Skocz do zawartości

Glinka - instrukcja zastosowania


Rekomendowane odpowiedzi

@Pimps Polyshave to ręcznik. Też go miałem kupić dopóki nie zobaczyłem go na żywo, strasznie nie równo pokryty "glinką" - moim zdaniem za słabo jak na CarPro.

Ta rękawica (tylko brandowana Work Stuff, identyczne z Chin da się zamówić np. na AliExpress) jest zdecydowanie lepsza pod tym względem - i dużo wygodniejsza w użyciu.

PS. Warto sobie kupić dedykowany lubrykant - Ja używam CarPro ImmoLube ~1:20, ewentualnie dobrze działa też szampon Gyeon Bathe ~1:100

PS2. Warto obejrzeć Watch "The Future Of Automotive Clay? Faster | Safer | Amazing!" by Car Craft Auto Detailing on YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@#kris miałem ten klocek Carpro , był bardzo dobry. Nie wypłukałem dobrze Tara i przypadkowo go zniszczyłem.

Mam również ręcznik Polyshave, rzeczywiście może struktura nie jest idealna , ale jest mega bezpieczny i skuteczny.

Clay Sponge od ADBL potrafił mi się czasami zatrzymać , pomimo że lubrykantu było w opór. Niestety ale po jednym glinkowaniu go oddałem , zostawił mega bałagan.

Rękawica Shiny Garage  praktycznie nic nie zbiera , nie wiem może jest tak delikatna , lub nie umiem nią pracować.

Także ręcznik Carpro Polyshave to najlepsze z czym miałem doczynienia , mega przyśpiesza pracę. Jeżeli jest zbyt duży to zawsze można go złożyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@#kris Dzięki bardzo

@AudiBlask A Twoim zdaniem porównując klocek CarPro do ręcznika CarPro który z nich zostawia mniejszy bałagan i czy skuteczność jest na podobnym poziomie? Ogólnie którym Ci się lepiej pracuje i jak byś miał zostać tylko z jednym co Byś wybrał 🙂 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pimps oba akcesoria pozostawiają minimalny/niewielki lub zerowy bałagan. Jeżeli coś zostawi to na prawdę drobne rysy. 

Skuteczność obu Polsyhave ocenił bym na poziomie delikatnej glinki.

Gdybym miał drugi raz zakupić , kupił bym ręcznik , mocno przyśpiesza pracę ze względu na powierzchnię roboczą. 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.