Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Ogarnąłem w piątek kanapę bo w końcu miałem możliwość

IMG_20200320_175242.jpg.6e5a208c68993bc10497163b1d7a927f.jpg

IMG_20200321_080431.jpg.e3dfc10380318b2bf6ac1243de9ee564.jpg

Sprawcą okazały się kanistry, które woziłem w bagażniku. Z powodu różnicy temperatur skraplała się na nich woda ale w bagażniku było sucho. Postanowiłem odkurzyć i wymyć całe auto APC ale po wyjęciu zapasu zastała mnie taka niespodzianka

received_493088798053404.jpeg.85c7c50beefc650e1b1aab8cc3e4351b.jpeg

Wnętrze ogarnąłem APC i w końcu mam czyste pedały, na umyte autko wleciało SSW, plastiki FW Plastic Fantastic a oponki ADBL TD

90430479_252255639109068_1610018260986626048_n.jpg.5cd1136c35aa5d0371b8c675bc4d8cae.jpg

IMG_20200322_101650.jpg.e42adf3b45e551fd9d4b0fca7dd0f457.jpg

PS: Wiem wiem lampy spolerować 😀

  • Lubię to 3
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2020 o 22:02, Gardor napisał:

Orientuje się ktoś może czy folia PPF na reflektorach jest zgodna z przepisami czy również nie możemy dawać przeźroczystych folii? 

Nie sądze żeby którykolwiek diagnosta w ogóle zauważył polożoną na lampach przeźroczystą folię ppf. Nie wiem ile procent i czy w ogóle taka folia pochłania światło. Sprawdzalismy to kiedys na białej scianie na jednej oklejonej lampie i nowych żarówkach w obydwu lampach. Ludzkie oko nie zobaczy roznicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak i wszyscy to tak i ja zgodnie z zaleceniami zostałem w garażu, tzn wiacie 😅  Miniak doczekał się obklejenia chromów z przodu, jak już miałem dostęp to i doczyszczenie i zabezpieczenie wpadło

IMG-20200318-155257.jpg

IMG-20200318-162347.jpg

Efekt... Łobuz 💪 Zostało parę chromów na które mam inny plan 🤔

IMG-20200318-172814.jpg

Zająłem się letnimi kołami mojego taty, wpadło odświeżenie i zabezpieczenie fixem, co prawda kładziony rok temu fix jeszcze dawał radę

IMG-20200320-181547.jpg

IMG-20200320-181558.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukasek13 napisał:

Bajka👌Super robota.

Kładzie się to na jakiejś żywicy i później jeszcze raz pokrywa, czy na czym? Jak możesz zdradzić😉

Niestety takiej informacji udzielić nie mogę w jaki sposób to robię 🙂 Za dużo czasu poświęciłem nad znalezieniem optymalnego systemu do tego typu prac 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stolaar zajebista robota. Rozumiem że to trwalsze od hydrografiki i efekt lepszy? I pytanie Nr2 : Za jak "drobną" opłatą wykonujesz takie coś dla zainteresowanych? Chodzi mi głównie w porównaniu do hydro bo domyślam się, że ewentualne koszta ustala się indywidualnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Stolaar a testowałeś juz jak zachowuje sie po czasie taki carbon? Kolega kiedys okleił mi w taki sam sposób konsole w moim aucie i po czasie tak sie zamgliła że nei było widac struktury carbonu... Próbowałem to polerowac nawet ale nic nie dało... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Michał82 napisał:

@Stolaar zajebista robota. Rozumiem że to trwalsze od hydrografiki i efekt lepszy? I pytanie Nr2 : Za jak "drobną" opłatą wykonujesz takie coś dla zainteresowanych? Chodzi mi głównie w porównaniu do hydro bo domyślam się, że ewentualne koszta ustala się indywidualnie. 

