Skocz do zawartości

Tenzi Detailer - pytania i odpowiedzi


tenzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Dystrybutor
W dniu 14.06.2020 o 22:35, Kamsyyo napisał:

Piana tenzi Car Max do użycia przy oczyszczaniu lakieru, może coś uszkodzić czy jest bezpieczna nawet z wysokim ph zasadowym?

Car Max to piana aktywna chemicznie. Wysokie pH dotyczy koncentratu, w standardowym roztworze (1-3%) działa przede wszystkim na brud, a przy pozostawieniu na dłuższy czas i/lub silniejszym roztworze może naruszyć też woski. Wszystkie inne powierzchnie są bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...
8 godzin temu, tryhp3 napisał(a):

 

 

 

@tenzi w odmrażaczu którego data produkcji to 20.12.2021, dostałem atomizer jak na zdjęciu. Nie jest to "Guala" która jest standardem. Pytanie czy sprzedający coś pokombinował, czy tak wyszło z fabryki?

IMG_20221230_231924-low.jpg.94b2e168cb4b4dad367707f531f45516.jpg

Nie wiem czy to pomyłka czy zmiana dostawcy. Ten spryskiwacz to jeden z wariantów HD-102A - w mojej ocenie lepszy od Guali. Lepsza mgiełka, mniejsze zużycie produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tryhp3 napisał(a):

@ral6014 Oglądam te HD-102 i to chyba nie te same.

To są te same atomizery w różnych wersjach https://www.sprayerchina.net/1-20-1-40ml-t/hd102a-28-410-all-plastic-cleaning-spray-stream-nozzle-1-21-4ml-t-trigger-sprayer-1208.html W Polsce występuje wersja z triggerem typu B.

 

wersje.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Dystrybutor

Witajcie, jeśli chodzi o spryskiwacz ze zdjęcia Odmrażacza, to jest to wersja najbardziej aktualna. I ma lepsze parametry użytkowe (zwłaszcza trwałość) niż wcześniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

@tenzi znajomy polecił mi Wasz płyn do czyszczenia skóry ....ale ...jest tego tyle wersji że zgłupiałem.....

Tenzi Leder Clean 

Tenzi Leder Clean Gt

Pro Leather Cleaner 

Tenzi czysta skóra 

Za dużo tego.....potrzebuje coś co da gęstą pianę która nie przemoczy skóry....tańszy odpowiednik Colorlock lub Kecav...

Ostatnio mnóstwo skór do czyszczenia i idzie tego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke tenzi czysta skóra bardzo dobra siła czyszcząca, atomizer ma siatkę spieniającą albo przelać do butelki spieniajacej. Ja mogę polecić, robiłem kilka aut i jeśli chodzi o moc i efekt po to nie ma co przepłacać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel_t11 @sparco0  Tenzi z pianowniczki jaką ma konsystencję ?

Gęsta piana jak Colorlock czy Kecav czy jak interior cleaner z pianowniczki?

Szykują mi się w tym miesiącu 2 duże auta w skórze i strasznie tego dużo idzie....w dodatku jedno z prawie białą skórą więc środek musi być dobry ...

W sumie Czysta Skóra kosztuje ok 11 zł a Leder Clean GT 15 zł więc tani ale kiedyś chciałem oszczędzić i kupiłem K2 Artus jako interior cleaner i z pianowniczki woda leci zamiast piany... I leży a szkoda wylać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke

Ja osobiście testowałem na skórze w Audi i Kii tenziego i colourlocka. Szczerze jakość/cena tutaj bije colourlocka na głowę. Pamiętam swego czasu zaplacilem za cały zestaw tenziego - szczotka, cleaner do skór, mleczko do skór oraz szczotkę 40zl. Podobny colourlock kosztował wtedy 100. Wolę osobiście podejść 2x Tenzim, dodatkowo mleczko do zabezpieczenia bardzo fajnie siada. Teraz będę kupował GS Leather Milk ( czy coś podobnego). W każdym razie uważam cleaner OD Tenziego za bardzo fajna, niedroga opcje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grechut A który cleaner bo mają 4 rodzaje.

