Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Lucas123w napisał:

@Fredi88 jak w takim syfie można jeździć ?

Swojego czasu pokazywali wnętrze samochodu jakim jeździ narrator z programu 'Uwaga pirat'. Jak to zobaczyłem nie wierzyłem własnym oczom. Pet na pecie petem pogania powtykane dosłownie wszędzie... 😲 Wkoło oczywiście opakowania i folie walające się wszędzie. A facet jeździ jakimś SUVem Mercedesa jak pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo brakuje mi smalcowania. Powłoka nie jest dla mnie. To dobry pomysł np na auto żony. Które jest myte raz na miesiąc/dwa.

 

Powłoka to unc-r 1.5. Przelot 60k km i jakieś 10 miesięcy. Auto w nocy garażowane, w dzień cały dzień na dworze.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, dareme89 napisał:

Powłoka to unc-r 1.5. Przelot 60k km i jakieś 10 miesięcy. Auto w nocy garażowane, w dzień cały dzień na dworze.

 

Bardzo ładny stan hydrofobowy 😉 Powiedz nam robiłeś jakiś "serwis" powłoki czy używałeś dedykowanego qd?

Jestem pozytywnie zaskoczony że 1.5 tak ładnie działa przy takim przebiegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qd był użyty raz ale to jakoś początek jesieni, angelwaxa czyli teoretycznie nie powinien pomoc. Z miesiąc temu użyłem szamponu od clear techa żeby odetkac powłokę. Żadnego ironia/smoły powłoka nie widziała tylko zwykle szampony. Jedyne miejsce gdzie powłoka chyba umarła to mały fragment na tylnej klapie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi humor poprawiło pierwsze w życiu glinkowanie i gładkość lakieru jaką uzyskałem.
Prawdę mówiąc trochę się tego obawiałem bo wiem , że glinkom można narobić bałaganu ale obyło się przy zbędnych niespodzianek

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pyzdra1 miałem to samo, myślałem, po co ta glinka, szkoda lakieru... jak pierwszy raz wyglinkowałem to się zdziwiłem jak błyszczał lakier po samym glinkowaniu i woda na zabitym wosku sama spływała.

@mrsjackdan A próbowałeś AIO? Albo ściernym cleanerem? Nie wiem jak w passacie ale w większości aut te chromy to powlekany plastik, a autosol chyba więcej czyści chemicznie niż ściernie, to może szkoda je ciorać mechanicznie autosolem, jak wystarczyłby cleaner na aplikatorze gąbkowym. U mnie tak zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem sie dzisiaj za miasto na działkę. Wjeżdżam na podwórko, a tam mój teść dumny z QD-kiem w ręku oznajmia mi, że umył auto i ma zamiar sobie teraz trochę psiknac
Wszystko było by ok... Ale w ręku trzymał abdl interior QD...
Wytłumaczyłem mu Stwierdził, ze nie zna angielskiego i musze mu normalnie opisać butelki... na QD1 dałem prosty napis "lakier"
Na IQD "wnętrze".

