Skocz do zawartości

Tenzi Detailer - pytania i odpowiedzi


tenzi

Rekomendowane odpowiedzi

Auto z 2014r., aplikowałem to na zewnątrz w wakacje, dzień był dość ciepły jak pamiętam ... 
Niestety nie znam modelu felg, ale to zdjęcie jest tylko poglądowe, proszę się nim nie sugerować - to nie moje auto i nie moje felgi 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Sam preparat nie ma takiej siły działania, żeby robić krzywdę lakierowi. Nawet samo długie leżenie nie wystarczy, jeśli felgi nie były nagrzane, bo gdy produkt wyschnie to po ponownym spryskaniu i spłukaniu schodzi bez śladu. Natomiast zestaw: słońce + nagrzane felgi + długi czas leżenia może być nieobliczalny przy dowolnej chemii, dlatego przed każdą z tych rzeczy ostrzegamy. Inna sprawa to jakość lakieru - jeśli nie był kładziony fabrycznie, to też wszystko jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sinus napisał:

@tenzi i inni bardziej doświadczeni użytkownicy - to za długo trzymałem środek na felgach, czy może powód jest jeszcze inny? 

Używałem krwawej felgi na kilku rodzajach alufelg i nigdy nic złego się nie stało. Nawet jak troche za długo przytrzymałem produkt na powierzchni jedyne co się stało, to troche białych zacieków które bez problemu znikały przy ponownej aplikacji i przejechaniu pędzelkiem. Raz też aplikowałem na bardzo słabo, ponownie lakierowany samochód i wtedy również zdał egzamin, usunął dużo lotnej rdzy i nie uszkodził lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trzeba im przyznać, że odrabiają lekcje. Produktom mimo, że z dolnej półki cenowej ciężko cokolwiek zarzucić. Są bdb jakościowo. Był problem z atomizerami to wpada guala. Naprawdę bardzo im kibicuję zwłaszcza przez podejście do klienta czego nie można powiedzieć np o k2. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam @tenzi

Mam kilka pytań: 

1) Czy planujecie jakieś testy dla forumowiczów? Chętnie się zgłoszę na testy a jest na czym testować. 3 samochody w domu 🙂 

2) Czy w ostatnich miesiącach były jakieś zmiany w Detailer CERAMIC WAX? O ile efekt końcowy jest na prawdę świetny to praca z nim (w moim przypadku) trochę męczy. 

Konsystencja według mnie zbyt rzadka, po nałożeniu chmurka (na srebrnym lakierze) zbyt słabo widoczna. W niektórych miejscach nakładałem 2 razy przez to.

No i stary temat - aplikator. Zmieniło się coś w tej kwestii? We wszystkie inne aplikatory jakie mam, zwyczajnie wsiąka i słabo się nakłada.

3) Główne różnice "Szampon Wax" vs "Auto Szampon"?

4) Główne różnice, trwałość "Szybki Połysk" vs "Quartz Spray"? Obecnie mam QS z którego jestem bardzo zadowolony ale już na wykończeniu. 

EDIT:

5) Czy macie w planach jakiś "Cleaner" bądź AIO? Dotychczas używałem AutoGlym SRP ale po zimie będę szukał następcy.

Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów 🙂 

 Detailer CERAMIC WAX:

1975254410_20191017_130428(1).jpg.e719833129f89e2bdf112ce338862102.jpg

20191017_130448.jpg.d5191389d9bf9f13516c6393ea7f76f3.jpg

642069115_20191017_130503(1).jpg.3bfb618cd75670c74183857372ebb42d.jpg

20191017_130419.jpg.eadd0a20ccb9428c1c4d5db5a5e4e6e2.jpg

 

Detailer QUARTZ SPRAY:

IMG_20191207_134617.jpg.d2d8fbca84185595fc739aad1f147e8a.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
40 minut temu, ZimnyKartofel napisał:

Witam @tenzi

Mam kilka pytań: 

1) Czy planujecie jakieś testy dla forumowiczów? Chętnie się zgłoszę na testy a jest na czym testować. 3 samochody w domu 🙂 

2) Czy w ostatnich miesiącach były jakieś zmiany w Detailer CERAMIC WAX? O ile efekt końcowy jest na prawdę świetny to praca z nim (w moim przypadku) trochę męczy. 

Konsystencja według mnie zbyt rzadka, po nałożeniu chmurka (na srebrnym lakierze) zbyt słabo widoczna. W niektórych miejscach nakładałem 2 razy przez to.

No i stary temat - aplikator. Zmieniło się coś w tej kwestii? We wszystkie inne aplikatory jakie mam, zwyczajnie wsiąka i słabo się nakłada.

