Skocz do zawartości

Temat poświęcony fotografii


Rekomendowane odpowiedzi

Przechodziłem też lustrzanki,

prawie cały system Canona.... zacząłem od amatorskich 40d, skończyłem na 1d mark 3, niestety stałki biją mocno zoomy,

jeśli chodzi o plastykę i przestrzeń.

Teraz po poddaniu się kilogramom, jestem z systemem bezlusterkowym, ale z wymiennymi obiektywami.

Plastyka zdjęć podobna, tylko szybkość autofocusa bez porównania.

Więc jeśli mają być ładne zdjęcia to o tylko stałki, lustrzanka.... niekoniecznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajnie, że się wątek pojawił. :)

 

Cytuj

niestety stałki biją mocno zoomy

Tak, ale czasami na wakacjach takie 24-105 na FF czy 16-cośtam na Cropie ratują temat na wakacjach. :) Ja na wakacje biorę tylko 35L Canona bo zoomy sprzedałem, ale ciut mi brakuje szybkości zmiany zakresu...

 

Pojawił się Canon 6d mk2, ponad 9tyś, chyba szału sprzedaży nie będzie na początek. :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Godzinę temu, BiałyGTi napisał:

odkopie temat

 

ktos mial moze 35 f/1:8 nikkora ? bo mam zamiar kupic

Miałem. Generalnie szkiełko którego ze świecą szukać u konkurencji. W tej cenie za nowe, systemowe szło z takim światełkiem i AF to jak rozbój w biały dzień.

Chociaż jak już trochę postrzelasz to ogniskowa (szczególnie na APS-C) może wydać się taka "do wszystkiego - do niczego" (na portret za szeroko, do wnętrz za wąsko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Filon nie ukrywam ze mam okazje kupic za dobra kase  a zalezy mi szczególnie na jakis zdjęciach samochodów na zlotach badz jakies makro ( np kropelek) po wosku  nada sie tym ogarnąć jakieś makro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi jakieś makro uciągniesz, ale w porównaniu do obiektywów projektowanych pod makro to szału nie ma. 35mm Nikkora to taki dobry i tani zamiennik dla kita. Człowiek nauczy się rozsądniej dobierać kadr, bo to stałka i niczym sobie nie przybliżysz/oddalisz, plastykę jak za ten pieniądz ma bardzo dobrą, światełko też dużo lepsze niż kitowce, co pozwala z jednej strony na ucięcie ISO i/lub czasu migawki a z drugiej dodaje jeszcze uwielbiany przez wszystkich bokeh :)

Jakąś tam alternatywą (nawet za jeszcze mniejsze pieniądze) są stare obiektywy manualne. Ale mimo, że sam lubię manuale to jednak możliwość przejścia na AF jest czasem nie do przecenienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Filon ja swój kitowy to w sumie sprzedalem po ok 20 zdjęciach :P akurat 15-55 to tragedia :P chodz znam osoby co mowia WOW ale zdjecia kozak :P

 

no nic trzeba jechac dzisiaj po 35mm  :) zobaczymy co to potrafi

 

zastanawiam sie jeszcze nad konwerterem makro w sumie trochę czytałem oglądałem na YT to ogarnia to a koszta nie duze w porównaniu do samego szkla dedykowanego pod makro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BiałyGTi napisał:

zastanawiam sie jeszcze nad konwerterem makro w sumie trochę czytałem oglądałem na YT to ogarnia to a koszta nie duze w porównaniu do samego szkla dedykowanego pod makro

Jak najbardziej przydatne ustrojstwo, ale najpierw postrzelaj samym 35mm - myślę, że będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
11 minut temu, Domel napisał:

Ma ktoś z was może stycznosć z CANON 1000D ?

 

Nie idź tym tropem. 4cyfrowe lustrzanki canona, to takie małpki. Jak już myślisz o "starej" używce i foceniu nie tylko testów, to zerknij na min. 600D. Oprócz fotek i filmik niezły  nagrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2017 o 07:42, BiałyGTi napisał:

@Filon  35mm zakupiona :mrgreen: dzięki za rozmowę :) pomogła w wyborze. Teraz czas na plecak :D bo w torbie juz sie nie mieszczę

 

mam taki sam! jak dla mnie petarda do ślubniaków i dzieciaków i aut, spacerów

szybki, ostry.

 

i podstawowa sprawa 1.8 światło. Przysłoń sobie do 2.0 i zobaczysz mega świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 5.02.2018 o 13:34, CoolBreeze napisał:

to zerknij na min. 600D.

a ten ? Znajomy sprzedaje:

Cytat

Sprzedam znakomity aparat Canon EOS 40D (10,1MPix) wraz z obiektywem Sigma 17-70mm F2,8-4,5 oraz oryginalnym gripem Canona.

W skład zestawu wchodzą jeszcze:
- karta pamięci CompactFlash 2GB firmy Sandisk
- pokrowiec
- 2 baterie (oryginał oraz zamiennik firmy Hama - oba działają jak nowe)
- oryginalny tulipan Sigmy kupiony rok temu za ponad 60zł
- dwa filtry UV (Hama) i polaryzacyjny (Hoya) - oba 72mm
- ładowarka do baterii
- kabel do zgrywania danych
- pilot do zdalnego robienia zdjęć (zamiennik)
- wężyk spustowy (zamiennik)
- plecak fotograficzny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.