Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj nic nie zrobiłem przy aucie - nawet nie wkulałem go z garażu.

Za to w sobotę wypucowałem Puga na dwa wiaderka, nadałem połysku przy pomocy SSW, wyczyściłem aluski i... pierwszy raz umyłem opony (Excede Tire and Rubber) i wrzuciłem na nie dressing (GS Black Mamba Shine). Mniodzio kółka wyglądają. Niestety kończyłem o zmierzchu i fotek brak. Ale zaajawka na mizianie opon została :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, pLaYmAn napisał:

Nic wyjątkowego, E34

Nie bądź taki skromny, teraz ładne zadbane E34 to nie jest "nic wyjątkowego" nie tylko dla fanów marki. ;) Będzie cała relacja czy tylko kilka zdjęć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

25 minut temu, paperson napisał:

@pLaYmAn BP-5119?

Dokładnie

 

7 minut temu, KapselK napisał:

Nie bądź taki skromny, teraz ładne zadbane E34 to nie jest "nic wyjątkowego" nie tylko dla fanów marki. ;) Będzie cała relacja czy tylko kilka zdjęć? 

Relacji nie będzie, ale może wrzucę kilka zdjęć do tego tematu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziś wziąłem za srytka (skuter) który kupiłem na dojazdy do pracy. Cały wymyty APC od DM  a na koniec wleciała zimowa kanapka zalecana przez ADBL czyli QW przykryte SSW. Na "chropowate" plastiki poszedł trim restorer od PB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, SylPio napisał:

Wczoraj wieczorem wrzucilem do auta nowe dywaniki gumowe (frogumu). Lezaly w garazu i czekaly na zamiane z welurowymi.

 

Wyklikane ze smartfona...

 

 

 

 

@SylPio masz pierwsze wrażenia jak te dywaniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Edit posta.

 @keza na temat dywanikow w wiekszym stopniu rozpisalem sie tutaj :

https://kosmetykaaut.pl/index.php?/topic/11106-Jakie-dywaniki-samichodwe-gumowe-?

 

Nie chce zasmiecac tego tematu dluzszymi odpowiedziami.

 

Wyklikane ze smartfona...

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u brata popełniłem pełne mycie, 2xfusso -> 2x cure -> 1x ssw 
do tego wszystkie szyby tlenkiem ceru z nu glassem i na to soft ultra glaco 
a u mnie szybkie odkurzanie bo tylko dywanik kierowcy miał pare paprochów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjaśni mi ktoś jaki jest sens stosowania takich kanapek jak 30 razy fuso, 8 razy adbl qw , 5razy cure , potem 2 razy ssw i na koniec truskawka na torcie qd1? Nie wiadomo potem co tak właściwie kropelkuje, malo tego czy nie zachodzą reakcje chemiczne i jeden środek nie osłabia w jakiś sposób bazy czyt. Fusso. Akurat sens podwójnej warstwy wosku rozumiem, bo w testach wyszlo, ze dwie warstwy praktycznie każdego wosku dają większą ochronę niż jedna, natomiast 3 warstwa znacznie osłabia dwie poprzednie (na DW ktoś sprawdzal miernikiem).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Arkeolowy napisał:

wyjaśni mi ktoś jaki jest sens stosowania takich kanapek jak 30 razy fuso, 8 razy adbl qw , 5razy cure , potem 2 razy ssw i na koniec truskawka na torcie qd1? Nie wiadomo potem co tak właściwie kropelkuje, malo tego czy nie zachodzą reakcje chemiczne i jeden środek nie osłabia w jakiś sposób bazy czyt. Fusso. Akurat sens podwójnej warstwy wosku rozumiem, bo w testach wyszlo, ze dwie warstwy praktycznie każdego wosku dają większą ochronę niż jedna, natomiast 3 warstwa znacznie osłabia dwie poprzednie (na DW ktoś sprawdzal miernikiem).

Też się nad tym zastanawiałem.

Oglądałem też te pomiary na DW.

Co do Fusso producent w dokumentacji zaleca tylko jedną warstwę.

Cure, Reload na powłoki też rozumiem dodatkowe 5% SiO2 z preparatu uzupełni powłokę, lub nawet szot 25% z Tac Moonlight.

Na woskach to już nie wiadomo jak to się zachowuje, w jakie reakcje wchodzi podczas sieciowania z podłożem czyli właśnie woskiem.

 

Zrobiłem już przygotowanie na zimę. Reflektory i szyba ceramika. Na lakier Fusso lub Finis (testowo wybrane elementy). Jak zobaczę osłabienie wtedy użyję SSW, nie wcześniej. Pewnie pod koniec zimy zwłaszcza na dole drzwi i progach. Lubię popracować przy samochodzie, ale nie jestem uzależniony żebym musiał co tydzień psikaczem traktować.

 

Jak bym miał strzelać i szukać w tym sensu, to chodzi o miłość :mrgreen:  producenci kosmetyków kochają użytkowników takich kanapek, nawet bardziej niż producenci opon kochają drifterów :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... Ja cały czas walczę z garażem a tu ludzie już 30 warstw fusso nałożyli na zime ? Ja czasu umyć nie mam :/ Ale jeszcze kilka dni i u mnie wpadnie dwie warstwy colli'ego, dressing.na oponki i plastiki wew. I zobaczymy co z pogodą to coś grubszego będzie robione. 

