Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny stan powietrza w Polsce. Oddychać nie idzie. Wczoraj tak nasmrodzili w mieście, że wieczorem można było powietrze nożem kroić. Dowiedziałem się, że jest jeden czujnik zamontowany, który mierzy czystość powietrza i podaje wynik. Wczoraj było 1000% normy. Tak tysiąc. Cieszę się, że nie muszę wdychać tego na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Fredi88 napisał:

Po raz kolejny stan powietrza w Polsce. Oddychać nie idzie. Wczoraj tak nasmrodzili w mieście, że wieczorem można było powietrze nożem kroić. Dowiedziałem się, że jest jeden czujnik zamontowany, który mierzy czystość powietrza i podaje wynik. Wczoraj było 1000% normy. Tak tysiąc. Cieszę się, że nie muszę wdychać tego na co dzień.

Sprawdź sobie strone Airly, tam masz mase czujników na całą Polskę. Dla mnie jest to chore, sąsiedzi palą plastikiem i chyba tym co mają pod ręką. Ale oprócz nich Polska ma też problem ze sprzedażą brudnego węgla, więc jak zawsze problem leży u podstaw, po pierwsze moralności po drugie zarobku, ile razy policja przyjeżdzała i nie skutkuje to niczym, jak było tak jest.
U mnie w mieście gdy nie ma silnego wiatru, czujniku zawsze pokazują przekroczoną norme od 300% do 800% przy cząstkach 2.5ppm, które jak wiadomo wraz z oddychaniem wskakują od razu do krwioobiegu, także ten jak nie pale szlugów to moge zacząć bo nic to już nie zmieni.
Jak już smiedzi poważnie spalenizną to często już mamy ponad 1000% jak u Ciebie, pamiętam jak któregoś dnia spędziłem od 6 do 22 w garażu nie widząc świata zewnętrznego, to jak koło 16 wyszedłem zobaczyć jak wygląda niebo, to myślałem że samochód mi się pali kłeby ciemnego i ciężkiego dymu, gęściejsze od mgły, ale spoko to tylko sasiad sie ogrzewał 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest jeszcze chowanie głowy w piasek albo wyłączanie czujników czy zwalanie winy na samochody przez jednostki odpowiedzialne za ten obszar :D
Najbardziej bawi mnie pokazowy dzien bez samochodu a normy MAXymalne nadal 10 razy przekroczone.
U mnie pod Wrocławiem tez jak wczoraj wyszedłem do paczkomatu to myslalem ze sie uduszę :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat praktycznie połowa weekendów latem kajaczki po mazurach, domki, rowery, browary ... 😄 Fakt, jest dobrze na mazurach. W ogóle Polska jest spoko tak mocno odbiegając od tematu. Jest gdzie pojechać. Byle tylko czasu, zdrowia i pieniędzy starczało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociesze was, że w Krakowie i okolicach wcale nie jest lepiej... Nie ma miesiąca, żeby człowieka coś nie drapało w gardle. Zresztą wystarczy co parę dni zobaczyć na stan nawietrzników w oknach, za każdym razem są czarne jakby je węglem nasmarował i to wszystko człowiek wdycha....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, PROPER napisał:

Od 2 lat praktycznie połowa weekendów latem kajaczki po mazurach, domki, rowery, browary ... 😄 Fakt, jest dobrze na mazurach. W ogóle Polska jest spoko tak mocno odbiegając od tematu. Jest gdzie pojechać. Byle tylko czasu, zdrowia i pieniędzy starczało.

Kajaki w Mierkach rzeką marózką😁

Mieszkam obecnie w jeszcze czystszej krainie ale tęsknię za Mazurami 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ogrzewania - kurde, co za frajer ze mnie, że wziąłem 7200 brutto dofinansowania na gaz, zamiast truć siebie i wszystkich jak prawdziwy Polak patriota... 😉

@SylPio - tylko AC, nie ma co sobie brudzić ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fredi88 napisał:

Pleszew. Południowa wielkopolska. Niestety czujnika na tej stronie nie ma.


Ale w kotlinie nie daleko już jest,

@Malwin41No niestety częsta sytuacja, trzeba sie przyzwyczaić, nakładaj mu coś w stylu essenca lub enigmy na maszynie i olej sprawe, inaczej żyć się nie da 🙂 jako detailerzy jestesmy czysci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Gozdziu23 napisał:

Ale w kotlinie nie daleko już jest,

Owszem, ale to kilkanaście km i kilka miejscowości dalej. Miejscowości które oddzielają pola a nie jak na Śląsku tylko znaki 😉 więc ciężko o wiarygodny wynik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem z dzieckiem na basen. Na parkingu brak wolnych miejsc, ale do zaparkowanego autka przyszła rodzinka, włączyłem  kierunkowskazy  i grzecznie czekam. Autko wyjechało, wjeżdżam a z drugiej strony z impetem na czołówkę pan w citroenku. Zwolniło się miejsce za mną więc wycofałem i zaparowałem na innym. Pytam typa czy kultura nie wymaga trochę innych zachowań? "Przecież stoisz"...po czym wycofał i poprawił swoje auto tak że zajął dwa miejsca te które obok niego się zwolniły. K... Gdzie tacy ludzie się rodzą... i jeszcze marnują resztki czystego powietrza o którym piszecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, JPZ napisał:

@Fredi88 tu gdzie mieszkam Pleszew kojarzy się z zagłębiem producentów kotłów C.O. więc smog nie powinien dziwić 😉

 

Ale jakie to ma znaczenie? Przecież nie palą w tych nowowyprodukowanych kotłach😉 Ile domów, tyle kotłów, tyle smrodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.