Skocz do zawartości

Zakup używanego auta 2


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o samochody nowsze (2016/2017) to ja oglądałem ceeda jak kupowałem megane i szczerze mówiąc, to ceed był najgorszy z całej stawki. W tej cenie nie było nic i do tego słaby wolnossący slinik. Cenowo nowy z salonu był w ogóle nie konkurencyjny, ale używany, dla kogoś, kto nie potrzebuje bajerów i na kilka lat (prosta, wytrzymała konstrukcja i silnik) to jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lol19pl napisał:

Jeśli chodzi o samochody nowsze (2016/2017) to ja oglądałem ceeda jak kupowałem megane i szczerze mówiąc, to ceed był najgorszy z całej stawki. W tej cenie nie było nic i do tego słaby wolnossący slinik. Cenowo nowy z salonu był w ogóle nie konkurencyjny, ale używany, dla kogoś, kto nie potrzebuje bajerów i na kilka lat (prosta, wytrzymała konstrukcja i silnik) to jak najbardziej.

Owszem, ale to schodzący model :) Właśnie wszedł nowy i wygląda fajnie. Resztę trzebaby pomacać w salonie lub na jeździe próbnej. Hyundai i30 też wygląda całkiem dobrze. Te marki zrobiły ogromny postęp. Który producent oferuje w segmencie A ogrzewaną kierownicę? W piccanto jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 na hyunadiu ostro się sparzyłem i to dla mnie to marka na końcu mojej listy :)

Historia z klamkami i i20 to jest po prostu porażka. Kupiłem żonie (używanego) ale jak można wypuścić auto tak źle spasowane... Tak nie przemyślane... Prędzej opla kupię niż kolejnego Hyundaia... Omijać z daleka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lol19pl napisał:

@Fredi88 właśnie mówię o tym schodzącym ceed, bo o taki @stawek pytał.

Masz rację, zagalopowałem się z nowym a kolega szuka czegoś w okolicach 2015 :) tak czy siak jeśli ma to być auto którym będzie jeździła żona do pracy a nie jedyne auto w rodzinie to ja celowałbym w segment B a nie C i ceed odpada ze względu na gabaryty. Ibiza jest fajnym wyborem. Szwagier ma bocanegrę i naprawdę fajne zwinne dynamiczne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem ceed'em z 15 roku, zrobiłem autem prawie 100k km i mogę powiedzieć że bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie to auto, pod względem niezawodności, eksploatacji, ale też i zaskakująco dobrą jakością materiałów w środku (wczesniej uważałem ze to koreański badziew, a miło się zaskoczyłem) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2018 o 20:43, Tomas22 napisał:

@Fredi88 na hyunadiu ostro się sparzyłem i to dla mnie to marka na końcu mojej listy :)

Historia z klamkami i i20 to jest po prostu porażka. Kupiłem żonie (używanego) ale jak można wypuścić auto tak źle spasowane... Tak nie przemyślane... Prędzej opla kupię niż kolejnego Hyundaia... Omijać z daleka

I generacja i20, mam rozumieć? 

II generacja to zupełnie co innego, inne auto, całkowicie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma okazje kupić od znajomej firmy Skodę SuperB 2010r z 1.9 105KM tylko z przebiegiem ~400kkm, w bardzo fajnej cenie.

Czy warto się pchać w superb'a z takim przebiegiem czy lepiej już odpuścić?

Auto używane głowinie przez szefostwo na dłuższe trasy. Mamy tu chyba kilku włascicieli superB'a to może się wypowiedzą.

