Skocz do zawartości

Glinka - instrukcja zastosowania


Rekomendowane odpowiedzi

Jak ma się zdanie z pierwszego postu w tym temacie "Żeby uzyskać poślizg można użyć po prostu zwykłą czystą wodę, albo lepiej wodę wymieszaną z szamponem samochodowym (stosunek 1:3 powinien wystarczyć)." do tego z 48 strony "Z mojej strony polecam Megsa..co do ilości szamponu i wody to wystarczy kilka kropel.". Jaki ma być ten stosunek wody do szamponu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje do wiadra troszeczke więcej szamponu niż do mycia jakieś 40 ml . I mam całe wiadro lubrykanta ;)

 

po kolejnym bro troche słabo mi przeliczanie idzie, ale w takim razie ile wlać tego szamponu do 0,5l butelki (chyba nie potrzebuje więcej "na raz"). "Kilka kropel" to tak dość ogólnikowo, a nie chce też żeby glinka za szybko się rozpadła bo dałem za dużo "o dwie krople" :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mając lubrykanta pod ręką znaczy był bo mogłem z wiaderka z szamponem przelać do butelki, ale wziąłem APC ADBL 1;10 i ono służyło jako lubrykant do glinki. Nie narobiłem szkód a picowałem Mazdę Demio jest kilka fotek w "co dziś zrobiłeś"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkujący i mimo przeczytania kilkunastu stron tego tematu mam kilka pytań.

W jakim celu stosuje sie glinke? Co ona nam daje? Oprocz tego ze robi gladka powierzchnie i przygotowuje lepiej lakier pod wosk. Czy sa jej jeszcze jakies zalety?

 

Czy wizulanie daje ona jakis efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkujący i mimo przeczytania kilkunastu stron tego tematu mam kilka pytań.

W jakim celu stosuje sie glinke? Co ona nam daje? Oprocz tego ze robi gladka powierzchnie i przygotowuje lepiej lakier pod wosk. Czy sa jej jeszcze jakies zalety?

 

Czy wizulanie daje ona jakis efekt?

 

glinka czyści ze wszelkich syfów które znajdują się na lakierze, pyłki, smoła etc, tak więc po zastosowaniu glinki, raz że auto będziesz miał gładkie, gotowe do położenia jakiegoś cleanera/wosku, to dwa - sam wygląd też deczko się poprawi, bo usuniesz to, czego nie usuniesz podczas samego mycia na dwa wiadra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziekuje za odpowiedz. Ponieważ będę glinkował auto pierwszy raz w życiu i nie chcę nic nabroić, zdecydowałem się na glinkę ValetPro Yellow Clay.

Czy jest to dobry wybor? I co dać do tej glinki jako lubrykant?

Mam w domu szampon Megsa Gold Class. Nada sie czy kupic cos innego? Czy może wystarczy sama woda, tak jak to jest napisane w instrukcji obslugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek87, ja również mam glinkę ValetPro i jestem zadowolony :) Na początek proponuje kupno gotowego lubrykantu . Dobre opinie ma Good Stuff Gecko's Slickness Clay Lube którego mógłbym ci polecić . Tu masz w linku test lubrykantu od Good Stuff viewtopic.php?f=159&p=633876#p633876 .

Jak nie chcesz kupować lubrykantu to na 1l wody daj 10ml szamponu . Wlej taką miksturę do butelki z atomizerem i możesz glinkować auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli glinka może się rozwarstwiać/rozpadać jeśli smarowidła jest zbyt dużo na czyszczonej powierzchni? ;) jaką glinke byście polecali do ogólnego stosowania na lakier róznych marek aut VALET pro ORANGE CLAY BAR,VALETpro BLUE CLAY BAR,VALETpro YELLOW CLAY BAR ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem showcarshine clay bar + woda z szamponem Shiny Garage Slee&Bubbly Premium Car Bath i się strasznie rozpadała ;/

Czyli glinka VALETpro BLUE CLAY średniej agresywności będzie ok, pierwsze glinkowanie robiłem kiedyś na tej żółtej, ale czy one oprócz kolorami się róznią.... ;)

 

Dodane po 17 minutach 11 sekundach:

jeszcze jedno....po glince myjecie całe auto jeszcze raz czy opukujecie wodą i wycieracie do sucha? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jak bardzo jest bryka zapuszczona i czy jest dużo smoły i innych syfów poprzyklejane. jak jest auto w miare czyste to ok, ale jak czuć pod palcami że na lakierze jest dużo "kropek" to po robocie ja bym taką glinke wywalił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.