Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

Średnie spalanie 270 konnego e60 535d w trasie, co prawda bez szaleństw bo aut na drodze sporo, ale i tak cieszy po dość sporym wkładzie w układ wtryskowy i dolotowy.

Zakup dla narzeczonej Mini co prawda 122 km ale za to stan techniczny i wyposażenie na wysokim poziomie.

b427e6f54288e51303a2aaccb031990b.jpg39edf31441a65dcdbbcbc46240f29874.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezent od Żonki🥰 Za gnoja czekało się cały rok aby móc coś poskładać przy choince, ma luba zapamiętała moje wspominki i że nigdy nie doczekałem nic z tej serii to mam....stary chłop 😂 a jaram się jak kiedyś 🤣

IMG_20201224_230942.jpg

  • Lubię to 9
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2020 o 06:44, Karbo napisał:

Trzymajcie kciuki, żeby @Qlimaxss w końcu zdjął hak w Stilo 😄 

 

 @KarboHehe, sorki że dopiero teraz odpisuję ale wiadomo obowiązki ,świętą itp  . Ale jak zobaczyłem post , akurat w ten sam dzień jechałem do mechanika . I  chciałem zdjąć ten hak 😛. Ale niestety ale udało się tylko to🤪 . Ale będę próbował dalej abyś mógł spać spokojnie:) 🥰

 

  IMG-20201224-135758.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno focusa mk1 do tłuczenia w firmie. Tani, pakowny wóz. No i ahh ta grzana przednia szyba :wub: do czego to doszło, że banan na twarzy powoduje auto za 3k:-D
W mieście spalanie jak spalanie, poniżej 10L nie ma jak zejść, ale w trasie (blisko 250km międzymiastowymi) z benzyny 1.6 robi się dieselek :-]

IMG_20201220_115045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jolley napisał:

Kupiłem niedawno focusa mk1 do tłuczenia w firmie. Tani, pakowny wóz. No i ahh ta grzana przednia szyba :wub: do czego to doszło, że banan na twarzy powoduje auto za 3k:-D
W mieście spalanie jak spalanie, poniżej 10L nie ma jak zejść, ale w trasie (blisko 250km międzymiastowymi) z benzyny 1.6 robi się dieselek :-]

 

Moje 750Ld o masie 2 ton, pojemności 1,8x większej, z 3 turbinami robi 5l w spokojnej trasie 90-110km/h - wtedy mam ~1100 rpm. Na codzień jeźdzę jednakszybciej (czasem pod 200) i wtedy mam 8l spalanie. PB jak się rozpędzi to by było 16l

W miescie da radę 8,5l, na codzień 9.

 

Także te porównanie do diesla - moim zdaniem nie trafione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lukasz_byd napisał:

Moje 750Ld o masie 2 ton, pojemności 1,8x większej, z 3 turbinami robi 5l w spokojnej trasie 90-110km/h - wtedy mam ~1100 rpm. Na codzień jeźdzę jednakszybciej (czasem pod 200) i wtedy mam 8l spalanie. PB jak się rozpędzi to by było 16l

W miescie da radę 8,5l, na codzień 9.

 

Także te porównanie do diesla - moim zdaniem nie trafione.

Szacun, ale serio porównujesz betę klasy premium za 200k do foki za 3k?
Przepaść wieku, technologi, norm spalin etc
W takim razie, żeby moje porównanie było trafne, musiałby wziąć 2.3L/100km?

W pb raczej nierealne, ewentualnie hybryda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jolley napisał:

Szacun, ale serio porównujesz betę klasy premium za 200k do foki za 3k?
Przepaść wieku, technologi, norm spalin etc
W takim razie, żeby moje porównanie było trafne, musiałby wziąć 2.3L/100km?

W pb raczej nierealne, ewentualnie hybryda.

Nie napisałeś do jakiego diesla 🙂 A poważniej to diesel z racji wyższej sprawności zawsze będzie bardziej oszczędny.

Chyba Ford miał jakiś taki 1.8TdDi czy jakoś tak - chyba dość udany silnik, chyba że myle oznaczenie.

Taka sama Foka za 3-5k - taki diesel, spalił by przy identycznej jeździe 3,7l/100km (lub mniej). 

