Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj polerowanie.

Lakier nowego auta

1.jpg.daef6a1a122e2be2587cfc6746faa521.jpg

A tak wygląda po kilku przejazdach pastą 3D 520, na czerwonym nacie maszyna DA15. Można było użyć bardziej agresywnego zestawienia, jednak to moje pierwsze podejście do tego koloru i wolałem delikatniej niż coś uszkodzić. Na żółtym nacie lepiej wyszło 🙂

2.jpg.277217de5c2fd4a93ff5e975089751b0.jpg

 

Jutro kontynuacja, jak się uda to wieczorem będzie ukoronowanie dwóch dni polerowania. Woskowanko 🙂

A oto kandydaci:

3.jpg.e40f98774ecdd78cef9a33569efc4c4b.jpg

4.jpg.60928d87c17806de9dd1d71694a7c4d9.jpg

 

Zymol na HDC a ADS na Blue Lotion

 

Tylko co wybrać 🙂

  • Lubię to 12
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mancini fajnie wychodzi Soul Red Crystal 🙂 większych rysek nie było na nim ? 

Ja właśnie działam z W177 i białym digitalem .. 77km przebiegu i.. sporo rys na przednim i tylnym zderzaku, ciut głębsze na masce, drobne na przetłoczeniu pod dolną listwą szyb...  U mnie bez 3D ONE + żółty / pomarańczowy na 15mm DA nie podchodź ... Za to maska i przedni zderzak po 2 podejścia purpurą 4cr i 3d ONE .. fotek niestety nie robię, bo ciężko coś na fotce ująć, a i czas nagli. 

A plany są na kanapkę UK + SIC, wszystkie szyby, szklana część dachu w Ultra Glaco, plastiki zewnętrze Gyeon Trim, felgi Ultracoat Metalguard + wnęki drzwiowe w C2 V3 lub wosk. 

Coś polecicie do Pianoblack we wnętrzu? Jest tego masa .. Kierować się bardziej na jakichś wosk typu Interrior Finish od MW czy może Show Wax od GS / FW Vettore / Paradise / Gyeon Q2 Wax ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilipO Pierwsze moje podejście do tego lakieru, dzisiaj jechałem na żółtym nacie i 3D one maszynka DA15 i bardzo fajny rezultat. Prawie wszystko wycięte.  Moim zamiarem też nie była 100% korekta. Lakieru musi starczyć na 5 lat używania 😄 A już z boku mam dwa odpryski.

Dzisiaj się wyrobiłem i wpadł Carbon na HDC 🙂

 

Jutro ultra glaco, ogarnąć plastiki i jeszcze cały środek.

 

Do wnętrza na piano, wyświetlacz i dekory zawsze używam zymol detail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Przy okazji na jednym elemencie testy, kombinacja z trzema cleanerami
Wolfgang, autoglym, valetpro


Skrobnij dwa zdania :)

Moje typy co do finalnej trwałości: Wolfgang, VP, SRP

Wygląd: ?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mancini przy takiej grubości lakieru nie lepiej położyć powłokę?

Jak lakier ma 60 mikronów to ile Ty chcesz ściągać na tych one step żeby dojść do podkładu? Mam wrażenie ze ludzie tutaj non stop się zachowują jakby przy polerowaniu ściągało się non stop min 10mikronow.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Umyłem Leona i wrzuciłem letnie, a przy okazji ogarnąłem rodziców auto. Jutro lub w poniedziałek wezmę się za Astrę
20210410_155326.jpg.7e10ceb98fb660f1dcb36c14d91a1147.jpg
20210410_155338.jpg.fecb5fcc1e25577bfa4a1476d1a69fcf.jpg

Co za dressing na oponie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dareme89 napisał:

Jak lakier ma 60 mikronów to ile Ty chcesz ściągać na tych one step żeby dojść do podkładu? Mam wrażenie ze ludzie tutaj non stop się zachowują jakby przy polerowaniu ściągało się non stop min 10mikronow.

jak lakier ma 60 um to odliczając podkład, kolor niestety klaru zostaje śmieszna ilość.

Jest jeszcze jedna kwestia, którą kiedyś poruszono. Struktura klaru podczas procesu utwardzania nie jest jednolita. Im bliżej powierzchni jest tym twardszy. Niestety nie mam laboratorium by to potwierdzić. Ale wychodzi na to, że im więcej zedrzemy, tym kolejna warstwa będzie miększa i poddatniejsza na uszkodzenia.

Jeżeli temat Cie interesuje, nawet niedawno apex opublikował film

 

2 godziny temu, Grzechu23 napisał:

Skrobnij dwa zdania 🙂

Moje typy co do finalnej trwałości: Wolfgang, VP, SRP

Wygląd: ?

Wybrałem Swissvaxa żeby wosk nie był zbyt żywotny 🙂

 

Lakier w bdb kondycji, niewiele do wypełniania, niewiele do czyszczenia, więc różnice wizualne cieżko dostrzec - ale jak bym miał wybierać,  to osobiście najbardziej podobał mi się Wolfgang+SV. Natomiast VP+SV oraz AG+SV razem na drugim miejscu i to dosłownie o włos.

 

Żeby zobaczyć większe różnice i zdolność wypełniania będę potrzebował bardziej sfatygowanego panelu jednak

 

Bardzo duża różnica w śliskości po dotarciu. Autoglym i Wolfgang są śliskie. Natomiast Valetpro niby zostawia oleisty film ale bardziej trzyma fibrę.

Wosk Zuffenhausen for Porsche aplikuje się łatwo, mimo, że różnica w śliskości podczas docierania była, to podczas aplikacji wosku aplikator sunął podobnie.

 

SuperResinPolish oraz PurplePassion dawały radę w słońcu. Natomiast PaintworkPolishEnhancer nie polubił pracy na nagrzanych panelach. Na chłodnych pracuje się z nim super

 

Tyle udało mi się zaobserwować pierwszego dnia testu. Hydro i trwałość oczywiście sprawdzę z biegiem czasu.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.