Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Birkhof napisał:

Immolube masz pod glinkę 😉 ten zostawia na lakierze sporo 😉

Zostawia, ale fajnie się nim robi - nie widzę różnicy względem dedykowanych produktów. U mnie dalsze etapy są stałe (cleaner maszynowo i przetarcie IPA z wodą 1:1), więc w sumie to bez znaczenia.

22 minuty temu, ghost napisał:

A właśnie, że szampon do mycia bezwodnego 😛  hehe 😛 

W to też jestem w stanie uwierzyć, ale jako QD to jest porażka i gdybym nie znalazł dla niego swojego zastosowania (poślizg pod glinkę, ew. do miksu z BSD), to bym żałował, że uległem zachwytom na forum. Z waterspotami radzi sobie fatalnie, bo nie jest w ogóle tłusty. Kiedyś miałem awaryjną sytuację, że po umyciu auta (z UNCr) musiałem szybko pojechać do popsutego auta mojej mamy - z waterspotami poradziło sobie dopiero kolejne mycie, a próbowałem je usunąć EcH2O 1:10. Generalnie jego sprawdzalność kończy się tam, gdzie nie trzeba walić na lakier produktu tyle, że jest aż mokry. Niestety nie ma cudów i jak ktoś chce sobie psiknąć czymś, co mu da wymierne efekty, to to muszą być produkty w stylu QD1 czy Fusso Speed&Barrier, albo chociaż te kwarcowe QD-ki - w każdym razie nie coś, co się bardzo mocno rozcieńcza.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, audicoupe napisał:

Małe zakupy 

Oraz  polerka lamp ale wpadłem w wir pracy i zapomniałem o fotce przed

 

 

 

Archoila też stosuję od około 2 m-cy (wcześniej dolewałem do paliwa oleju 2T syntetycznego ze specyfikacją bezpieczną dla DPFa). Co prawda za dużo się ten Archoil nie narobi bo korekcje wtrysków na poziomie 0,2 - 0,4 a i z DPFem nie mam póki co utrapień bo często dłuższe trasy jeżdżę ale zalewam aby taki stan pozostał jak najdłużej.

Polerka wyszła bardzo ok. Niestety bardzo częsta przypadłość lamp, które górną krawędź mają wysoko pociągniętą na maskę - tam w pierwszej kolejności słońce wypala lakier i uszkodzenie idzie coraz bardziej w dół lampy - często góra lampy jest już masakrycznie wypalona, żółta, matowa a dół lampy całkiem przyzwoity. Typowe dla Renault z takimi lampami i gamy Opla z modelami Vectra, Signum itp, gdzie dzieje się to samo.

Pzdr.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie olej 2T korekcje wtrysków z 1,2 - 1,5 wyciągnął na tyle skutecznie, że po około 5 tygodniach stosowania nie wychodziły poza 0,5 (przed i po sprawdzane kompem i programem diagnostycznym). W obecnym aucie sprawdzę na dniach kompem czy jeszcze coś się poprawiło choć jak pisałem wyżej - tu odchyłów większych z korekcjami wtrysków nie miałem. Zalewam to bardziej dla spokoju, że jest w paliwie taki "ulepszacz". Co do spalania to jakieś 0,1-0,2 l spadło i delikatnie bardziej gładka praca silnika (podobnie jak przy oleju 2T). Myślę, że to podobne rezultaty do 2T tyle, że Archoil niby jeszcze wspomaga trochę pracę DPFa więc to jakaś tam dodatkowa korzyść. Ile w tym prawdy - nie wiem ale gość, od którego kupuję mówił, że miał już parę przypadków, że ludzie przyjeżdżali z DPFami, które się bardzo często wypalały (o wiele częściej niż przewidziane jest to w konkretnym modelu auta) i po regularnym stosowaniu tego dodatku interwał wypalania filtra wrócił do normy.

Pzdr.

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Manolito77, po oleju 2T liczba cetanowa może polecieć (w każdym razie na pewno się nie podniesie), a Archoil AR6900-D Max ją podnosi.

Ja ogólnie stosuję różne siuwaksy do paliwa i oleju i spostrzeżenia mam jednakowe. Generalnie uważam, że relatywnie najskuteczniejsze dodatki robi Archoil i Amsoil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.