Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Założyłem hak ale po konsultacji z forum Kempingowym chyba będą poprawki bo mimo, że wszystko wedle przepisów 65mm od środka kuli alo wedle "nich" przyczepy ze stoperem czy tam amortyzatorem skrętu może być za ciasno na zderzak ... ma ktoś doświadczenie kamperowo-kampingowe w tym temacie tutaj ? Jeździcie z przyczepami ?

2020-07-06-13-18-09.jpg


2020-07-06-13-18-11.jpg


2020-07-06-13-18-16.jpg

2020-07-06-14-46-06.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpieszczony myciem przy domu ze swoją myjką, pianownicą i odkurzaczem podjąłem się ogarnięcia Renault Talismana znajomemu będąc w delegacji. Za radami @ktm950 skompletowałem swój zestaw wyjazdowy i ogień:

IMG_3768.JPG.8bee5241d278b1938a8cb2d4b08ec80f.JPG

Na oprysk APC od Bilt Hambera w stężniu ~7%. Miał co robić, auto po długich trasach z ogromnym drogowym nalotem, toną robali itp. IMG_3791.JPG.2615496708abc08b49ad7e0d81da7ef0.JPGIMG_3794.JPG.a9dcd3acff4cadaefb4cf468037a0859.JPG

IMG_3796.JPG.d8efb37413f393219013b4c981df4def.JPG

Mycie standard- ciepła woda, szamponik, dwa wiaderka. Po ogarnięciu lakieru woda posłużyła do mycia opon i felg. 

Po osuszeniu CarPro ELIXIR. Tak coś czułem, że siądzie na tym pięknym lakierze - nie myliłem się. W środku odkurzanie, odświeżenie plastików @Soft99Wash Mist i quick detailing skór. Myślę, że jak na pierwszy raz to poradziłem sobie dobrze, jedynie chyba dość długo - 2h. No ale oczywiście był do tego waterless wnęk, mycie szyb itp więc dużo krócej ciężko będzie - kwestia treningu i koordynacji 😉 

Środek był również bardzo dojechany - tona piachu i kurzu. Trochę się odświeżyło, choć wiadomo bez fajerwerków.

IMG_3821.JPG.4d61d690088c9521353e2f19d8f4891c.JPG

No i lakier: ❤️ 

IMG_3818.JPG.159d547f84fdac0f621bbe05f87dd054.JPGIMG_3819.JPG.9d58dc719958bfb634b40a6b5e2f4308.JPG

 

  • Lubię to 5
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukeu mowisz długo bo 2 godziny. Ja nie umie tak szybko. Mi przy takim zakresie - koła, blachy, wnętrze to caly dzień schodzi Jak bym sie wyrabial w 2-3 godziny to bym sie chyba jednak smucil. Zawsze to milo spedzam caly dzień
Bardzo ładny lakier

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelKRZ Przy domu ten sam zakres schodzi mi godzina z hakiem z rozwinięciem i zwinięciem myjki, odkurzacza itp  
Serio? Jak dla mnie szok. Ja nim sie zabiore to jak pies obchodze auto dookoła . Potem wszystko pomału pomału miziam. No i czas schodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelKRZ Swoje auto myję na tyle często, że po pre-washu jest już dla normalnego człowieka "czyste". Wiadomo, że możnaby się bawić i bawić w nieskończoność, jednak jak teraz wracam do domu tylko na weekendy, to trzeba na wszystko znaleźć czas 🙂 Druga sprawa to, że jak już działam przy aucie to jestem jak w transie, nie lubię się rozwodzić za bardzo, tylko jest "ogień" 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lukeu napisał:

@PawelKRZ Swoje auto myję na tyle często, że po pre-washu jest już dla normalnego człowieka "czyste". Wiadomo, że możnaby się bawić i bawić w nieskończoność, jednak jak teraz wracam do domu tylko na weekendy, to trzeba na wszystko znaleźć czas 🙂 Druga sprawa to, że jak już działam przy aucie to jestem jak w transie, nie lubię się rozwodzić za bardzo, tylko jest "ogień" 😄

oooo otóż to 🙂 mam tak samo 🙂 

ale już konieć OFF TOP

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko na masce jedynie miałem mały problem, jak się zapędziłem i chciałem zrobić pół na raz. Nie mam z nim problemów, od razu docieram po aplikacji nie czekając, aż zaczyna odparowywać (jak pokazywał @Domel na czarnym Audi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2020 o 08:56, peciu napisał:

wymieniłem badziewne "chromowane" ramki pod rejestracją

Ja bym uważał z takimi ramkami. Masz jeszcze estetyczne tablice z literami szerokimi w wyróżniku miejsca, a jak którąś zgubisz, to będziesz musiał wymienić obie na pisowskie (z literami zwężonymi w wyróżniku miejsca) - nie dość, że 100 zł to kosztuje, to burdel w papierach (mnie wpieniają wszystkie wpisy wtórników w dowodzie i karcie pojazdu*) i wyglądają jak g***o. W ogóle w Polsce tablice rejestracyjne to rzecz, która najbardziej szpeci samochód - są brzydko wykonane i istnieje kilkanaście zbiorów kombinacji, w większości z d**y wziętych, z pomieszanymi literami i cyframi.

* - jedyny wtórnik, którego się nie wpisuje, to nalepka kontrolna na szybę i tu po wymianie zachęcam do wyrobienia, bo nigdy nie da się tego przenieść bez śladu i tak, żeby nie obłaziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2020 o 20:44, Domel napisał:

Założyłem hak ale po konsultacji z forum Kempingowym chyba będą poprawki bo mimo, że wszystko wedle przepisów 65mm od środka kuli alo wedle "nich" przyczepy ze stoperem czy tam amortyzatorem skrętu może być za ciasno na zderzak ... ma ktoś doświadczenie kamperowo-kampingowe w tym temacie tutaj ? Jeździcie z przyczepami ?

 

Wszystko jest ok. W fabryczny haku mam tak samo. Przejechane z przyczepką ze stabilizatorem około 40000km i bez żadnych problemów. Nie masz się co przejmować, miejsca jest aż nadto. Co za budę kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.