3) Główne różnice "Szampon Wax" vs "Auto Szampon"?

4) Główne różnice, trwałość "Szybki Połysk" vs "Quartz Spray"? Obecnie mam QS z którego jestem bardzo zadowolony ale już na wykończeniu. 

Witamy 🙂

Co do testów, to ogłaszamy je na bieżąco w osobnym wątku: 

 

2. Ostatnia zmiana w składzie CERAMIC WAX miała miejsce ponad rok temu. On generalnie dobrze się rozprowadza i można go kłaść naprawdę na bogato. 2-3 warstwy są nawet wskazane. Aplikator - ciągle testujemy jakieś rozwiązania, ale za wcześnie by coś prezentować.

3.  Auto Szampon - czysty środek myjący, neutralny. Szampon Wax - z dodatkiem osuszacza.

4. Szybki Połysk nie pozostawia żadnej warstwy, więc nie ma mowy o trwałości; za to można go stosować na lekko zakurzony lakier do przywrócenia blasku. Quartz Spray to qd, który zostawia ochronę do następnego mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tenzi napisał:

Witamy 🙂

Co do testów, to ogłaszamy je na bieżąco w osobnym wątku: 

 

2. Ostatnia zmiana w składzie CERAMIC WAX miała miejsce ponad rok temu. On generalnie dobrze się rozprowadza i można go kłaść naprawdę na bogato. 2-3 warstwy są nawet wskazane. Aplikator - ciągle testujemy jakieś rozwiązania, ale za wcześnie by coś prezentować.

3.  Auto Szampon - czysty środek myjący, neutralny. Szampon Wax - z dodatkiem osuszacza.

4. Szybki Połysk nie pozostawia żadnej warstwy, więc nie ma mowy o trwałości; za to można go stosować na lekko zakurzony lakier do przywrócenia blasku. Quartz Spray to qd, który zostawia ochronę do następnego mycia.

Dziękuję za odpowiedzi @tenzi. Prawdę mówiąc nie spodziewałem się tak szybko 🙂

 

1) Czyli na testy już się nie załapie. Trzeba czekać na kolejne 🙂 

2) Dobrze się rozprowadza ale z mojego doświadczenia - tylko z Waszym aplikatorem który niestety niedomaga. Na dużą gablotę jak moje C5, trzeba by 2-3 sztuk.

3) Pewnie i tak zamówię "Detailer Quartz Shampoo" bo Wasza linia Quartz bardzo do mnie przemawia 😄 

4) Czyli zostaję przy rewelacyjnym QS.

Po edycji posta, dodałem jeszcze pytanie czy w planach jest jakiś "cleaner" bądź AIO.

 

Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku. W kolejnych też 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Dystrybutor
4 godziny temu, Strus napisał:

Szampon Wax - Rozumiem ze jeśli umyję nim auto na którym jest produkt mega kropelkujacy (Water Gold, SSW) to po myciu kropelkowanie mocno Osłabnie bo zostanie warstwa po szamponie ?

Nie odpowiemy jednoznacznie, bo nie sprawdzaliśmy. Na pewno wosk zawarty w szamponie nie ma silnych właściwości hydrofobowych, raczej wspomaga osuszanie /zrzucanie wody taflą. Z drugiej strony na silnie hydrofobowej powierzchni może się po prostu nie utrzymać i tym samym po umyciu nie zmienić specjalnie efektu kropelkowania, czyli zadziałać jak szampon bez dodatków. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://tenzidetailer.com/produkt/quartz-reloader

Sposób użycia:
1. Przed nałożeniem preparatu należy odpowiednio przygotować powierzchnię, czyli dokładnie ją wyczyścić, umyć i wysuszyć.
2. Odtłuszczamy lakier używając preparatu IPA CLEANER oraz szmatki z mikrofibry
3. Aplikatorem rozprowadzamy mleczko po pierwszym elemencie karoserii.
4. Od razu po naniesieniu przechodzimy do polerowania szmatką z mikrofibry. Staramy się nie dociskać jej zbyt mocno. Nie należy czekać zbyt długo, bo polerowanie stanie się trudne.
5. Powtarzamy nakładanie i polerowanie na kolejnych elementach.
6. Po zakończeniu aplikacji pozostawiamy produkt do wyschnięcia na minimum 4 godziny.

image.png.4081e61129b5cd620e1c0009691e3bc9.png

Czy te szmatki ze zdjęcia są w zestawie? Pytam bo w instrukcji jest o szmatce z mikrofibry a na zdjęciu jest jeszcze taka typowa do powłok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.