Dzięki za wszelkie informacje w imieniu znajomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo aut z 2010r może mieć taki przebieg. Jeśli auto było serwisowane to fajnie, sposób użytkowania na trasach też na plus. Sprawdzić dobrze i brać ja bym sie nie bał dużych cyfr na blacie. Nikt ci nie powie OOo panie superb z 2010r znam jak własną kieszeń dokładnie przy 400.001km psuje sie i na złom, sprawa wygląda tak samo jak w przypadku zakupu każdego innego używanego auta, jest ryzyko. Sprawdzić dobrze stan techniczny i kupować świadomie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo tu tak ekskluzywnie rozmawiacie o autach powyżej 2010r :D A powiecie mi, nie macie może kogoś w rodzinie, czy wśród znajomych, co poszukują dobrego autka, lecz trochę starszego? Muszę sprzedać swoją bunie. Sporo kasy włożyłem, dużo gratów mam do pokazania co było robione, faktury od dwóch lat też gdzieś są. 1.9 b+g świeżo po remoncie. 240 nalatane w aso sprawdzone. no cholera dla forumowiczów wszystko może zostać udostępnione... Posypała mi się trochę sytuacja. Cenię na 12.000 bo jak wspomniałem od zaje@#$ia części nowych, miało być pod siebie a wyszło jak wyszło. Nowe opony za 1300 w tamtym sezonie, felgi też. Ogółem wszystko robione na czas, dwie rzeczy do poprawki. Lakierniczo pod korekte mocniejszą niż ostatni krok. Jeśli dodałem w złym dziale to proszę bez hejtu, ale no luźne rozmowy to luźne rozmowy. ;) Na grupach na fb barany by mnie zjadły, że Panie co to gówno za 6 koła i jutro jestem. A to nie o to chodzi, żeby się obrażać i wyzyskiwać ;) Wrzuce foto poglądowe i dajcie znać co tam myślicie. Uprzedzam, wiem że włożonej kasy i czasu nikt mi nie zwróci. 
30714624_1234670790008580_3082126960344694784_n.jpg.7d79b4119fca47ce813cb0d70f738175.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie nie, nie chciałbym tego traktować jako ogłoszenie sprzedaży, bardziej no krótką rozmowę na temat co uważacie, oraz czy nie macie nikogo w rodzinie kto mógłby być chętny, ot taki powód do rozmów. Jakieś tam info musiałem podać, żeby nikt nie dopytywał co robione itd. chyba że zbyt bardzo to wygląda na ogłoszenie, to sorrry ! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak m43. Do ogarnięcia jest kilka spraw. Dwie w sumie, ale no co się nie ogłosze na fb itd. To hejt leci srogi haha. Szkoda że mentalność ludzka wygląda w ten sposób. Swoją drogą jak wyjdę w przyszłości na prostą to na 2.8 bym chciał się przesiąść :) bardzo fajnie to chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wogóle bierzesz udział w takich dyskusjach na grupkach?. Polecam bmw3er pl i bmw sport pl (zaraz pewnie poleci ban za reklame albo coś z działaniem na szkode forum) tam są jeszcze w miarę ogarnięci ludzie a na grupkach masz w większości do czynienia... no własnie sam wiesz z kim. To w sumie dobrze wole na forum porozmawiać z garstką zapaleńców jak czyatać co pisze masa "znawców marki" i wszelakich januszy. Żeby nie było offtopu, M43 sprzedasz :) Myślałem, że to valvetronic to wtedy faktycznie było by trudno. Co prawda nie każdy jest biedny jak ja i coraz mniej osób rozważa jazdę e46 jako daily (już nie mówiąc o e36) wiec na wartości zyskują przeważnie topowe wersje. Tak czy inaczej zachęcam do wystawienia ogłoszenia na jednym z wyżej wymienionym forum (mogę nawet to zrobić w twoim imieniu bo nie bedziesz miał na dzien dobry wymaganej ilości postów zeby umieścic ogłoszenie w dziale sprzedam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję auta do 10k zł. Coś z w miarę min. 120KM, Benz z LPG, i skórą. Nie chodzi o miejskie auto. Chodzi o coś co mogę do tej kwoty kupić najlepiej ze skórzaną tapicerką i dobrym wyposażeniem. Bo nie widzi mi się Dokupywanie skór itd. :/

Orientuje się ktoś w jaką markę i model się kierować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2018 o 20:58, Mateusz65 napisał:

Poszukuję auta do 10k zł. Coś z w miarę min. 120KM, Benz z LPG, i skórą. Nie chodzi o miejskie auto. Chodzi o coś co mogę do tej kwoty kupić najlepiej ze skórzaną tapicerką i dobrym wyposażeniem. Bo nie widzi mi się Dokupywanie skór itd. :/

Orientuje się ktoś w jaką markę i model się kierować ?

Chociażby VW Passat B5, zwykły silnik 1,8 ma moc 125KM, a w 1,8T moc zaczyna się od 150KM. Są to bardzo dobre silniki pod LPG i jest ich stosunkowo dużo na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎04‎-‎22 o 21:31, vangsta napisał:

@Mateusz65 Saab 9-3 benzyna z lpg - technika z Vectry, ciekawy design, brak korozji. 

Dobry żart z tym brakiem korozji. Pracowałem w serwisie Saaba i ruda szalała aż miło. W przedliftach korodowały nawet dachy i ramy. W polifcie się to poprawiło, ale i tak zdarzały się przypadki korozji błotników czy pokrywy bagażnika.

Gratuluję również temu, kto szuka samochodu do 10kzł i jako wyznacznik podając, że musi być ze skórą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że za 10 k można kupić z oryginalnym przebiegiem, bezwypadkowe mondeo MK3. Nie musi być to również auto z ogromnym przebiegiem.
Jak dobrze wiemy mk3 można kupić ze skórą.
Dla mnie wymagać można czegoś nawet w budżecie do 5 tys. Wymagania czy wybory te muszą być jednak realne. Tak to już jest ... Jedni na auto mają 5 tys inni 10k a kolejni więcej.
Trzeba natomiast trzeźwo patrzeć na nasze wymagania względem budzetu, którym dysponujemy.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.