Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, piotrek305 napisał:

przesiadłbym się z mondeo mk4 2014 rok.. jak oceniasz wielkość autka ? dwie osoby na razie plus dziecko w bliższej przyszłości :) wiadomo nie będzie to mk4 kombi ale nie ma ścisku ?

Nie wiem bo nigdy mnie do fordów nie ciągnęło i w takim mondeo nie siedziałem. Pewnie jest mniej miejsca. Ale dla naszej 2+Flox (pies) auto jest więcej niż wystarczające. Ja sam za sobą swobodnie usiądę a mam 1.88. Bagażnik prawie 600l, podłogą możesz regulować poziom. Jak chcesz coś na max rodzinnego to octavia. Ale nowa wygląda jak upośledzona jak dla mnie :/ i nie zdecydowałbym się na nic poza rs. Rs niestety swoje kosztuje a ciut inaczej wyglądającą niż zwykły leon FRkę idzie dostać za dobre pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrek305 napisał:

przesiadłbym się z mondeo mk4 2014 rok.. jak oceniasz wielkość autka ? dwie osoby na razie plus dziecko w bliższej przyszłości :) wiadomo nie będzie to mk4 kombi ale nie ma ścisku ?

Mam porównanie z racji posiadania Mondeo mk4 w wersji Tytanium, a porównać mogę do nowego Seata Leona w wersji Xperience 1.4TSI 125km - szwagier ma od 1.5 m-ca. Seacik wygląda kapitalnie, wykończenie na bardzo dobrym poziomie, bajerów sporo. Jeśli miałbym porównać wnętrze to wygodniej w Mondeo z racji wielkości, ale w Seacie nie jest źle, nawet dla 2+2 w Seacie będzie dobrze, dla 2+1 idealnie. Pod warunkiem, że dzieci z tyłu. Bagażnik wiadomo, w Mondku większy, ale tym bym się nie zrażał. Szwagier zadowolony, jak i jego rodzinka (2+2 i się mieszczą). Dla mnie ogromną zaletą jest wersja, kazałem mu szukać FR, ale że na placu stała Xperience więc szybka decyzja i kupione. Wersje podstawowe odradzam, jakość niezbyt dobra, wiem bo sąsiad ma i nawet nie wiedział, że jest taka wersja jak Xperience. Tak czy siak Tytanium z roku 2007 równie dobrze wyposażone jak nowy Seat Leon :D

Polecam i jedno i drugie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, piotrek305 napisał:

ja mam 187 cm także podobnie :) co do octavii pełna zgoda :) FR już fajnie wygląda, muszę do salonu się przejść i zobaczyć :)

Zdecydowanie ;) trzeba samemu ocenić co ci pasuje, czego potrzebujesz z wyposażenia itp. Najlepiej też przejechać się silnikiem na który chcesz się zdecydować ale nie po mieście tylko minimum na drodze szybkiego ruchu. Tam trochę powyprzedzać i popatrzeć czy odpowiada :)

 

8 minut temu, kedar napisał:

Tak czy siak Tytanium z roku 2007 równie dobrze wyposażone jak nowy Seat Leon :D

Do mondeo 2007 wkładali światła ledowe? Adaptacyjny tempomat czy asystenta pasa ruchu który sam koryguje tor jazdy? :shock:

 

Największy ból d*upy miałem że nie było możliwe zamówienie leona z elektrycznymi fotelami z pamięcią... tak se vag ubzdurał że gdzieś leon musi być gorszy od vw/audi i perfidnie jest zaślepka w tym miejscu gdzie powinny być przyciski. Także fotel elektryczny ale bez pamięci... bzdura totalna. Często się z żoną przesiadam więc chcętnie bym za to dopłacił no ale nie było możliwości, być może w polifcie już jest możliwe - trzeba dopytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fredi88 napisał:

Do mondeo 2007 wkładali światła ledowe? Adaptacyjny tempomat czy asystenta pasa ruchu który sam koryguje tor jazdy? :shock:

