Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Eryczek napisał:

@ad.am ale moje dzieci są już starsze, ja się codziennie wysypiam, nie jestem wiecznie skonany i jak stoję przy aucie to pamiętam po co do niego podszedłem - jestem po prostu pięć razy szybszy od Ciebie😎

Hahaha, NINJA 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@ad.am żarty żartami ale szczerze powiem że tak szybko to mi idzie tylko z moim autem które jest na bieżąco "dbane" i przy którym nie ma wiele do naprawiania. Przy cudzych samochodach, zwłaszcza zapuszczonych, doprowadzenie pojazdu do takiego stanu zajmuje mi zwykle dwa dni.

@Domel dobrze pamiętam jak to było wiec doceniam to co mam teraz i sam sobie zazdroszczę😁

@Tomas22 Insignis jest ze mną od trzech lat i niestety mam świadomość że się marnuje. Smaruje swoje auto góra 3 - 4 razy do roku a mam jeszcze CRa więc Insignis po prostu się marnuje. Kupiłem go bo się trafił ale czas żeby poszedł w lepsze ręce.

@Birkhof :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak @Eryczek uważam, że dzień święty należy święcić. Wczoraj - po obejrzeniu parady WP oraz przekonaniu się, że obietnice szefów MON są na bieżąco realizowane, poczułem się niczym husarz w bojowym nastroju i uznałem, że należy coś zadziałać. Konkretnie chodziło o zdjęcie wciąż nieźle trzymającego się ponad 2 miesięcznego Zymola Ital i nałożenie czegoś świeżego. Okazja tym lepsza, że przypadkowo parę dni wcześniej znalazłem kupiony w 2015 r. cleaner Victoria Wax, którego miałem okazję tylko raz użyć. Robotę zacząłem po godz. 19, a skończyłem przed północą - z krótkimi przerwami na przerwy 🙂 Dekontaminacja: Prickbort, Soft99 Terminator, mycie zasadnicze: ADBL pro, glinka Megsa, mycie 'poglinkowe' Duragloss, wspomniany cleaner i Victoria Concours Wax. Na oponach Migliore Tire Glaze. Z zewnątrz do zrobienia została końcówka wydechu (Mothers MAG stoi i czeka, ale husarz miał już dość). Czuwaj!

20180816_121958-3.jpg

20180816_122024-1.jpg

 

20180608_182934-21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tak w ramach wolnego czasu może nie dzisiaj ale wczoraj:

1. dokładne mycie komory silnika- miał być lekki lifting skończyło się na generalnym myciu😁

2. czyszczenie silnika- oczywiście zewnętrznej obudowy- machnęłam sobie go terminatorem z softa a w oddali głos męża.....Kochanie to jest do felg......😨cóż testowałam w końcu  😂

3. mycie samochodu- szamponem "kiwami"

4. suszenie ręczne - oczywiście dokładnie bo pod wosk  

4. polerowanie samochodu woskiem- od razu bo już glinkowane i polerowane mechanicznie- woskiem "kiwami"  

