ona usunie zanieczyszczenia po owadach itp, takie plamy itd?

 

 

Czyli co , Tobie nie chce się poczytać o prickborcie i glince i my mamy Ci na nowo wszystko przepisywać ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

651386 Kupie tego Prickborta, ale używać go typowo do smoły czy on jest uniwersalny ?

Pytanie jeszcze co do glinki, ona usunie zanieczyszczenia po owadach itp, takie plamy itd?

 

 

Czyli co , Tobie nie chce się poczytać o prickborcie i glince i my mamy Ci na nowo wszystko przepisywać ? :o

 

Nic nie trzeba mi przepisywać, pytam tylko, ponieważ nie robiłem tego jeszcze, i nie Chce czegoś zrobić nie tak;)

A wracając do tematu, jakiej firmy glinkę polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet klikając strony na "oślep" dużo się dowiesz o tym czego potrzebujesz.

 

Glinka jakiej używam to Bilt Hamber. Pytasz, czy ślady po owadach usuniesz glinką, najpierw porządnie auto umyj, potem usuń smołe, asfalt i zanieczyszczenia metaliczne, bo się wydaje że tego jeszcze nie zrobiłeś a wszystko chcesz mieć na tacy :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem temat, a zeby nie było ze jestem len:)

Z tego co wywnioskowałem postawię raczej na glinkę valetpro yellow, ponieważ lakier jest w miarę nowy, a ja tez nigdy nie glinkowalem:), zastanawiam sie jeszcze nad bilt hamber ale nie mogę sie zdecydować. co do poślizgu, to kupie preparat do glinek, ewentualnie szampon ADBL plus woda i atomizer, ale to chyba nie ma różnicy ?

Smoła i reszta syfu mam nadzieje ze zejdę vampir liquidem, plus mycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam problem z rozpadającą się glinką...

Na A4'ke w kombi zyżyłem z 2/3 BH Soft.

Lubrykant to SG Smooth Clay Lube.

 

Nie wiem co jest przyczyną? Glinka z tym lubrykantem się nie lubią czy może za dużo podlewałem?

Glinke i wyrabiałem na miękką ale też od razu placek i na auto. Efekt ten sam - zaczyna się rozpadać po np ogarnięciu drzwi.

Może przyczyna to ponowne zagniatanie glinki podczas pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pierwsze glinkowanie w życiu mi nie poszło jak trzeba :(

 

Auto umyte

Opsikane resztką K2 Roton i do końca Tugą zieloną (Roton to kicha przy Tudze)

Opsikane Nielsen Tar & Glue Remover

Umyte

Glinka Yellow od VAllet Pro na ciepłej wodzie z szamponem truskawkowym od Shiny Garage

Umyte

Osuszone Fluffy Dryer'em

 

 

Niestety w niektórych miejscach powstały dziwne mazy. Całe szczęście że jutro zaczyna się korekta.

 

Mam podejrzenia że glince było za zimno. Byłą dość twarda i ciężko się ją ugniatało nawet w rękach. Temperatura na dworze 23 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam glinkę od VP do tej pory przechowywałem ją tak jak do mnie przyszła tj po użyciu w folię i do woreczka strunowego. Jak powinno się przechowywać glinkę? W szczelnie zamkniętym woreczku strunowym czy wystarczy trzymać ją w na przykład w mydelniczce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najlepiej jakieś pudełeczko. Glinka Bilt Hamber jest w małym pudełku i dodatkowo owinięta od spodu "jakimś" papierem.Glinkę VP trzymałem w woreczku to później był problem, żeby ją oswobodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.