Skocz do zawartości

Glinka - instrukcja zastosowania


Rekomendowane odpowiedzi

Vallet Yellow Pro :)

Sam używałem dzisiaj pierwszy raz :) Jak dla mnie jedna kostka na 3 razy wystarczy spokojnie .

Wystarczy pamiętać żeby często pod nia psikać wodą z szamponem dla poślizgu i nic zlego sie nie stanie , super zbiera brud :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uzyskać poślizg można użyć po prostu zwykłą czystą wodę, albo lepiej wodę wymieszaną z szamponem samochodowym (stosunek 1:3 powinien wystarczyć)

Mam pytanie do tego punktu. Czy to może być dowolny szampon samochodowy, czy lepiej, aby był to szampon bez wosku? Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Żeby uzyskać poślizg można użyć po prostu zwykłą czystą wodę, albo lepiej wodę wymieszaną z szamponem samochodowym (stosunek 1:3 powinien wystarczyć)

Mam pytanie do tego punktu. Czy to może być dowolny szampon samochodowy, czy lepiej, aby był to szampon bez wosku? Dzięki za pomoc.

 

Oficjalnie nikt Ci tego nie powie - ale może to byc nawet plyn do szyb, zielona tuga, tenzi - cokolwiek - byle lubrykant pod glinkę poprawiający poślizg.

Tydzień temu używałem glinki na ADBL Vampire i Tar and Glue. Robota - 3 w 1 ;) Lakier cud malina oczyszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem początkującym w glinkowaniu.Czy przez zastosowanie glinki /po dokładnym umyciu auta / można liczyć,że ona usunie plamy ślady ze smoły z asfaltu?.Czy chcąc je usunąć jest ryzyko porysowania lakieru?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwszy raz w życiu glinkowałem samochód. Do glinkowania wybrałem ValetPRO Yellow Poly Clay 100g którą podzieliłem na 3 części, jako lubrykant posłużyła woda i kilka kropel szamponu ADBL o zapachu coli. :)

 

Do pewnego momentu pracowało się dobrze. Po dwóch godzinach pracy glinka zaczęła puchnąć i kleić się do rąk, przez co dalsza praca stała się niemożliwa.(mimo wszystko zdążyłem ogarnąć cały samochód jednym kawałkiem).

 

Jestem zadowolony z efektu pracy ale zastanawiam się co mogło być przyczyną rozpadu glinki, zbyt długa praca, za dużo szamponu czy coś innego? :o

Dodam że przed glinkowaniem było mycie, suszenie , Prickbort MAC 124, APC, mycie i suszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że można kupić dedykowany lubrykant, ale tu na forum i na stronie jest napisane że mozna stosować z wodą, być może mój szampon jest zły ;)

 

Niezwykle delikatna i bezpieczna dla lakieru glinka renomowanej firmy ValetPRO. Nie rysuje lakieru i jest szczególnie polecana początkującym pasjonatom detailingu. Daje się łatwo ugniatać, a jako lubrykantu stosuje się tylko wodę, dzięki czemu nie musisz wydawać pieniędzy na dodatkowe środki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

640643 Wczoraj pierwszy raz w życiu glinkowałem samochód. Do glinkowania wybrałem ValetPRO Yellow Poly Clay 100g którą podzieliłem na 3 części, jako lubrykant posłużyła woda i kilka kropel szamponu ADBL o zapachu coli. :)

 

Do pewnego momentu pracowało się dobrze. Po dwóch godzinach pracy glinka zaczęła puchnąć i kleić się do rąk, przez co dalsza praca stała się niemożliwa.(mimo wszystko zdążyłem ogarnąć cały samochód jednym kawałkiem).

 

 

Dobrze, że napisałeś, bo mam dokładnie taki sam zestaw :) Trzeba pomyśleć w takim razie o czymś innym pod glinkę. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama woda pod glinke da za mały poślizg. Z szamponem lepiej idzie ale jak dasz za mało szamponu tez lipa. Ja dziś glinkowałem i dałem więcej i jest gitara. Glinka 3M niebieska a szampon z Moje Auto. Tani i dość dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.