Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Fredi88 napisał:

Jak dla mnie większe zagrożenie powoduje dziadek wleczący się 40-50kmh na krajówce niż ktoś kto przewidywalnie jedzie 100-110 kmh. @lol19pl a może byś pomyślał że stan dróg też ma wpływ na wypadki? 

 

No i tego nie mogę przeboleć bo zawsze się jeździło jak człowiek te 100 - 120 na dobrych krajówkach i widać, że wielu kierowców ogarnia, dobre odstępy, nikt się nie wyprzedza i droga miło mija, a teraz ci unijni mafiozi pod pretekstem bezpieczeństwa chcą z tym skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca szukam uczciwego samochodu dla siebie i to co się trafia to jest jakaś kpina 😕 wymagania to Toyota Corolla/Auris rok od 2011 1.6 Pb w kwocie do 37000 Zł, kompletnie nie ma nic ciekawego. Z jakich stron korzystacie w poszukiwaniach aut ? OLX,Allegro,Otomoto,sprzedajemy,Gumtree znam. Jest coś jeszcze dosyć popularnego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zdanek napisał:

@danielek. Powodzenia życzę, rynek aut używanych w tym kraju to jest jakaś katastrofa. Uderz do firm, które szukają samochodów na zamówienie z Niemiec przykładowo. Będzie drożej, ale pewniej 😉

Poszukam jeszcze trochę ,jeśli nic nie trafię to jadę na zachód osobiście. Wydawało mi się że budżet który przeznaczyłem na 8 letni samochód jest aż nadto ale jak widać tylko mi się wydawało.Trafiają się ogłoszenia ze skopiowanymi opisami z innych ogłoszeń 😄 na pytanie dlaczego? Odpowiedź jest "bo mi się pisać nie chciało". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielek. napisał:

Od miesiąca szukam uczciwego samochodu dla siebie i to co się trafia to jest jakaś kpina 😕 wymagania to Toyota Corolla/Auris rok od 2011 1.6 Pb w kwocie do 37000 Zł, kompletnie nie ma nic ciekawego. Z jakich stron korzystacie w poszukiwaniach aut ? OLX,Allegro,Otomoto,sprzedajemy,Gumtree znam. Jest coś jeszcze dosyć popularnego ? 

 

 

https://www.toyota.pl/used-cars/pewneauto

Może być?

Ja bym poszukał Hondy,  jak Ci nie robi różnicy automat to np: https://uzywane.honda.pl/pl/samochody/index/9413-civic-sedan-2011-benzyna-18.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danielek.  odszukaj na FB profilu Vitoocars. Chłopak jest z częstochowy,  kiedyś udzielał się na tym forum i szuka aut pod zamówienie (nie tylko).
Dwoje moich znajomych kupiło od niego auto i wszystko jak należy 🙂
@Gesiu_15 coś na ten temat wie 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kto jest w posiadaniu Clatronic bss1309 odkurzacz piorący?
Mam pewien problem, otóż uszkodzeniu uległ piankowy filtr nakladany na silnik/pompę. Czy można dokupić takowy filtr i jeśli tak to poradzcie gdzie bo znaleźć nie mogę ;(

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwożąc narzeczoną trafiliśmy w Trzebnicy w 'małą' dziurkę w drodze. Opona oczywiście automatycznie idzie na śmietnik 😕  ktoś z Was miał podobne doświadczenie, wie gdzie się zgłasza uszkodzenie i wnioskuje o odszkodowanie?

Dziura sm.jpg

Opona sm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszasz na policję, a oni muszą sporządzić stosowny protokół który jest wymagany przez ubezpieczalnię. 

Przynajmniej tak wyglądała procedura z autem w leasingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JPZ gdyby nie to, że była niedziela po 18, a przede mną jeszcze jakieś 400km to może bym zgłaszał i na nich czekał, ale tylko porobiłem zdjęcia i dam narzeczoną jako świadka zdarzenia. Znalazłem różne wzory pism, zrobię z nich jedno i wyślę w formie zgłoszenia. Mam nadzieję, że wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wkurzyło tylko *cenzura*!