Na luzie, może rzeczywicśie źle to porównałem.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zauważyłem, że dysza w Jurku zamiast podawać płyn w formie mgiełki, psika dwoma wąskimi strumykami. Coś tam przy niej majstrowałem, ale bez efektu. Zdążyłem się zmartwić, że wyszła na jaw jakaś wada produkcyjna i trzeba będzie ją wymienić. Nie mając lepszego pomysłu, rozebrałem dzisiaj wszystko w mak, wypłukałem w ciepłej wodzie, starannie poskładałem i... daje jak fabryka kazała Coś się musiało zatkać jakimś makro okruszkiem. Pierdoła, ale ja częściej coś psuje, niż naprawiam, więc cieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj formalnie kupiłem dom 🏡 mam nadzieję przez najbliższe 30 lat już nie kupować i urządzać 🙂 korzenie zapuszczone. 

Późną wiosną będę potrzebował waszej pomocy przy urządzeniu garażu 🙂

Powinno mnie wkurzyć ale już oleje że moja czysta fura w stanie na wystawę nie zdążyła przed deszczem 😉

IMG_20201230_120121.jpg

  • Lubię to 7
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj w końcu chwilę pobawiłem się rożnymi pastami/padami (pasty m.in. Zvizzer, 3D One, Sonax 04-06). Oprócz DA grana była rotacja (Heckmann R7). Po paru kombinacjach udało się całkiem zadowalająco ograrnąć maskę i błotniki z przodu w aucie kumpla (BMW E46), które nigdy nie widziało żadnej korekty. Trzeba teraz uzbroić się w jakąś maszynkę z mniejszym BP żeby ładnie ogarniać zakamarki 🙂 No i chyba powoli przekonuje się do zakupu rotacji 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na fakt iż miniony rok przeplatał sie pomiędzy komedią a dramatem życze Wam wszystkim aby kolejny byl nieustającym pasmem sukcesow w zyciu zawodowym oraz prywatnym. Niech Wam rabat rosnie, hajsy spływają, powłoki trzymaja i w domu dają 😉  
tak powazniej to zycze Wam jak i sobie aby kazda potyczka była tylko kolejną lekcją zakonczona upadkiem na 4 łapy, niech niesie za soba wiecej korzysci niz konsekwencji i zawsze z fartem.  Ostatnio ktos mi powiedzial ze praca jak u szewca niewdzieczna strasznie tylko w dodatku konkurencja duza. Cos w tym jest tylko czym kieruja sie ludzie nie sprzatajacy od nowosci, myslący ze jakos sie odkurzy- wkoncu sa te detajlingi za 300 pranie z ceramiką czy onestepem... zycze aby Wam jak najmniej trafiało sie takich tematow jak ten 3 letni w tym 2021... 3 godz wstepnego odkurzania, 10 z tornadorem. Stolarz rzekł: machnij na szybko 😉 

Albo dobrze albo wcale Panowie! 
Najlepszego

FA91D60D-8A7F-4131-98F7-3680D243F4A6.jpeg

556AD3DB-F1DB-43D0-99D5-23D776DD36E4.jpeg

F782721A-E97B-46D3-9554-4F4F8D5717D5.jpeg

E67453AB-3AC5-48CA-B6E0-F0D8B5C6E0B8.jpeg

C3AA3D50-ECBB-4B2D-B010-1622D5BFD25E.jpeg

8762616E-2680-4070-9B76-C6DDEFC01074.jpeg

A311BEA2-591A-4AF5-9127-B03B07CC5355.jpeg

86F1D10F-5471-46C3-9042-10CE532ACBF1.jpeg

  • Lubię to 7
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, KUBA46 napisał:

Humor poprawił mi fakt, że jest już Nowy Rok i moje postanowienie „nic już nie kupuje w tym roku” nie obowiązuje. 

Moje postanowienie noworoczne ze już nic nie kupuje bo niby wszystko już jest, przetrwało.. całe 12 minut.. no nic, czas na postanowienie o ograniczeniu zakupu kosmetyków do auta w stosunku do 2020.. 

Humor poprawił mi fakt iż w końcu 2020 rok się zakończył.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.