Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.09.2023 o 21:01, marcineke napisał(a):

Ale te 4-8 w miesiącu się trafi...

Masz zarejestrowaną działalność, czy robisz to jako nierejestrowana? Ostatnio naszedł mnie pomysł, że może dorobić sobie trochę i zacząć odkurzać i prać auta - a na dzień dobry dogadać się ze znajomym na kilka aut firmowych, taki stały "kontrakt" na jedno pranie w miesiącu. Przeliczyłem to sobie na spokojnie i stwierdzam, że przy zarejestrowanej działalności, po minięciu "okresu ochronnego", czyli zerowy/preferencyjny ZUS, nie wyszedłbym nawet na zero, a co dopiero na plus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 dobrze z księgowym pogadaj. Jeśli jak mniemam pracujesz gdzieś na pełen etat, tak więc przy działalności płacisz tylko składkę zdrowotną 9%, min. 314,10 no i dochodowy jeśli wyjdziesz na dochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 umowa o pracę jest tak skonstruowana, że status ucznia nie zwalnia Cię z ZUS, ew. umowa zlecenie, ale i to zależy od statusu szkoły, nie każda daje te uprawnienia. Myślę, że na początek możesz wystartować z nierejestrowaną i zobaczyć ja Ci się to rozwinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Tomas-sg said:

Kibicem się jest a nie bywa. 🙂

Ciężko jest byc kibicem reprezentacji, której wynik/rezultat jest znany jeszcze zanim zaczna sie jakies mistrzostwa - naprawde nie pamietam żeby mnie czymś zaskoczyli przez ostatnie 10 lat, jak od czasu do czasu spoglaam na ten sport XD czasami jak z grupy wyjda to jest jako sukces ogłaszane. Boli tylko że najwiecej kasy u nas pchane jest w nożna, tylko dlatego że jest to poprostu popularny sport, mimo tego ze nie mamy sie czym chwalić jeżeli chodzi o wyniki reprezentacji v:

A co do zmian w zarządzie - chyba nie znam żadnej organizacji która zaczyna sie na "Polski związek" i nie ma burdelu w zarządzie xD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrewZS @imola33 na Nierejestrowanej musisz mieć kasę fiskalna, a usługi są traktowane jako umowa zlecenie i zleceniodawca czyli Twój klient powinien zgłosić to do ZUSu i opłacić za Ciebie składkę z tym, że na dzień dzisiejszy to martwy przepis i póki co nie słyszałem żeby ktokolwiek to kontrolował/egzekwował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeea nic takiego nie ma nawet na stronie rządowej.
https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00115#9

 

Cytat

Działalność nierejestrowa, a kasa fiskalna

Podatnicy, u których obrót zrealizowany na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym kwoty 20 tys. zł, nie muszą ewidencjonować sprzedaży na kasie fiskalnej.

Jeżeli zacząłeś taką działalność w trakcie poprzedniego roku, to twój obrót nie może przekroczyć 20 tys. zł w proporcji do okresu wykonywania tych czynności w poprzednim roku podatkowym.

Ta zasada dotyczy również działalności nierejestrowej.

Kasa fiskalna będzie ci jednak potrzebna w przypadku sprzedaży towarów lub usług objętych obowiązkiem ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej.

Są to, między innymi, gaz płynny, części do silników spalinowych, nadwozia do pojazdów silnikowych, sprzęt radiowy, telewizyjny i telekomunikacyjny, perfumy i wody toaletowe oraz usługi: przewozu osób oraz ich bagażu podręcznego taksówkami, naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, doradztwa podatkowego, świadczone przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo, fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne.

Jeżeli sprzedajesz takie towary lub usługi, musisz ewidencjonować sprzedaż na kasie fiskalnej, niezależnie od wielkości obrotu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 jAK znajdę czas to poszukam o co chodzi, ale w skrócie wszelakie mycie, czyszczenie, detailing samochodu od bodajże lutego tego roku został objęty obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej. Tylko jak to u nas bywa każdy US interpretuje przepis po swojemu więc jak chcesz iść tą drogą to warto zapytać u siebie w mieście w Skarbówce czy jest to wymagane czy też nie ( najlepiej na piśmie). 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dalej w las, tym nowe fakty. Faktycznie wszelkie prace pielęgnacyjne wokół aut podpadają pod pkwiu 45.20.z, a ta jest objęta obowiązkiem posiadania kasy. To akurat nie jest duży problem, bo można kupić tanią kasę i US zwraca 700 zł z tego. Co do ZUS, to niestety na siłę szukają przychodów i dowolnie sobie to interpretują. Płacenie ZUS od działalności nierejestrowanej co do zasady przeczy takiej działalności, ale wiadomo, że ZUS to państwo w państwie. Musiał byś wystąpić o indywidualną interpretację do nich.

Ale tak mnie naszło, że jak pójdziesz do wieczorówki a usługi chcesz świadczyć zaprzyjaźnionej firmie, to możecie się rozliczać na zasadzie umowy-zlecenia. Koszty mają takie same jakbyś wystawiał im rachunek, zusu nie płacą, a Ty masz legalny przychód

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 działalność nie rejestrowana z kasą fiskalną.

Jak dopiero zaczynasz to kasa 1500 zł ale 700 zł urząd skarbowy zwraca.

Możesz zarobić 2700 zł brutto, prowadził oprócz kasy zeszyt z datą usługi, ceną i jakie auto.Rozliczasz się w następnym roku razem z normalnym rozliczeniem rocznym.