5. czyszczenie felg - Terminatorem z Softa

6.potem w ramach rozrywki czyszczenie opon

i na koniec szyby powłoką hydrofowową no i dzień mogę zaliczyć do udanych 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zajmowałem się autem znajomego, któremu ktoś porysował prawie cały bok kluczem(Kia Pro Ceed 2009). Przy aucie robione było: mycie zarysowanego boku, dekontaminacja chemiczna + glinka, ponowne mycie, suszenie, wjazd do garażu na inspekcję. Okazało się, że błotnik, który jest zarysowany ma tylko 40 mikronów. Czy to możliwe? Nie wiem, ale tyle pokazał mi miernik i postanowiłem użyć na nim tylko Menzerny SF3500 z zółtym padem od Flexipads. Byłem pewny, że wiele tym nie zdziałam bo rysa wydawała się dość spora. Natomiast lakier okazał się przyjemny w pracy, miękki i bardzo dobrze udało się go wyprowadzić. Drzwi i tylny błotnik atakowałem już Menzerną PF2500 również na żółtym flexi, miernik równo pokazywał 110 -130 mikronów. Dodam tylko, że jest to moja pierwsza praca z tak głębokim zarysowaniem i sam nie wiedziałem czy będę musiał sięgać po papierki czy nie. Miałem stracha, ponieważ pierwszy raz ktoś podstawił mi samochód na taką akcję. Wyszło moim zdaniem bardzo dobrze, poza dwoma głębszymi miejscami, czego niestety nie widać na zdjęciach. Na koniec pracy oczywiście pełne mycie zgodnie ze sztuką, na lakier wleciał SG MD v2 i oponki dostały porcję GS Black Mamba w wersji mat. Znajomy bardzo zadowolony, ja również. Jak to się mówi " pierwsze koty za płoty " ! A oto efekty pracy:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 piękny ten twój Seat 🙂

A ja pogrzebałem sobie dzisiaj przy klamkach.

Przed:

upa_lmw3VkbANOWc4M_suHta2Y9esVbpaUm4Wolt

Po:

kOpCb46ERBOCC628j8sDknCDpHVNB4kK_zmUeAp1

I tak cztery razy 🙂

Wszystko dłubane ręcznie poniższym zestawem:

PV_HzFaPa23nab4ZJ-L09EpKJttm4-MZhTCt2b_A

Zaatakowałem też pewną rysę - tak dla testów:

uWT_253rTx29FdHHWXl7lIfC2LqTqII54vlG9rqr

RMcGgyjB-4TS1w94DhwoPwOCyUzkCDEqNzDbm6pE

Teraz już wiem, że będzie trzeba sięgnąć po coś bardziej agresywnego niż słoneczko 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 Co to za e34 w tle 😄 ?

Nie mogłem już patrzeć na zardzewiałe ramie tylnej wycieraczki. Pół godziny czyszczenia tego pruchna potem papiery ścierne, darcie rdzy do zera, podkład, matowanie podkładu a na to czarny lakier strukturalny (tylko taki miałem ale w sumie podoba mi się efekt 😄 ) jak na malowanie śprajem jestem zadowolony wygląda 10x lepiej jak z rdzą. Na koniec wszystko przesmarowane. 

ZJRFwU6.jpg

mcjR6KZ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawie 2 miesiącach znalazłem czas żeby porządnie zabrać się za "autobus" ( Skody ręcznie nie myłem chyba z 4 miesiące - wstyd się przyznać ) , niestety ale od 3 miesięcy mój dzień trwa o kilka godzin za krótko i w firmach spędzam po min 12 h . 
Ale tym większa była moja przyjemność po obcować z autem kilka porządnych chwil . Nie mam zdjęć przed bo po mimo dłuższego czasu nie mycia ręcznego regularnie odwiedzam bez dotyk . 

Po wszystkim auto wygląda tak 

7.jpg.fb7b45bcf92331b977915572029f5534.jpg6.jpg.2b8363387bcd4398d03a82bd7ffe23f7.jpg5.jpg.8b95a49af925ccb93a98ce1cd81062e7.jpg3.jpg.ef80281f343a1a25d956118c99eb604d.jpg2.jpg.eee9ffe41be18be96c70caeac982146c.jpg

 

Wiem że auto bez blachy z przodu wyglądało lepiej ale po roku jazdy bez niej , miałem pogadankę z Panami z nie oznakowanego BMW 😛 , dodatkowo auto zaliczyło wycieczkę do Chorwacji i nie chciałem jakichś nie przyjemności za granicą . 

Obecnie czekam na nowe koła - będzie szeroka stal 🙂 jako drugi komplet a obecne pójdą na porządne odświeżenie - są kute wiec zasługują na porządną polerkę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.