Mleczko z Good Stuff bardzo fajne, schnie godzinę i producent przewiduje 1 warstwę standardowo, robiłem ostatnio BMW i fajnie się wpija, szybko schnie, auto na sprzedaż więc zastąpiłem Gliptone właściwe GS i jakiejś wielkiej różnicy nie widziałem ...zapach skóry też podobny do Gliptone.

Butla duża, mleczko wydajne , fajny produkt, choć do tej pory używałem tylko Gliptone GT11, GT13 i Conditioner, więc wielkiego porównania nie mam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2023 o 16:17, marcineke napisał(a):

@Pawel_t11 @sparco0  Tenzi z pianowniczki jaką ma konsystencję ?

Gęsta piana jak Colorlock czy Kecav czy jak interior cleaner z pianowniczki?

Szykują mi się w tym miesiącu 2 duże auta w skórze i strasznie tego dużo idzie....w dodatku jedno z prawie białą skórą więc środek musi być dobry ...

W sumie Czysta Skóra kosztuje ok 11 zł a Leder Clean GT 15 zł więc tani ale kiedyś chciałem oszczędzić i kupiłem K2 Artus jako interior cleaner i z pianowniczki woda leci zamiast piany... I leży a szkoda wylać.

Z pianowniczki piana nie jest jakaś mega gęsta ale woda to też nie jest, moim zdaniem taka gęsta piana to też nie za dobrze, łatwiej się pracuje taką nie za sztywną pianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Udało mi się przelać już 700 ml Tenzi Leder Cleaner GT i coś mogę o nim powiedzieć.

Jedno auto Volvo z jasnymi skórami, weszło 500 ml ale auto duże i sporo weszło na doczyszczenie czarnych szwów, już wiem że podawanie towaru z atomizera jest nie ekonomiczne.

Drugie auto czarne skóry weszło mi 200 ml Tenzi i 100 ml Sonax Leather Cleaner.

Sonax konsystencja między Kecav a Tenzi, gęsta piana ale nie tak lepiąca jak Kecav a bardzo fajnie szczotką się pracuje, Tenzi piana fajna ale wodnista.

Znów kilka aut w skórach się planuje więc dokupiłem zwykły Tenzi Czysta Skóra zobaczymy czym się różni od Leder Cleaner.

Siła czyszczenia fajna więc można nim pracować 

Oczywiście kusi mnie spróbować Cleantle Leather Cleaner ale jak już zamówię to 5l i będę to męczył pewnie z rok albo dłużej.

IMG_20230821_174237.jpg

IMG_20230821_180051.jpg

IMG_20230821_180057.jpg

IMG_20230821_180036.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja Leather Cleanera od Tenzi.

Wydaje mi się że już tu nikt z Tenzi nie zagląda, na FB nie istnieją, słaby kontakt z nimi a to następny ważny dla mnie aspekt przy pracy z produktem, większość firm na pytania odpowiada w kilka godzin,nawet Turtle Wax , mimo że ma polską stronę obsługa techniczna jest błyskawiczna ale po angielsku.

Więc , przelałem już 1,5 butelki Leder Cleaner GT i prawie całą Czysta Skóra, już wiem że trzeba używać przez pianowniczkę, jest gęsta piana i lepsza wydajność.

Niestety organoleptycznie nie jestem wstanie wskazać różnic między GT a Czystą Skórą, obydwa mleczne, obydwa mocno wodniackie czyszczą skórę, obydwa równie skuteczne.

Posiadają troszeczkę inny zapach w butelce, z tym że mam własne do pianowniczki i nie potrafię wskazać co tam mam wlane, ma całkowicie jeszcze inny zapach.

Środek tani, skuteczny, ale po próbach z Sonax i oczywiście Kecav jednak spróbuję coś innego, środek wg mnie mocno przemacza skórę, i po kilku ruchach szczotka już zamiast piany jest woda.

Czas na spróbowanie czegoś innego, oczywiście może wrócę do Tenzi gdyż w moich okolicach to jedyny producent dostępny od ręki w sklepie.

 

 

IMG_20230903_125128.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.