Skocz do zawartości

Glinka - instrukcja zastosowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

koledzy chciałbym podpiąć się do tematu...

jakiś czas temu pewna firma uszkodziła mi całe auto... piaskowali suwnicę a następnie ją pomalowali...wiatr zrobił swoje...

 

całe auto chropowate łapie brud że szkoda gadać... walczyłem z przednią szybą... nitro i szmaty i jazda...

ale 2 godziny zeszło.

NIedawno kumpel pogazał mi takie cudo jak glnkowanie...

spróbowaliśmy i faktycznie fajnie zeszło i lakier wygłacony.

 

Chciałem zlecic to komuś, ale mam obecnie spore wydatki związane z przeprowadzką... i będę miał garaż...

więc... chciałbym sobie spokojnie element po elemencie "wyglinkować"...

czy możecie polecić jakieś sprawdzone glinki i ślizgi.

jest tego na necie... ale ktoś może z doświadczenia coś poleci.

z góry wielkie dzięki

podkreślam że nie robiłem tego nigdy wcześniej...

 

aha no i po wszystkim jakiś wosk chciałbym nałożyć...i zabezpieczyć lakier... więc również poproszę o sugestie.

z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw zajrzyj tutaj:

viewtopic.php?f=6&t=2601

 

Glinka zapewne ta którą i mi polecali koledzy: VP żółta

Pod glinke woda z szamponem lub specjalny lubrykant przeznaczony do tego celu choć moim zdaniem chyba pierwszy wariant w zupełności wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A clay sponge od adbl ktos uzywal?

 

Jeszcze nie, ale trochę się obawiam czy nie nabałaganie na lakierze. Do tej pory glinkowałem 3 razy miekką glinką, a clay sponge z tego co wiem jest pomiędzy średnią a twardą glinką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A clay sponge od adbl ktos uzywal?

 

ja używałem, ale nie mam porównania z glinką, bo nigdy nie glinkowałem :D

 

Ogólnie spoko i po użyciu w zasadzie brak śladów zużycia, więc zakup wydaje się być bardziej ekonomiczny od glinki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeszcze jedno pytanko.

Jestem przed pierwszym glinkowaniem auta (pierwszym swoim i pierwszym auta :D). Po glinkowaniu danego elementu mam go umyć od razu czy jak wyglinkuje całe auto ? Pytam bo jako iż będę to robił pierwszy raz to pewnie będzie się z tym cackał pół dnia :/ Będą jakieś negatywne skutki po wyglinkowaniu i pozostawieniu tego elementu na dłużej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeszcze jedno pytanko.

Jestem przed pierwszym glinkowaniem auta (pierwszym swoim i pierwszym auta :D). Po glinkowaniu danego elementu mam go umyć od razu czy jak wyglinkuje całe auto ? Pytam bo jako iż będę to robił pierwszy raz to pewnie będzie się z tym cackał pół dnia :/ Będą jakieś negatywne skutki po wyglinkowaniu i pozostawieniu tego elementu na dłużej ?

 

Myjesz jak zrobisz całe auto. Żadnych negatywnych skutków nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeszcze jedno pytanko.

Jestem przed pierwszym glinkowaniem auta (pierwszym swoim i pierwszym auta :D). Po glinkowaniu danego elementu mam go umyć od razu czy jak wyglinkuje całe auto ? Pytam bo jako iż będę to robił pierwszy raz to pewnie będzie się z tym cackał pół dnia :/ Będą jakieś negatywne skutki po wyglinkowaniu i pozostawieniu tego elementu na dłużej ?

 

Myjesz jak zrobisz całe auto. Żadnych negatywnych skutków nie będzie.

 

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A clay sponge od adbl ktos uzywal?

Nie od ADBL ale mam od Chemical-i i bardzo sobie chwalę.

 

 

Działa to w ogóle? :kox:

 

Działa. Ale gdybym miał oceniać skuteczność to:

- glinka najskuteczniejsza (zakładam że dobór twardości prawidłowy do ilości syfu na lakierze)

- clay block troszkę mniej ale zostawia mniejszy bałagan na lakierze (w porównaniu do twardej glinki) i pracuje się szybciej z uwagi na większą powierzchnię pracy

- rękawica glinkująca (myślę że w sam raz do najmniej zapyziałych lakierów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto:Biały golf z przebiegiem 12 tys.km więc tragedii nie ma.

Po przeczytaniu paru tematów:

-Auto umyje,oblece prickiem i vampirem no i jak chodzi o to glinkowanie.

Auto już 6 miesięcy temu przeszło bezdotykową dekontaminacje,więc zdecydowałem się na glinkę Blit Hambler Soft i do tego ślizg od GoodStuff,czy jest jakiś delikatniejszy zestaw?Auto nie będzie poddane korekcie po glinkowaniu i zależy mi aby nie zrobić bałaganu :/ .Po glinkowaniu przelece tylko Dodo Juice Lime Prime na tri color twardszej stronie.Proszę o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopersky, glinki od BH są jednymi z lepszych i nie powinieneś mieć z nią problemów, przede wszystkim zadbaj o dobry poślizg i kontroluj ją tzn. jak złapie już syfu to zagniatasz i działasz dalej. I jeszcze jedno nic na siłę, delikatnie bez dużego nacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co według Was będzie lepszym wyborem do dekontaminacji Hondy Civic z ultramiękkim i delikatnym lakierem Nighthawk black pearl - glinka czy clay sponge od ADBL?

Zależy mi by nie narobić bałaganu typu holsy itp, lakier nie jest mocno zanieczyszczony jak by co...

z góry dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co według Was będzie lepszym wyborem do dekontaminacji Hondy Civic z ultramiękkim i delikatnym lakierem Nighthawk black pearl - glinka czy clay sponge od ADBL?

Zależy mi by nie narobić bałaganu typu holsy itp, lakier nie jest mocno zanieczyszczony jak by co...

z góry dzięki za odp

 

Ja bym poszedł w delikatną glinke jeżeli się boisz narobić bałaganu ;) Wszystkie produkty jak rękawice , pady czy tego typu kostki są szybsze w pracy ale z mojego doświadczenia jednak bardziej agresywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co według Was będzie lepszym wyborem do dekontaminacji Hondy Civic z ultramiękkim i delikatnym lakierem Nighthawk black pearl - glinka czy clay sponge od ADBL?

Zależy mi by nie narobić bałaganu typu holsy itp, lakier nie jest mocno zanieczyszczony jak by co...

z góry dzięki za odp

 

 

Holosów nie narobisz bo glinką nie robi się ruchów okrężnych :kox:

W każdym razie miękka glinka będzie najbezpieczniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem - glinkowałem auto żółtą valet pro, za poślizg służyła mi woda z paroma kroplami szamponu 'autoland szampon aktywny'

W niektórych miejscach pojawiły się jakby białe smugi widoczne pod światło, coś jak zaschniety szampon ale nie zeszło nawet jak umylem auto :/ Przez co taki efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.