Do hydrografiki to nawet nie ma podejścia, efekt masz stały - to nie jest chwilowe. Nie robię tego praktycznie dla innych osób, mam to w ofercie do naprawdę grubych projektów. Na przykładzie elementów ze zdjęcia (3szt ) okolice 1000/1200zł 🙂 Cały środek jeśli chodzi o dekory podchodzi pod 2500zł. Nie jest to tanie jeśli chodzi o sam materiał, a wiedza i czas kosztuje, a jest to bardzo czasochłonne 🙂

@Streat, problem wystąpił podczas wykonania elementu, epoksyd nie lubi wilgoci, staje się wtedy mleczny, dodatkowo obowiązkowo musi zostać wygrzany. Jeśli pominiemy wygrzanie materiału to po prostu latem po nagrzaniu będzie wszystko pracować i mogą wystąpić zamglenia. Poniżej prace z mojego poprzedniego auta 350Z, na drugim zdjęciu licznik był zakurzony. 🙂

20180403_181405.jpg

20180101_153927-2a.jpg

20180101_154512.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Stolaar no własnie u mnie wystapiło zamglenie ktorego nei dało sie usunąć, co prawda sam efekt oklejenia nie było oszałamiający... Prawdziwy carbon to prawdziwy carbon a nie hydro ktore rozjedzie sie wzór albo bedzie odłazić... 

 

Dobrze to wyglada 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malwin41 ale kooza 🤣

@Stolaar  dzięki za wyjaśnienie. Powiem Ci, że cena to nie wszystko. Są rzeczy za które warto zapłacić. Tak jak z malowaniem areografem. Niby po cholere przepłacać jak można okleić? Prawie nie widać różnicy. Właśnie PRAWIE! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Michał82 napisał:

@Malwin41 ale kooza 🤣

@Stolaar  dzięki za wyjaśnienie. Powiem Ci, że cena to nie wszystko. Są rzeczy za które warto zapłacić. Tak jak z malowaniem areografem. Niby po cholere przepłacać jak można okleić? Prawie nie widać różnicy. Właśnie PRAWIE! 

z tym się w pełni zgodzę, powiem tak - gdy raz weźmiesz do ręki prawdziwy carbon to nie będziesz chciał nawet patrzeć na te tandetne okleiny czy hydrografikę, różnicę zobaczysz wtedy od razu 🙂 Kolejny element prawie gotowy 🙂

90595112_211449333424865_6489221840773316608_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Stolaar napisał:

hydrografikę

Z tym się troszkę nie zgodzę, ale troszkę tylko co bym nie dostał taczki hejtu na pape 😛 

Większość osób robiących hydrografikę robi dwie rzeczy do bani naprzemiennie. 

Pierwsza to często gęsto nie ma dobrych aktywatorów pod folie na których pracuje, bo choć jest to temat już dość starawy, nikt tego nie dopracował konkretnie. Pracowałem na aktywatorach z USA gdzie ściągnięcie ich kosztuje sporo pieniążków i tylko one dały zamierzony efekt - ale ! Nikt nie zapłaci osobie wykonującej hydrografikę tyle aby mu się to zwróciło, więc robi to na aktywatorze dostępnym w PL.

Druga to zwyczajnie błąd/niewiedza podczas nanoszenia ostatniej (najważniejszej) warstwy, czyli lakieru bezbarwnego. Nie wiem czy wiecie ale niektórzy lakierują z puchy... a jeśli nawet z pistoletu to nie ma tam za wiele talentu. 

Widziałem, robiłem karbon baaardzo podobny do Twojego! I rozumiem wszystkie aspekty, lecz kwotowo wychodzi to znacznie przyjemniej, a powiem Ci szczerze, że mistrz który uczył mnie tej sztuki robi to na tyle dobrze, że wieeele osób na gotowcu nie dostzegłoby różnicy 😉 Jedynie portfel. 

Ot, takie moje małe wtrącenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2020 o 22:02, Gardor napisał:

Orientuje się ktoś może czy folia PPF na reflektorach jest zgodna z przepisami czy również nie możemy dawać przeźroczystych folii? 

 

W dniu 22.03.2020 o 15:20, kicaj napisał:

Nie sądze żeby którykolwiek diagnosta w ogóle zauważył polożoną na lampach przeźroczystą folię ppf. Nie wiem ile procent i czy w ogóle taka folia pochłania światło. Sprawdzalismy to kiedys na białej scianie na jednej oklejonej lampie i nowych żarówkach w obydwu lampach. Ludzkie oko nie zobaczy roznicy. 

Diagnosta nie zauważy. Ale policjant/ubezpieczyciel przy ewentualnej szkodzie już tak.... 

Sam chciałem zakładać, ale po obeznaniu się w temacie odpuszczam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagności starają się nie wnikać za bardzo. policjant na drodze też nie będzie się spuszczał nad "działającymi" lampami. problem może się pojawić w razie wypadku gdzie "biegły" będzie wskazywał co mogło być składową wypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.