Skocz do zawartości

Glinka - instrukcja zastosowania


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Całkowicie popieram to, co napisał Eryczek.

Od dwóch lat stosuję Last Toucha rozrobionego 1:1 i nie ma sensu z kombinowanie wody z szamponem, chociażby na brak problemu z rozlatywaniem się glinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt , nie testowalem zadnego innego Lubrykantu, jedynie Tenziego i od niego dla mnie woda z szaponem jest lepsza. Poslizg OK ale te zacieki masakra. Jedynie ocenilem ten produkt. Pewnie w najblizszej przyszlosci przetestuje jakis "lepszy" lubrykant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony Gyeon + żółta glinka ValetPRO. W tygodniu nie będzie kiedy, ale na weekendzie postaram się powalczyć o ile lakiernik powie, że można - niestety będąc sierotą obdarłem zderzak i trzeba w całości malować :/ Wizyta w warsztacie w środę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słuchajcie, nie mogę nigdzie znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, ani tu na pierwszej stronie, ani w poradniku.

 

Jaki jest następny krok bezpośrednio po glince? Przed polerowaniem albo przed samym woskiem? Cleaner i tyle? Czy opłukać, przemyc, czy coś?

Bo zawsze zawsze zostają jakieś zacieki z QD i nie jestem pewien, co z nimi zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie, czy jak na lakierze jest odkurz lakierniczy, przejechanie gliką nie porysuje lakieru ? te kropki są dość duże i żadna chemia tego nie chce ruszyć, z tego co podpatrywałem jak ludzie glinkują to były to zabrudzenia raczej delikatne, ewentualnie smoła która jest dość drobna, tu mam przypadek że te kropki są sporawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

W1Michal, wiadomo że glinka zawsze może coś tam nabroić ale ja zwykle sprzątam po lakiernikach właśnie glinką i większych problemów nigdy nie miałem.

Pytanie tylko kiedy dany element był lakierowany i czy był wygrzany. Jeśli nie był albo nie wiesz czy był to wstrzymał bym się trochę z glinkowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie pracy z dedykowanym lubrykantem do glinki skoro potrafię zużyć wody z szamponem i z 5 litrów z opryskiwacza ciśnieniowego :D Leję na bogato więc czuć zacny poślizg a i harakiri nie zaobserwowałem po glince w takim zestawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Posiadam glinki Bilt – Hamber Auto Clay ValetPRO oraz lubrykant GYEON Q2M ClayLube.

Piszecie że trzeba używać dedykowanych lubrykantów.

Czy to oznacza że trzeba używać glinki i lubrykantu tej samej firmy czy może być połączenie takich glinek co mam z tym GYEON Q2M ClayLube?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dedykowanymi lubrykantami - chodzi o to, że najlepiej jest stosować środki, które sam producent wskazuje jako lubrykant do glinki. Dlatego można jako poślizg pod glinkę producenta "A" stosować lubrykant producenta "B" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Posiadam nowy samochód (astra j - minęło jej 5 miesięcy, kolor perłowy brąz-mahoniowy), chciałbym zabezpieczyć lakier dobrym woskiem (myślałem o Soft99 The King Of Gloss Black & Dark), bo widzę że oryginalny wosk nie jest w dobrej kondycji i zastanawiam się nad przygotowaniem lakieru do tego zabiegu. I tutaj rodzi się moje pytanie, ze względu na to że jest to nowy lakier, nie wiem czy wykonać zabieg glinkowania przed nałożeniem wosku aby nie zniszczyć lakieru? Jak często można glinkować?

Jako lubrykant użyłbym szamponu SHINY GARAGE STRAWBERRY CAR SHAMPOO rozcieńczonego w stosunku 1:3 (1 szamponu i 3 jednostki wody zdemineralizowanej). Proszę o jakieś podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz używać glinki nawet co tydzień, poprawnie używana nie zniczy lakieru i radziłbym to zrobić bo nie ma znaczenia czy nowy czy stary lakier, zależy od środowiska jak dużo będzie zabrudzeń i czy glinka dużo zbierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej BILT HAMBER AUTO CLAY SOFT (z lubrykantem tak jak pisałem wyżej woda + szampon) i na to Soft99 The King Of Gloss Black & Dark? Nie glinkowałem jeszcze tak nowego lakieru i nie chciałbym go zniszczyć a prawidłowo zabezpieczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.