Ogarnąłem wnętrze swojego auta, odkurzanie plus IQD.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lol19pl U mnie w ruch poszła maszynka proxxona plus autosol dedykowany do takich chromów i efekt mnie zadowala, nie jest na 100% ale mam na uwadze, że później będe je pewnie je też polerował, więc coś trzeba zostawić, na zdjęciach jest porównanie 50/50 2 zrobione dwie nie. Widać delikatny nalot jeszcze, ale nie rzuca się w oczy na aucie, więc tak to zostawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek305 Jak narazie bezproblemowo, parę razy był w serwisie w sprawie trzeszczenia z okolic deski rozdzielczej. Ale za trzecim razem usunęli usterkę. 2.0 TDI 150 km w połączeniu z DSG daje radę. Dołożyłem ładowarkę bezprzewodową inbay, i jak narazie jest ok. Z mankamentów to w zależności jak wiatr wieje słychać go... Słaba jakość tych powlekanych plastików chromem, czy to wokół szyb czy też na grillu przednim ( przód jest obklejony folią, ale po czasie, więc już są liczne odpryski..) W sezonie zimowym czujniki wariują podczas opadów śniegu. Asystent ochrony przed kolizją potrafi czasami gwałtownie zahamować jak samochód poprzedzający akurat skręca w lewo/prawo. Jakość wykonania w środku, nie mam zastrzeżeń. Nic nie trzeszczy, plastiki miękkie. Tapicerka też daje radę, wykładzina dosyć zbita, przyjemnie się odkurza wraz z wbitym piachem. Dywaniki gumowe kiepskiej jakości. Po tym przebiegu dywanik kierowcy już jest zmęczony.. Lakier raczej z tych średnio twardych, więc przydałaby się jakaś korekta. Drzwi tylnie obcierają o wnękę co przekłada się na przecieranie lakieru. Jest problem z domycie szyby tylniej, ja myłem ją tylko dwa razy 😄 Sporo miejsca w środku, dosyć twarde zawieszenie. System kontroli trakcji wpływa znacząco na zużycie tylnich klocków + tarcz. Światła w technologi LED fajnie święcą, automat w większości wyłapuje kiedy ma przełączyć z drogowych na mijania. Nagłośnienie na plus. Na minus też budowa drzwi i rozmieszczenie uszczelek wokoło ich, na progu w części schowanej pod drzwiami zbiera się dużo syfu. Samochód nie posiada praktycznie żadnej konserwacji. Podwozie zdrowe. Ostatnio jak ustawiali zbieżność to rdza zaczęła brać kielichy amortyzatora, to znaczy pojawiły się pierwsze naloty rdzy. Elementy zawieszenie bez żadnej korozji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena oprawk 2x36W Diall w castoramie , super jakościowo za 30 zł sztuka. Pierwotnie była cena 39 zł ale sprzedawca działu oświetlenie poinformował mnie ze castorama rezygunej z dialla i jutro będzie cena 29,99 . Miło , ale takto jest jak ktoś nie pracuje "u siebie" . Poprosiłem, żeby odłożyli i podjechałem dzień poźniej po całe 6 sztuk. Po remoncie garażu będą w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Crasher napisał:

Miło , ale takto jest jak ktoś nie pracuje "u siebie" .

Dla sprzedawców nie ma znaczenia , czy sprzeda za 39 czy za 30 , bo nie ma z tego ani grosika. Są przecież premie od sprzedaży ktoś powie? Taaaa jasne ! Już oni (ci na górze) tak target policzą że do jego poziomu się tylko dochodzi ale już nie przekracza ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było , to oczywiście wiesz że sprzedając Ci je po 29,99 , to i tak jeszcze zarabiają kilkanaście oczek marży 😉 

Z życia wzięte > zestaw podtynkowy cersanit  899zł  , nowa gazetka i jest po 699, a i tak jeszcze mają na nim ze stówkę 😉 

PS: żeby było śmieszniej , są klienci który kupili po 899 i przyjeżdżają oddać (sklep to umożliwia i to bezterminowo ) i po chwili czyli jak kasjerka odda 899zł biorą ten sam zestaw ale już 699 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crasher Castorama nie rezygnuje z diall-a, poprostu produkty będą te same, tylko pod inną nazwą. Tak już było. Jak dostałeś kwit sprzedaży to jaki tam miałeś kod i powód obniżenia ? 

Premie masz od sprzedaży, co kwartał jest część z zysków. I przynajmniej jak ja pracowałem to była co kwartał. Więc nie ma ustalonych żadnych targetów, tylko masz porównanie kwartał do kwartału z zeszłego roku w analogicznym okresie... Jak on by tego tobie nie sprzedał to prawdopodobnie poszło by na magazyn i zostalo sprzedane w sierpniu na wielkiej wyprzedaży castoramy lub poprostu wylądowało by w kontenerze na śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.