Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

@Michał82 Ogólnie to kupiłem auto z wgl nie grającym radiem . Potem za piwo od ziomka z forum Fiata dostałem niby działające radio. Okazało się że działo tylko CD. Więc kupowałem płyty.  a teraz będąc na znajomym szrocie i w śmiesznej kasie wyjołem kolejne i tu działa wszystko 😁. Taka historia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qlimaxss napisał:

Co prawda nie dziś a wczoraj . Poprawiło mi w końcu działa mi radio w Stilo. 😁. Miło po  roku czasu usłyszeć wiadomości w samochodzie 😁🤣

Znam twój ból .. u mnie w Alfie przez rok radio albo odbierało Radio Maryję albo nic .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Qlimaxss napisał:

@FilipO Oj aż te pierwsze kilometry dziwnie się czułem😁🤣. A już myślałem że Bat anteny do wymiany bo podobno często to jest w Fiatach przyczyną 😁

U mnie klasyka w Giulietcie -> wzmacniacz u podstawy anteny dachowej .. i tak dosyć długo przetrwał, bo od nowości 8-9 lat. U mnie brak "normalnych" stacji w radiu skończył się zakupem płyt 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilipO U mnie okazało się że antena oki. Ale Radio lipne. Ale za piwko nie miałem co narzekać. A i u Mnie skończyło się zakupem płyt. Ale ile można słuchać tych samych płyt. A zakup  płyt wartośći używanego Radia mijał się z celem. A że trafiłem na auto na szrocie to za grosze wyrwałem. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie cieszy że w mojej octavii zadziałała karta sdhc 256gb, co nie było wcale takie oczywiste. Mogę mieć w samochodzie dostęp do całej swojej biblioteki (niestety z wyłączeniem muzyki którą mam we flacach). Nie wyobrażam sobie słuchania radia w samochodzie. Jak jadę czasem wozem żony to pierwsze kilka minut wystarczy żeby wyłączyć radio. Te same gówniane utwory w kółko przerywane głośniejszymi o połowę reklamami lekarstw i informacjami o smoleńsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ter napisał:

mnie cieszy że w mojej octavii zadziałała karta sdhc 256gb, co nie było wcale takie oczywiste. Mogę mieć w samochodzie dostęp do całej swojej biblioteki (niestety z wyłączeniem muzyki którą mam we flacach). Nie wyobrażam sobie słuchania radia w samochodzie.

Nie masz Spotify albo Tidala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kepa416 napisał:

Takie comoboxy Densiona albo BT pod aux wygrywa z tym wszystkim. Chociaż jakość po CD dalej najlepsza moim zdaniem. Chyba że ktoś taki koneser muzyki i słucha rzeczy których nie ma w Spotify czy Tidal

Nie jestem koneserem ale u mnie słychać różnice między cd a dvd audio 96/24. 

Lepiej mi się lepiej słucha muzykę wielokanałowa w samochodzie niż w domu. W domu jakoś lepiej stereo brzmi. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lukasz_byd napisał:

lepiej słucha muzykę wielokanałowa w samochodzie niż w domu. W domu jakoś lepiej stereo brzmi.

Masz muzykę w innym formacie niż STEREO? No bo słuchanie muzyki stereo w aucie na 9 głośnikach rozmieszczonych po całym aucie , to świętokradztwo! 😉 

Dobre car audio w aucie , to nadal stereo , czyli 2 kanały/źródła dźwięku (kanał lewi i prawy)plus subwoofer . Oczywiście z racji umiejscowienia kierowcy(słuchacza) niesymetrycznie należy użyć korekcji czasowej , by idealnie ułożyć scenę stereo . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, powalla napisał:

Oczywiście z racji umiejscowienia kierowcy(słuchacza) niesymetrycznie należy użyć korekcji czasowej , by idealnie ułożyć scenę stereo

O car audio pojęcie mam znikome ale wiem o czym mówisz. Wiem również że fabryczne zestawy audio w autach to zazwyczaj gówno, ale muszę szczerze przyznać, że w leonie mam z przodu głośnik centralny na podszybiu i tego efektu że głośnik w drzwiach gra bardziej nie ma. Zarówno po stronie kierowcy jak i pasażera. Ale tak jak mówię moje pojęcie jest marne. 

Ps. Ty nie sprzedawałeś kiedyś mocowań z mdf pod głośniki? Coś mi się kojarzy twój nick z tym. Brałem kiedyś do golfa mk2 :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to powalla jest królem strefycaraudio :) albo był jak z 10 lat temu robolem instalacje do swoich aut.

A teraz tak na serio mam pytanie do Ciebie powalla. Wiem ze układ stereo jest niby najlepszy ale jak wytłumaczysz niesamowity dźwięk np w lexach marka levinsona? Słyszałem kilka razy i miażdżyło dobre car audio robione według kanonu. W lexach jest kilkanaście głośników z tego co pamietam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, powalla napisał:

Masz muzykę w innym formacie niż STEREO? No bo słuchanie muzyki stereo w aucie na 9 głośnikach rozmieszczonych po całym aucie , to świętokradztwo! 😉 

Dobre car audio w aucie , to nadal stereo , czyli 2 kanały/źródła dźwięku (kanał lewi i prawy)plus subwoofer . Oczywiście z racji umiejscowienia kierowcy(słuchacza) niesymetrycznie należy użyć korekcji czasowej , by idealnie ułożyć scenę stereo . 