Nie, dopiero w polifcie były ledowe, ale mnie to nie przeszkadza, bo jakość jest bardzo dobra, ale mam doświetlanie zakrętów. Tempomat zwykły, ale były wersje Tytanium z aktywnym tempomatem. Fotel elektryczny też mam bez pamięci, ale mi to nie przeszkadza, żona ma swoje auto więc b.rzadko jeździ Fordem. Za to szwagra Seacik nie ma grzanych tyłków ani grzanej przedniej szyby. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kedar napisał:

Za to szwagra Seacik nie ma grzanych tyłków ani grzanej przedniej szyby. ;)

Fanem przedniej grzanej szyby nie jestem bo paski mnie do szału doprowadzają ;) za to bez podgrzewanych siedzeń nie wyobrażam sobie życia i po adaptacyjnym tempomacie najlepsza rzecz jaką wrzuciłem do auta :-] Szkoda że podgrzewanej kierownicy jeszcze nie proponują bo kia wrzuca to nawet do małej piccanto :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Hubee napisał:

Maja, maja. U mnie bylo +20KM i +20 NM. :) Bylo. :D

Choc i bywalo +35-40 w tym silniku. :P

Są hamownie i hamownie stąd różnice w wynikach. Nie dalej jak tydzień temu widziałem na fejsie jak jeden z "tunerów" chwalił się wynikiem po samym sofcie bez ruszania mechaniki gdzie auto na ich hamowni wypluło 500 niuta w dizlu 1.9 w którym sprzęgło siada już przy 400nm :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fredi88 napisał:

Fanem przedniej grzanej szyby nie jestem bo paski mnie do szału doprowadzają ;) za to bez podgrzewanych siedzeń nie wyobrażam sobie życia i po adaptacyjnym tempomacie najlepsza rzecz jaką wrzuciłem do auta :-] Szkoda że podgrzewanej kierownicy jeszcze nie proponują bo kia wrzuca to nawet do małej piccanto :shock:

Grzana kierownica nic fajnego. Przynajmniej po doświadczeniach z BMW F30 mam negatywne wrażenia. Tak grzało, że aż parzyło (?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sT3VE napisał:

Grzana kierownica nic fajnego. Przynajmniej po doświadczeniach z BMW F30 mam negatywne wrażenia. Tak grzało, że aż parzyło (?) 

Przecież jak się zrobi ciepła to można wyłączyć. Nie musi być gorąca, byle nie ziębiła. Przy -20 skórzana kierownica to dramat, a rękawiczki są niebezpieczne... Pewnie, każdego indywidualne preferencje. Ja grzane siedzenia lubię, a znam ludzi co nawet przy pełnej skórze nie używają mimo że posiadają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pływak napisał:

Są hamownie i hamownie stąd różnice w wynikach. Nie dalej jak tydzień temu widziałem na fejsie jak jeden z "tunerów" chwalił się wynikiem po samym sofcie bez ruszania mechaniki gdzie auto na ich hamowni wypluło 500 niuta w dizlu 1.9 w którym sprzęgło siada już przy 400nm :lol:

Wiadomo. Co hamownia to inny wynik. Ale Witek z R Performance robi podobne wyniki jak i Compsport. Takze cos na rzeczy jest. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzialem zadnego wyniku u Witka, gdzie nie bylo bonusa. Czy masz 240, czy 255KM praktycznie nie ma znaczenia. A Witek te 310 robi,  a do tego bardzo powtarzalne. Wiele Octavii RS porobil i jest to wynik z glowa. Nie sztuka przesadzic. Mam od niego Soft + DSG  czerwca i od 12k km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ogarnąłem porządnie brudaska.

 5aa2ec28b3432_IMG_8171(Copy).jpg.4d7062407b40fa9455b5554d1465dd85.jpg

Felgi dostały Excede Wheel Cleaner 1:10, opony SG PBTC 1:2, nadkola Koch Green Star 1:10. Następnie spianowałem legendarnym produktem jakim jest Magifoam. Nie mogłem się doczekać, aż przetestuję próbkę. Piana rzeczywiście leżała bardzo długo (ja spłukałem po 20 min). Brud był bardzo twardy i zaschnięty, a Magi ściągnęła prawie wszystko-mega sprawa! Następnie umyłem na dwa wiadra ADBL Cola, a po osuszeniu lakier dostał QD1, zaś na progi SSW (tu zabezpieczenie najbardziej ucierpiało po zimie). Opony standardowo ADBL TD, felgi BSD. Szyba zrobiona NW z Autolandu (jak za taką cenę to bajka).  Środek odkurzony, przetarty ADBL IQD, a na deser Stripper (rewelacyjny zapaszek). 

