Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda wczoraj, ale nie było czasu:

-Dekontaminacja PrickBortem, na to gs white bear, który z powodu tłustej konsystencji PrickBorta spłynął dosyć szybko, ale ta para ruszyła co potrzeba.

zloVVVi.jpg5H8auVc.jpg

-Mycie na dwa wiadra mieszanką 70ml Sg pre wash citrus oil + 15ml ciasteczkowego szamponu od GS i 7l gorącej wody. Faktycznie taka kombinacja usuwa więcej niż tylko film brudu. Lakier stał się praktycznie w 50% gładki (był glinkowany w lipcu). Drugie 50% pozwoliła mi osiągnąć rękawica ADBL Clay Mitt. Tak więc nalałem kilka ml do czystej wody w wiadrze i 15ml do 1l wody w opryskiwaczu.

HC98dqh.jpgispZhEd.jpgJ2MfUXn.jpg

-Używało mi się tego 2 razy wygodniej niż glinki, lepiej wyczuć kiedy jest poślizg, a kiedy nie ma i zeszło mi mniej niż 30 minut dokładnie czyszcząc wszystko łącznie z szybami. Z glinką zeszłoby mi 1-2 godziny.

TxunTFo.jpg

-Cały lakier miałem w jakichś bardzo dziwnych waterspotach, nie wiem nawet od czego, ale był już gładziutki, więc mogłem się zabrać za inne czyszczenie. Lakier szybko się osuszył wodą, kilka kropelek wytarłem ręcznikiem i zabrałem się za cleaner.

AEJPVUG.jpg

-Miałem już wcześniej cleaner od SG z cząsteczkami ściernymi, i pracowało mi się z nim dobrze, ale bardzo matowił lakier na moim megane, więc wziąłem ten bez środków ściernych, ale jest jakiś słaby, nie wiem kiedy jest wypracowany a kiedy nie, jest bardzo tłusty i ciężko go spolerować. Ale jak już się natrudziłem, dałem mu 30 minut na odparowanie. Potem przetarłem wszystko IPA z wodą w stosunku 2:3 i pozwoliłem odparować jakieś 30-40 minut.

mID14oq.jpgBWWanUo.jpg

- Na koniec jako LSP nałożyłem twardy wosk, a raczej sealant sonaxa. Nakłada się go bezproblemowo, dociera po 5 minutach, fajnie pachnie (zapach podobny do bsd), jest bardzo śliski i jest z tych trochę bardziej zrzucających wodę niż kropelkujących, bardzo, bardzo dobrze siada na niego BSD i wtedy woda spływa z niego jak głupia, lakier jest śliski, a i kropelki są niezłe. Zobaczymy tylko jak trwałość na tym lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 tak, dokładnie 🙂 żel jest bardzo wydajny, do dziś mam go ponad pół opakowania, chyba zacznę go wcierać we włosy 😛

Celowalem w kołpaki od polo 6C, jednak finalnie szkoda mi chować ładnie zachowane stalówki 🙂

Poniżej wzór kołpaków o których wspomniałem, ich kod to 6c0601147a

YLuS7Ci.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę te (tak, to Golf VII) lub podobne:

2011272-5g0071456-ytid.jpg

Co do żelu - ja rozpocząłem trzecią butelkę. Jedną mam na około rok. W instrukcji jest napisane, że wystarcza na 25 opon (co rozumiem przez 25 stron), a ja liczyłem zużycie pierwszej i wyszło ok. 80 aplikacji na stronę. Nakładam pędzlem, tak dobrze pokrywa się rowki i styk z felgą. Żel się fajnie rozpływa po bocznej krawędzi bieżnika, dzięki czemu po przejechaniu kawałka widać fajne odcięcie. Nie rozumiem, że ludzie jarają się dużo droższymi dressingami, a tym nie. 24 zł w Sonax Katowice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnowiłem cztery stalówki bo były w kiepskim stanie i powiem, że troche się przy tym napracowałem efekt prac poniżej.

 7d57f75948d86032.jpg

Malowanie

 5abc9154de10bedc.jpg

4106403b2e82b6fb.jpg

na gotowo jedna

0f983e182afc3190.jpg

 Opony przesmarowane btb od shiny garage czekają grzecznie na założenie 🙂

274345667bd7db13.jpg

Czeka na zimowe kapcie 

5803e448b3d832fe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, przy wprawnej aplikacji 2 warstwy możliwe na aucie pokroju compacta

rygryss w swoim v40 też chyba 2 warstwy położył, z tym, że druga bez zderzaka z tego co pisał u siebie w temacie

btw to auto postało 48h z samą powłoką, wczoraj wpadł water gold i dziś ponownie water gold, jutro można wyjeżdżać z garażu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humor poprawiony w weekend 😉
Ostatnio totalnie brak czasu na detailing superba, ale w koncu udało sie wyrwać kilka h wolnego czasu.

Pełna dekontaminacja:

Lakier:  Prickbort -> RRC Wheel Gel/ SG D-tox - piana GS White Bear - szampon DM Reset -> Glinka WS + poślizg GS -> Car Pro Eraser / IPA ->  Wosk Bilt Hamber Double Speed-Wax
Opony: Excede T&R Cleaner  ->  ADBL Tire dressing
Felgi: Excede UWC -> ADBL SSW
Szyby: Autoglym CGP -> Rain-x

Odżyłem! 😄  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Grzechu23 napisał:


Lakier:  Prickbort -> RRC Wheel Gel/ SG D-tox

Jak się sprawdził rrc wg przy deironizacji lakieru? Postać troche gęsta....

Kiedyś używałem d-toxa ale z racji lekkiego żelu i bogato pryskającego canyona dużo szło tego specyfiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damiano2007 nie mam zastrzeżeń. Zmieniłem jedynie atomizer na Canyona właśnie i wszystko ładnie pokryte z umiarkowanym zużyciem. 
Nie oszczędzam deirozniza na lakierze z racji ze robie to dość rzadko jak i cena takiego rrc jest bardzo dobra.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima powoli się zbliża, więc zabrałem się za ogarnięcie kół zimowych. Nie mam wszystkich zdjęć, bo przy moich małych pomocnikach nie bardzo miałem czas, ale cos tam jest.

Na pierwszy strzał poszła krwawa felga od tenzi, opona umyta APC 1:10, felga pojechana glinką, zmywaczem i poszedł wosk. Na oponie poki co wylądował autoland, ale myślę, ze przed założeniem kół wpadnie zapewne coś lepszegoef00a074dbc38ba81be6def3ba5dff16.jpg79836f997be1393fd0aa28cb16311498.jpg3120865136268f61c2e5b6465b551f9a.jpg65a4f317e147f0289731cad092a17755.jpgac438dfd8088c932a3838995ac9a770f.jpg

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.