Tak, mam muzykę w 5.1, 6.1 i chyba nawet 7.2 zakodowaną w DTS-MA. Dość dużo albumów. Opróćz tego mam też jakieś DSFy gdzie album zajmuje 30GB. Jest róźnica w odsłuchu. Nie taka duża jak róźnica w rozmiarze między FLAC 24/96 a tym DSF, ale słychać jakby conieco więcej. U mnie akurat 16 głośników jest zarówno w 5 jak i w 7.

Wiem że to niezgodne z 'zasadami' ale wrażenia odsłuchowe są bajeczne.

7 godzin temu, dareme89 napisał:

Z tego co pamietam to powalla jest królem strefycaraudio 🙂 albo był jak z 10 lat temu robolem instalacje do swoich aut.

A teraz tak na serio mam pytanie do Ciebie powalla. Wiem ze układ stereo jest niby najlepszy ale jak wytłumaczysz niesamowity dźwięk np w lexach marka levinsona? Słyszałem kilka razy i miażdżyło dobre car audio robione według kanonu. W lexach jest kilkanaście głośników z tego co pamietam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tam podobnie jak w BMW w Bang&Olufsen, Bowers&Wilkins masz mikrofony i tam DSP robi coś jak w Sonos - czyli korekcja dźwięku na bieżąco czy jakoś takoś. 

 

 

A jako ciekawostkę podam że:

Taki amp Harman Kardon np. czy Top HiFi opisywany jako 600W mocy wyjściowej, jest zasilany raczej 12V (albo 14,8, ale raczej 12 po PWM) i ma bezpiecznik fabrycznie - aż lekko nad to.

Ale kiedyś nie miałem innego pod ręką i włożyłem nie pamiętam ale chyba 20A. Co daje sumarycznie max 240W + jakaś ewentualna bezwładność bezpiecznika, tolerancja albo i może te 14,8V - wtedy ~290W. Tak czy siak, zestaw grał tak samo jak na fabrycznym bezpieczniku - w sensie - bezpiecznik nie zadziałał. Co by oznaczało że ... jak taki zestaw producent pisze ze ma 600W... to ciezko żeby mial wiecej niz 300, bo sam wzmak również ma straty itp. Moc sie z nikad nie bierze.

Czy coś źle licze? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie muze nagrana w 5.1 np. DD ale czy na pokladzie w aucie jest dekoder takiego formatu? Jesli go nie ma to jest tylko jakas kakofonia a nie DD .
Co do levinsona i innych b&w wymagajacych doplaty np. 13 tys zl ... wiesz jak gra muza zrobiona w zakladzie wedlug kanonow za 13 tys? 

Muzyka to nie tylko duzo basu i przewaznie loudnesowa charakterystyka przetwarzania (tak graja fabryczne systemy) ktore sie maja podobac Kowalskiemu lecz dobry system ma oddac „scene” i ma byc wrazenie „widzenia” jak ustawiony byl zespol podczas nagrywania plyty lub koncertu i przy seryjnych systemach mamy wrazenie ze jestesmy gdzies pomiedzy nimi , a to blad . 
Taki seryjny drogi system jest np. obnazany do cna plyta TSA akustycznie , nagrywana w studiu przy udziale publicznosci ... my musimy sluchajac tej plyty wrecz widziec Piekarczyka jak stoi przed nami a nie kolo nas 😉 

Odpalcie np. Plyte M. Buble na blureyu w domu na 7.1  , zamknijcie oczy i wskazcie miejce w ktorym znajduje sie wykonawca 😉 Zobaczycie ze reka bedzie co chwile wam sie przesuwac i to nie tylko w lewo lub prawo od srodka lecz nagle macie go z tylu ... a otwierajac oczy widzicie go ciagle przed soba . Puszczajac te sama plytke jako stereo reka bedzie dokladnie wskazywac jego dokladne polozenie na scenie i co dziwne oklaski dajej beda slyszalne z tylu 😉 

Geste formaty sa ok o ile sa to oryginaly tak zmasterowane , a nie robione z plikow WAV zgranych z CD , a tych jest multum w sieci . 
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, powalla napisał:

Macie muze nagrana w 5.1 np. DD ale czy na pokladzie w aucie jest dekoder takiego formatu? Jesli go nie ma to jest tylko jakas kakofonia a nie DD .

W DTS nawet i jest dekoder - jak najbardziej. Sygnał idzie po światłowodzie.

 

15 minut temu, powalla napisał:

Puszczajac te sama plytke jako stereo reka bedzie dokladnie wskazywac jego dokladne polozenie na scenie i co dziwne oklaski dajej beda slyszalne z tylu 😉 

Jak to możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil598 to miałeś farta. My w zeszłym tyg za naprawę klimy w clio zapłaciliśmy 1tys. Ale fakt, że do wymiany była chłodnica, a w tym modelu od klimy i płynu są zintegrowane co oczywiście podnosi koszta. Nie ma to jak francuska myśl techniczna 😡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.