5aa2ec29084bb_IMG_8194(Copy).jpg.33044de3dbac0efcf969572af01e9b3d.jpg

5aa2ec294f481_IMG_8204(Copy).jpg.6851ef61081bec97085222e712e17952.jpg

5aa2ec299faf6_IMG_8262(Copy).jpg.88f1384a596f714dab2101697730a4c6.jpg

05aa2ec29dbcea_IMG_8272(Copy).jpg.b9564ceba7325c0d197ca77859a76bce.jpg

Życzę każdemu na forum tych dwóch godzinek spędzonych sam na sam z samochodem- mega radość nareszcie ogarnąć porządnie auto ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie ogarnięty wydech i poduszki silnika to przydałoby się w końcu umyć dziada :D 

Pre wash Shiny Citrus

Adbl shampoo pro

Excede Ultimate wheel cleaner na kołpaki i tire and rubber cleaner tej samej firmy na opony

Przetarcie Ipą lakieru i szyb

SSW przy pomocy nowego nabytku
06eee7841e3678f252a90d6698cbdc4b.jpg
Black mamba na opony i Flacon's Eye na szyby

Nie zrobiłem fotki z zewnątrz, ale jak pospolita primera wygląda każdy wie :P 

Wnętrze odkurzone, na plastikach NL, na dywanikach koch gummifix
a5d0a835a747dfd7d93661f52171bb24.jpg
Po zrobieniu fotki jeszcze moj ulubiony zapach Imao Vanilla wleciał :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Fredi88 napisał:

Przecież jak się zrobi ciepła to można wyłączyć. Nie musi być gorąca, byle nie ziębiła. Przy -20 skórzana kierownica to dramat, a rękawiczki są niebezpieczne... Pewnie, każdego indywidualne preferencje. Ja grzane siedzenia lubię, a znam ludzi co nawet przy pełnej skórze nie używają mimo że posiadają ;)

też jestem wielkim fanem grzanych siedzeń, nie wyobrażam siebie w zime mieć auto w skórze bez podgrzewania ;) brrr aż mi sie zimno na samą myśl zrobiło :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odświeżenie autka po 2 tygodniach użytkowania :) 

Umyte zgodnie ze sztuka, finalnie zaaplikowane SSW na lakier. 

Na oponki wrzucony niezastąpiony Megs Endurance :) 

7C061ED8-CE57-40C6-AB90-FFABD283FF65.jpeg.b83f5c6d877c684d197f9967c550be4a.jpeg

 

Mała zmiana w postaci dymionych kloszy kierunkowskazów bocznych :) Teraz pięknie się prezentuje :) 

8D694AE1-DD52-4FA0-90FB-FC2683A49B00.jpeg.53eb8d76bebe20a6b0b66bb814e58ac8.jpeg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj sobie zmieniłem olej i filtry. Wpadł amsoil ss 5w30 i archoil 9400. Może trochę na wyrost, ale kupiłem to wlałem.
Płukanka miala co robić po Castrolu. Olej czarny jak smoła. Do tego szybkie mycie, gyeon wet coat i jest przyjemnie. Felgi były już mocno brudne.3ce4a70abdc124ef25111ce41579e86f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj prawie 6 godzin poświęciłem Julce... Ale warto było :)
Pre Wash shinny, 2 wiadra shinny, Ironx, prickport, excede tire, excede cleaner, na koniec adbl SSW i plastiki zewnętrzne i opony... Do tego odkurzanie, wymiana dywaników z gum na welurowe..
Po wszystkim zmiana kapci na letnie...
Całkiem udane popołudnie :)7c73e30ed44f72215629de906c4d1db1.jpgebe669c618f7e0cde8891d50d0202a81.jpg8dc930f1d330382cc2b77b134987a10a.jpg

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.