Serwis autoryzowany robił mi we wrześniu przegląd motocykla, wymieniał olej i uszczelniacze przedniego zawieszenia oraz tarczę z klockami z przodu. Zapłaciłem prawie 1700. Wczoraj wymieniłem olej sam (te międzyprzeglądowe wymiany robię sam). Miałem straszną biedę wykręcić śrubę spustową, poszło z metrową przedłużką. A potem malutkie śrubki z gwintem M6 od kapy filtra oleju musiałem wykręcać grzechotką. Po spuszczeniu i oczyszczeniu wszystkiego ze starego oleju skręcam całość do kupy, zakładam kapę filtra, wkręcam śrubki ręką, dokręcam o pół obrotu każdą po kolei zgodnie z ruchem wskazówek zegara i DUP. Pękła jedna, zaraz druga, a mnóstwo im brakowało do oporu, czyli gwint w obudowie też jest rozwalony. Nie umiałem się dziś skontaktować z serwisem, więc napisałem maila, ale innej opcji niż naprawa tego przez nich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa, niestety wszystkich rzeczy nie jestem sam zrobić czy to przy aucie, motocyklu, czy nawet w domu. Ale to co jestem w stanie to staram się robić sam i wtedy wiem, że wszystko jest zrobione zgodnie ze sztuką, a przede wszystkim dokładnie, a wszystkie niedogodności, które wystąpią w trakcie są usunięte, a nie zrobione na sztukę. Już nie raz się przekonaliśmy jak to "fachowcy" świetnie wykonują swoją pracę za niemałe pieniądze, oczywiście wszystkich nie można wrzucić do tego samego wora, bo są i tacy, którzy fuszery nie przepuszczą. 😉

@Michał126  Oby Ci się udało wygrać tę sprawę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rudi0018 napisał:

Przykra sprawa, niestety wszystkich rzeczy nie jestem sam zrobić czy to przy aucie, motocyklu, czy nawet w domu. Ale to co jestem w stanie to staram się robić sam i wtedy wiem, że wszystko jest zrobione zgodnie ze sztuką, a przede wszystkim dokładnie, a wszystkie niedogodności, które wystąpią w trakcie są usunięte, a nie zrobione na sztukę. Już nie raz się przekonaliśmy jak to "fachowcy" świetnie wykonują swoją pracę za niemałe pieniądze, oczywiście wszystkich nie można wrzucić do tego samego wora, bo są i tacy, którzy fuszery nie przepuszczą. 😉

Jestem podobnego zdania, co tylko mogę to też staram się naprawiać sam. Niestety niesmak po fachowcach, którzy zamiast naprawić jedna rzecz to psują jeszcze dwie inne zostaje. Miałem tak przy wymianie szyby czołowej w Golfie, nie dość że została zamontowana jakaś najtańsza szyba to jeszcze były takie szpary pomiędzy szybą a podszybiem że można było włożyć palec, o porysowanym lakierze już nie wspominam. Oczywiście nie zostawiłem tego tak i została wstawiona druga szyba, tym razem Sekurit i podszybie już przylega do niej tak jak powinno. Właściciel firmy tłumaczył się tym że wszyscy klienci chcą jak najtaniej dlatego wstawiają te gorsze i jednemu wyjdzie a u drugiego już nie, że ja jako pierwszy to zauważyłem i miałem co do tego zastrzeżenia. Jakby mi od razu powiedział ze wstawiają te tanie to bym dopłacił bez zastanowienia do Sekurita, no ale januszostwo kwitnie jak widać. Przy drugim aucie już tego błędu nie popełniłem i pojechałem do innego miasta, tam od razu zaznaczyłem, ze ma być wstawiany Pilkington. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.