Jak robisz weekendowo to limit wystarczy bez oszukiwania, jak weźmiesz tygodniowo na weekend 1 auto to masz 300-500 zł x 4 tygodnie max 2000 zł.

Jak nie będzie w zimie roboty to nie masz kosztów i nic nie płacisz.Majac działalność ZUS choćby ten do etatu musisz płacić, księgową, zaraz się doczepia o śmieci, wodę i prąd...wszyscy kasy szukają.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skav piłka nożna jest najpopularniejszym sportem na świecie. Nie tylko u nas. I w parze z tym idą największe pieniądze. Tylko żaden Polski związek nie cierpi tak wizerunkowo na tych układach jak właśnie PZPN. Kurcze teraz szuka się selekcjonera na gwałt, typowego zadaniowca, słyszy się o kandydaturze Macieja Skroży i Michała Probierza, o ile ten pierwszy odnosi sukcesy w Japonii i jest teraz łakomy kąskiem to raczej nie rozeznanie się już w Polskiej Piłce. Michał probierz gdy zaraz ktoś tylko jakoś podbudował reprezentację u21 to zaraz chcą go im zabrać. Tak samo było z Michniewiczem który zabrany został z u19 albo u21 teraz dokładnie nie pamiętam. Chodzą głosy że może obecny trener Legii no ale nie oszukujny się, Legia go nie wypuści. Z tej "teoretycznej czwórki" zostaje Marek Papszun przemawia za nim wiele rzeczy ale też przeciwko niemu jest to aż to on będzie chciał mieć naprawdę wolną rękę, no i też bez zbędnych oszukiwan to nie jest jak wspomniałem wyżej "zadaniowiec". 5 lat, 5 selekcjonerów I w prawie każdy otrzymywał rolę zadaniowca i wizjonera ( wprowadzić drużynę na dany turniej i przygotować drużynę na zmianę pokoleniowa). Ja mecze zawsze oglądam z nadzieją, nie raz wyłączam transmisje na 5 minut z nerwów ale potem włączam z nadzieją.  Rozwinąłem się o selekcjonera u ale zmiany muszą zacząć się na samej górze 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tomas-sg napisał(a):

@Skav piłka nożna  Ja mecze zawsze oglądam z nadzieją, nie raz wyłączam transmisje na 5 minut z nerwów ale potem włączam z nadzieją. 

Nie szkoda ci nerwów i straconego czasu na oglądanie tych niedorajd i lalusiów?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, xadamx napisał(a):

Nie szkoda ci nerwów i straconego czasu na oglądanie tych niedorajd i lalusiów?

Nigdy. Fakt że w większości przypadków przeżywam rozczarowanie ale tak jak mówiłem wczesniej że kibicem się jest. Nie jestem kibicem sukcesu tylko sportu który śledzę od dobrych 20 lat 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn podesłał mi dzisiaj efekty swojej pracy.... Na początku mnie rozbawił, ale zrobiłem risercz i może wcale to nie głupie? Ciekaw jestem co sądzicie. Felgi miał stryrane strasznie, właściwie szczury zapieczone przez lata. Umycie 4 kół zajęło mu 15 min. Może to całkiem sensowne rozwiązanie na zaszczurzone felgi i kołpaki? Produkt silnie zasadowy, pH 13

received_1473353810093669.jpeg.d772c639f7d6afba3d62df549bf9f2a5.jpeg

received_279779421497218.jpeg.a348f2cf72f8ed000cba4ac541a7028f.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xadamx napisał(a):

Życzę ci abyś kiedyś tego sukcesu dożył, choć to mało realne.

Ja dożyłem, śledząc 2 dyscypliny od ponad 20 lat 🙂

Kto wie,może kiedyś. Cieszy fakt że człowiek interesował się piłka nożna za czasów Ronaldo, Messiego, czy chociażby nawet naszego Roberta w szczycie formy.  Swoje dobre momenty ( w moim rozumieniu ) jako kibic reprezentacji przeżyłem 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, AndrewZS napisał(a):

Kuzyn podesłał mi dzisiaj efekty swojej pracy.... Na początku mnie rozbawił, ale zrobiłem risercz i może wcale to nie głupie? Ciekaw jestem co sądzicie. Felgi miał stryrane strasznie, właściwie szczury zapieczone przez lata. Umycie 4 kół zajęło mu 15 min. Może to całkiem sensowne rozwiązanie na zaszczurzone felgi i kołpaki? Produkt silnie zasadowy, pH 13

 

 

 

7 godzin temu, powalla napisał(a):

Piekarnik tym umyłem w 15 min , a szyba była już spisana na straty ... przy okazji trochę piany dostało mi się dosłownie na 10sekund na nadgarstek (powyżej rękawiczki) i skóra mi z włosami w tym miejscu zeszła 😞  

Ja grilem czyszczę palenisko i ruszty. Świetny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrewZS @powalla @Domel kiedyś o nim wspominałem, łącznie z tym, żeby uważać na kontakt ze skórą

Ale do felg nie miałbym odwagi go użyć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2023 o 20:42, zeea napisał(a):

@AndrewZS @imola33 na Nierejestrowanej musisz mieć kasę fiskalna, a usługi są traktowane jako umowa zlecenie i zleceniodawca czyli Twój klient powinien zgłosić to do ZUSu i opłacić za Ciebie składkę z tym, że na dzień dzisiejszy to martwy przepis i póki co nie słyszałem żeby ktokolwiek to kontrolował/egzekwował. 

Dokładnie ma racje i musisz mieć kasę fiskalna  na dziedzinę detalingu niby nie rejestrowana a rejestrowana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.