Skocz do zawartości

Temat poświęcony fotografii


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanie od laika, potrzebuje sprzęt do focenia aut, w ruchu, do ogłoszeń, detale itd. Chce zacząć przygodę na poważnie, na razie mam aparat (raczej dziewczyna) Sony DSLR-A200. Problem jest głównie ze światłem, aparat robi super zdjęcia jak jest słońce, natomiast zdjęcia wnętrza wychodzą przeważnie słabo, jedną część prześwietlona, druga niedoświetlona. Pytanie czy coś wyciągnę z tym aparatem, co ewentualnie dokupić (jest jakiś obiektyw do makro) np: czy do wnętrza potrzebne jest dodatkowe źródło światła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 19.03.2018 o 22:05, marcelus napisał:

Dzięki, zacznę od obiektywu, upatrzyłem sobie w dobrej cenie :) Jak dalej będzie słabo ze światłem to dokupię flesz, myślałem teżo dodatkowej lampie na statywie...

Jak dopiero zaczynasz to bierz flesz - wykorzystasz zawsze, a na wycieczkę nie będziesz ze statywem i lampą jeździł ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Odkopuje temat "fotografii". Szukam jakiegoś fajnego kompakta. Wygodny, poręczny, ale też żeby miał dobre "parametry". Do robienia zdjęć, filmów, testów, zabaw przy aucie no i do wypadów wakacyjnych 🙂 Komunikacja WiFi, Bluetooth do przesyłania zdjęć na telefon, komputer etc.

Budżet max 1500zł 🙂 

Tak na szybko to jeden model wpadł w oko. Canon PowerShot G9 X Mark II - ktoś miał styczność z nim? 

https://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/canon-powershot-g9-x-mark-ii-czarny.bhtml

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 jesteś przekonany co do kompakta? Dzisiejsze smartfony w łatwych warunkach robią zdjęcia na calkiem dobrym poziomie. 

Też miałem ten dylemat rok temu i wybrałem smartfona z "dobrym" aparatem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
@damiano2007 aparat to aparat telefon nigdy nie dorówna aparatom  zdjecia robi ale jakosc i szumy nie ten level
Zgadzam sie w 100% Telefon jak dla mnie z założenia jest nastawiony na zrobienie zdjęcia, nieważne jakim kosztem. Wszystko jest piękne i wyraźne, ale na ekranie telefonu. Przy powiększeniu wychodzi szydło z worka:) Mam leciwą już lustrzankę Nikona i tu naprawdę nie ma co porównywać, bo różnica w jakości to przepaść:) Jasne, że czesto robię zdjecia telefonem, ale jestem świadom jego ograniczeń.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@xadamx i co te zdjecia ukazują ?? Niebo prześwietlone a auto i blask to czysty HDR. Przy powiększeniu zdjecia bedzie widac szumy i mniej szczegółów. Tak jak pisał kolega wyżej telefon zrobi zdjecie i bedzie to spoko wyglądać ale nie ma porównania do aparatu . Musial bys porównać ten sam kadr telefon vs aparat  wtedy bylo by widac różnice. Nie sadze ze telefon zrobi lipa bo sam duzo robie telefonem ale jednak jak sięgam po lustro to jakosc zdjecia jest duzo duzo lepsza. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Od kiedy mam Nota, porzuciłem poczciwego S2950, ale widzę jednak coraz boleśniej różnice w jakości detali, mimo tego, że Samsungiem fotki wychodzą wcale niezłe. Chyba dokupię do Fujiego nowe baterie i wio.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BiałyGTi napisał:

@xadamx i co te zdjecia ukazują ?? Niebo prześwietlone a auto i blask to czysty HDR. Przy powiększeniu zdjecia bedzie widac szumy i mniej szczegółów. Tak jak pisał kolega wyżej telefon zrobi zdjecie i bedzie to spoko wyglądać ale nie ma porównania do aparatu . Musial bys porównać ten sam kadr telefon vs aparat  wtedy bylo by widac różnice. Nie sadze ze telefon zrobi lipa bo sam duzo robie telefonem ale jednak jak sięgam po lustro to jakosc zdjecia jest duzo duzo lepsza. 

To, że telefon też potrafi robić niezłe zdjęcia. Akurat nie trafiłeś ze swoimi wywodami, bo zdjęcie robione na szybko, w trybie auto. 

Oczywiście, że przy max powiększeniu będą szumy, a telefon to nie lustro. Ale dobry telefon może spokojnie konkurować z niejednym małym aparatem. Co do samych szumów po powiększeniu. Czy typowy Kowalski ogląda tak zdjęcia? Raczej nie. Sam mam lustro Nikona i praktycznie leży nieużywane, bo telefon mam zawsze pod ręką.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@xadamx nigdzie nie napisalem ze telefon nie zrobi dobrego zdjecia. Ale nie ma co porównywać z aparatem. Zdjecia z telefonu sa dobre na fejsa czy inne portale bo tam i tak jakosc jest ucinana. Zdecydowanie jak wiem ze bede robil zdjecia to wole wyciągnąć lustro, jak cos na szybko to wiadomo ze łatwiej telefonem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Odkopię trochę temat. Potrzebuję porady. Żona nie może sparować swojego aparatu, do którego dokupiła wyzwalacz błysku do lampy studyjnej move x200. Lampa nie reaguje błyskiem na przycisk migawki. Ktoś może pomóc jak to ogarnąć? 

P.S nie znam się kompletnie na tym więc mogłem pomylić albo przekręcić jakąś nazwę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.