Ps. Co do tematu to dziś wyczyściłem zaśniedziałe styki ( BOLL Kontakt ) od żarówek oświetlenia tablicy rej. Bo pokazało błąd i żarówka nie świeciła :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem jedną warstwę, dwie warstwy i z wewnętrznych testów wyszło mi, że dwie warstwy tylko osłabiają. Ale mój portfel. Ogólnie moim zdaniem gra niewarta świeczki, niezależnie od produktu. Przecież woski, zwłaszcza w paście, zawierają rozpuszczalniki, które nadają im zdatną do smarowania konsystencję i odparowują podczas schnięcia na karoserii. Natomiast kolejna warstwa=nowa porcja rozpuszczalnika, która nadgryza poprzednią. Jedyny produkt, którego warstwowanie imho ma sens, to niewidzialna wycieraczka, bo najzwyklej w świecie nie da się jej na raz położyć obficie, bo się robią oka jak w rosole, więc cienko i po dwudziestu minutach znowu cienko i dwie warstwy zrzucają wodę elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja według starej szkoły zawsze kładę 2 warstwy wosku (niezależnie od producenta) w odpowiednim odstępie czasu.

56 minut temu, Michał126 napisał:

z wewnętrznych testów wyszło mi, że dwie warstwy tylko osłabiają. Ale mój portfel. Ogólnie moim zdaniem gra niewarta świeczki, niezależnie od produktu. Przecież woski, zwłaszcza w paście, zawierają rozpuszczalniki, które nadają im zdatną do smarowania konsystencję i odparowują podczas schnięcia na karoserii. Natomiast kolejna warstwa=nowa porcja rozpuszczalnika, która nadgryza poprzednią.

Ciekawe wnioski... Dlaczego w takim razie producenci podają po jakim czasie można nakładać drugą warstwę wosku?? Producent zalecałby kładzenie drugiej warstwy wiedząc, że spowoduje podgryzienie pierwszej?

Gdy studio Swisswax było partnerem forum, w ich relacjach również podkreślali, że kładą 2 warstwy wosku. Więc po co?

 

Jak już niedawno ktoś tu wspominał, coraz mniej detailingu na forum i kombinowania w złą stronę.

Młode wilki tworzą nowe zasady detailngu :?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, psemo napisał:

Jak już niedawno ktoś tu wspominał, coraz mniej detailingu na forum i kombinowania w złą stronę.

Młode wilki tworzą nowe zasady detailngu :?

Bo się zrobiło tak jak z airridem swojego czasu. Dopóki było to nieosiągalne to każdy wrzucał cenne informacje na fora co gdzie i jak... jak już ktoś zwęszył w tym interes to nagle do pomocy nikogo tylko każdy swoje. Tu jest podobnie. Ci co mają wiedzę "wymarli" a już w którymś poście czytam to co wyżej napisałeś. Gdyby nie było w tym wszystkim zamiłowania do biznesu to mielibyśmy tą wiedzę na forum. A tak tacy amatorzy jak ja szukają na własną rękę złotych środków... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, psemo napisał:

Ja według starej szkoły zawsze kładę 2 warstwy wosku (niezależnie od producenta) w odpowiednim odstępie czasu.

Ciekawe wnioski... Dlaczego w takim razie producenci podają po jakim czasie można nakładać drugą warstwę wosku?? Producent zalecałby kładzenie drugiej warstwy wiedząc, że spowoduje podgryzienie pierwszej?

Gdy studio Swisswax było partnerem forum, w ich relacjach również podkreślali, że kładą 2 warstwy wosku. Więc po co?

Jak już niedawno ktoś tu wspominał, coraz mniej detailingu na forum i kombinowania w złą stronę.

Młode wilki tworzą nowe zasady detailngu :?

Myślę, że za daleko brniesz z tym tworzeniem nowych zasad. Po prostu napisałem co uważam. Nigdy nie osiągnąłem wymiernej poprawy trwałości kładąc drugą warstwę. Raczej nie zmieniało się nic. Ale nie piszę o SV czy Zymolu, bo ich nigdy nie miałem i nie sądzę, bym miał w dającej przewidzieć się przyszłości. Tutaj zapewne istnieje poprawa wyglądu, ale nie będę się na ten temat wypowiadał, bo po prostu nigdy tego nie zgłębiłem (mea culpa, taki ze mnie detailer jak z koziej...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zapoczątkowałem mała dyskusją swoim kontrowersyjnym wpisem co do wysmalcowania samochodu kilkoma produktami. Czy to co zrobiłem ma jakiś wymierny wpływ na wygląd, trwałość czy odpychanie brudu ? Nie mam pojęcia nigdy takich testów nie przeprowadzałem więc się nie wypowiem. Czy nałożenie kilku warstw narusza poprzednią ? Trudno powiedziec. Tak naprawdę zrobiłem to bo gdy uda mi się wygospodarować trochę czasu na zajęcie sie samochodem bardzo dobrze się przy tym bawię i sprawia mi to mnóstwo przyjemności stąd też taka a nie inna kanapka bo akurat wrzuciłem do wiaderka owe produkty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pociągnięciu czymś felg. :)

Ja robiłem w środę, a dzisiaj stary założył. Felg nawet niczym nie smarowałem, bo stal tak zardzewiała, że nie miało to sensu. Ukryte pod kołpakami i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Michał126 napisał:

O pociągnięciu czymś felg. :)

Miałem końcówkę SSW, więc fele też dopieszczone :)

No ja się właśnie zastanawiam na kołpakami... zakładać, czy nie... Na felach wyraźnie widać gdzie się kołpaki trzymały i tam zaczyna się powoli utleniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.