Skocz do zawartości

Glinka - instrukcja zastosowania


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

jako ze pierwszy raz bede glinkowal auto to pytanie

czy ta bedzie dobra: Shiny Garage glinka czyszcząca fine dla auta bmw e39 cosmosschwarz metalik gdzie od 7 lat auto bylo moze nawoskowane z 6-7 razy a tak tylko wiadro i szampon ryski sa juz konkretne

oraz mam jeszcze rowniez czarne mondeo pantera metalik tu lakier bardziej zadbany ale przeszlosci nie znam czy byl jakos specjalnie dbany

za podpowiedzi dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie kupiłem valetpro yellow, rozumiem, że glinki używam od razu całej , nie dziele sobię jej na 2 części i uzywam powiedzmy teraz tylko pół? na jak długo starcza? jak często trzeba kupować nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaną glinkę wyrzucamy do kosza. Także wtedy gdy podczas pracy upadnie na podłogę (bo mogą się przykleić drobiny piasku itp.).

Nieużywaną schowaj do szczelnego pojemniczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie. Dzień dobry.

Dawno mnie nie było na forum i pewnie wiele się zmieniło, gdy chodzi o nowe produkty. Korzystam głównie z produktow Zymkola i SV, ale na nowy sezon szukam dobrej, raczej miękkiej glinki i lubrykantu do niej.

Co byście polecili? Lakier ze stajni volkswagena (jak na zdjęciu w avatarze).

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Help me, krótko pierwszy raz glinkuje auto w życiu mam ValetPro Yellow, tak jak napisane lakier letni auto stoi w ocieplanym garażu, woda jako lubrykant ciepława, glinka wygnieciona, zagniatana, bez docisku, suwana po lakierze, wody w opór co by się nic nie stało opierdzieliłem pół samochodu, ta woda co była podeschła, odpalony halogen patrze maskę zderzak to aż mi dupę ścisneło.

Powiedzcie mi czy to normalne?!?!, żeby glinka zostawiała takie ślady, żeby nie mieć wątpliwości wziąłem drugi kawałek nowy i sprobowalem na dole drzwi jeszcze nie glinkowanych, przemyte szamponem, osuszone patrze i to samo,a poniżej zdjęcia.

a8038c17ec549900med.jpg

d2eda776d301e52dmed.jpg

a5346a54947d89b5med.jpg

Jakiś trefny serwer był, że się nie chciało wyświetlić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Help me, krótko pierwszy raz glinkuje auto w życiu mam ValetPro Yellow, tak jak napisane lakier letni auto stoi w ocieplanym garażu, woda jako lubrykant ciepława, glinka wygnieciona, zagniatana, bez docisku, suwana po lakierze, wody w opór co by się nic nie stało opierdzieliłem pół samochodu, ta woda co była podeschła, odpalony halogen patrze maskę zderzak to aż mi dupę ścisneło.

 

 

Kolego całkiem poważnie to czemu nie zrobiłeś jak to zalecają: wykonać najpierw sekcję testową w mało widocznym miejscu. :|

Czy sprawdzałeś pod halogenem, że nic takiego się tam nie działo przed glinkowaniem?

Masz szampon, dlaczego glinkowałeś z wodą? Nie czułeś że glinka tak jakby się przykleja do lakieru?

Jeśli ślizgała się bez problemu, to prawdopodobnie nie glinka jest sprawcą zamieszania, a już napewno nie całego ;)

 

Skoro glinkujesz pierwszy raz, nie dziw się że wygląda przerażająco - coś to pewnie przykrywało, nałożysz jakiś glaze i będzie malina :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem to mój błąd, że nie sprawdziłem :/ Glinkowałem na wodę, przeczytałem wszystko o tej glince i jak się przesadzi z szamponem może się rozpadać, a duże grono forumowiczów pisała, że wystarczy na wodę zresztą producent też tak niby twierdzi :)

Nie powiem, że się gdzieś tam nie zatrzymała no ale nie na całym aucie, a ono całe takie było w hologramach, na szczęście zeszło po cleanerze dodo lekko ściernym ale zastanawiam się co było przyczyną, żeby następny raz nie zrobić sobie takiego psikusa :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej przez zły dobór lubrykantu zostawił ślady po glince. Nie dość, że robił to pierwszy raz to jeszcze zamiast co najmniej wody z szamponem (ja tam wolałem nie ryzykować i kupiłem dedykowany lubrykant) użyłeś samej wody ... :?

Nie ma się teraz co dziwić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś polecić odpowiednią glinkę pod BMW E87 w kolorze szary metalik? Czy szampon od SG + woda może być odpowiednim tłem dla glinki? Po zabiegu glinkowania i przed użyciem Cleanera muszę umyć samochód z szamponem czy wystarczy sama woda pod ciśnieniem? Troszeczkę zmartwił mnie efekt użytkownika Arcz... z drugiej strony jeśli zmieszany szampon z wodą by wystarczył to nie musiałbym dorzucać kolejnego wydatku.

 

Pozdrawiam,

Martin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartinSKI, Sądząc po tym, że dopytujesz się o glinkę i lubrykant będzie to Twoje pierwsze glinkowanie. Ja bym postawił na dedykowany lubrykant i dobrej jakości glinkę. Będzie trochę drożej ale będziesz miał pewność, że wszystko pójdzie dobrze. Ze swojej strony mogę polecić glinkę i lubrykant od Gyeona. Lubrykant się rozcieńcza, więc wychodzi to dosyć wydajnie. Oczywiście pamiętaj o usunięciu wcześniej smoły i zanieczyszczeń metalicznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.