Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, qdlatyNH napisał:

powiedz mi jeszcze, że to w salonie i przed tv sobie wosk nakładasz :D

dokładnie, teraz leżą w pomieszczeniu z kosmetykami i jutro powtórka.

 

 

Nic w tym szalonego;) kudłaczu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, teraz leżą w pomieszczeniu z kosmetykami i jutro powtórka.
 
 
Nic w tym szalonego kudłaczu 
W sumie masz i rację :) patrząc na to co się tu z autami wyprawia ;)

żeby nie było, że nie w temacie, to czyszczenie jednej ściany w moim mercedesów uważam za zakończone. Dziś składanie i jazda na drugą stronę.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na chacie trzymam koła, tylko jak kładłem fk1000 musiałem je wystawić na dwór bo smród był nie miłosierny , dwie godziny na dworze i do domu, kiedy dało się wytrzymać. Jutro planuje druga warstwę i na auto, lub poczekam jeszcze dzień i dotrę wosk drugi raz wrzucę Black mambe shine i wtedy na auto ...

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, qdlatyNH napisał:

Kurna ja wiedziałem, że Ty jesteś szalony, ale że aż tak? :D powiedz mi jeszcze, że to w salonie i przed tv sobie wosk nakładasz :D

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
 

A mnie to wcale nie dziwi, fotele z Punto prałem u siebie w pokoju :D 

Co by nie robić offtopu, dzisiaj przegląd powłoki na Focusie RS - w pracy oczywiście :P A no i regulacja biegu w Punto po wymianie mechanizmu od biegów na nowy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to wcale nie dziwi, fotele z Punto prałem u siebie w pokoju  

Co by nie robić offtopu, dzisiaj przegląd powłoki na Focusie RS - w pracy oczywiście  A no i regulacja biegu w Punto po wymianie mechanizmu od biegów na nowy  
Haha, widać, że jestem nowy :D pewnie mnie jeszcze dużo rzeczy zdziwi

Żeby nie było off, to dziś przetestowane APC na ścianie grodziowej. Brud idzie jak szalony :Da7f53155f09b8b7a4cf0b170353d01cf.jpg

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, Gold_Car napisał:

fk1000

ten FK w warunkach zimowych - pełnych soli - posiedzi Ci z miesiac na tych felgach.

Ja wrzuciłem DLUX'a i RIMA. Zobaczymy jak DLUX posiedzi na felgach bez kołpaków.

RIM wytrzymał mi kazdą zimę dotej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj skrobałem szyby w swoim aucie, bo osadziła się na nich lekka warstwa szronu. Niestety, teraz taka pogoda, że takich sytuacji spodziewam się częściej. Dobrze, że chociaż jeszcze przed 1 listopada zdążyłem zmienić opony w swoim aucie na zimówki. Nawet dziwię się w sumie, że w Polsce jeszcze nie wprowadzono obowiązku jazdy na zimówkach. A jak czasem widzę kierowców-brawurowców, którzy jeżdżą na letnich oponach, to nóż mi się w kieszeni otwiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że zadbana , ma za sobą dopiero nie całe 10k km .

Na zdjęciu może nie widać ale brudna jak stół Durczoka - ostatnie 1500 km zrobione w mega syfiastej pogodzie no ale UNC'r robi to co do niego należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
35 minut temu, Pajko napisał:

Wymieniłem opony w Skodzinie - czyli zimy nie będzie przez najbliższe 2 miesiące :)

obys mial racje bo ja wymieniam w piatek ;)

58 minut temu, Gold_Car napisał:

wybór kupić dzięcku buty

skad ja to znam....buty dla dziecka od 160pln w zwyz .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gold_Car napisał:

@Domel Wiem emoji6.png, ale miałem wybór kupić dzięcku buty i sobie tester fk1000 lub duluxa I dziecko zimą w trampkach by chodziło ... Dla mnie wybór był prosty emoji6.png.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Powłokę na trampki wrzucić i heja :D

Cała rodzina zadowolona ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dzisiaj auto było u mechaniora, wymienione filtry, olej, kratka zderzaka, tuleje pływające z tyłu, ustawiona geometria bo była dość rozjechana i wymiana tulei tego wymagała, sprawdzone zawieszenie z przodu oraz przeniesienie napędu. Żeby wymienić środkową kratkę zderzaka trzeba zwalić cały zderzak, masakra. :D Nic na razie nie trzeba robić, tylko lać ON i bić kilometry. :)  Teraz zostało przygotować zimówki i umyć auto, bo syf straszny, mam nadzieję, że pogoda pozwoli to ogarnąć w tym tygodniu. :roll: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem opony na zimowe i skontrolowałem geometrie. Nawet nie było co poprawiać ale chyba dla zasady poprawili zbieżność o 2 minuty, żeby uczciwie można było skasować :D

 

Moje pierwsze w życiu auto, które na setupie zimowym wygląda tam samo jak na letnim :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekendowe przygotowania na zimę

Pełna dekontaminacja, glinkowanie i wosk zimowy Collinite 476s.

Dla testu długodystansowego, na całej połowie auta:

od strony pasażera Cleaner Poorboy's World Professional Polish -> IPA -> Colli 476s

od strony kierowcy IPA ->Colli 476s

Dodatkowo uszczelki wymyte APC Excede 1:10 i zabezpieczone WURTH SILIKON SPRAY

Szyby boczne, tylna oraz wnęki drzwi ADBL SSW

Wnętrze odświeżone ADBL Interior QD LM.
Dywaniki gumowe wymyte Excede tire and rubber cleaner i dla odświeżenia/zabezpieczenia nałożono ADBL Interior WOW.

IMG_20171105_161920.jpg

IMG_20171105_161930.jpg

Na Felgi stalowe + kołpaki położyłem ADBL SSW. Na opony ADBL Tire Dressing.

IMG_20171105_130224.jpg

IMG_20171105_130149.jpg

Ogólnie cała sobota i połowa niedzieli pracy:) Auto myte było na dworze temp +12 stopni. W garaży woskowanie w temp +17st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 miałem proporcje 1:1 co kiedyś zrobiłem i jej użyłem. Jak ją zużyje to już tylko będę robił czystą IPA, ktoś mi tak polecał więc zobaczymy.

Tak szczerze auto przeszło cały szereg głebokiego oczyszczenia lakieru, a cleaner miał co robić. Aplikator biały z MF zrobił się szary :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.