Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

@danielek., ciekawe :) Ja pamiętam, że zaraz jak to weszło, wszyscy moi kumple, którzy dostali bezterminowe badania, dostali prawa jazdy ważne przez 15 lat od złożenia wniosku o wydanie dokumentu w WK. Jak ktoś miał terminowe badania, to dostawał zgodnie z ich ważnością. Nie neguję oczywiście, bo być może to tylko wtedy tak było sztywno według litery prawa, albo to tarnogórski WK taki praworządny. :) Chyba, że chodzi o to, że jak coś było bezterminowe, to niby zostaje bezterminowe (choć nie powinno), a tylko te kolejne kategorie mają datę ważności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z Rozporządzeniem z 2016 r., uprawnienia wydane bezterminowo pozostają bezterminowe. Termin 15 lat dotyczy tylko dokumentu prawa jazdy. Wymiany dokumentów wydanych bezterminowo nastąpić ma najpóźniej w okresie 2028-2033 r. Żródło: https://www.kancelaria-szip.pl/strefa-wiedzy/307,prawo-jazdy-bezterminowe-i-terminowe-uprawnienia-do-kierowania-pojazdem.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B miałem bez terminowe zrobiłem A i w  nowym kwicie obie kategorie mam ważne do 2029r kumpel robił A rok po mnie w 2015 r i w blankiecie nie ma wbitej daty ważności. Nie wiem już o co w tym chodzi szkoda zawracać sobie głowę głupotami przy niedzieli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem dzisiaj tydzień nieplanowanego urlopu. Kierownik mnie wyrzucił na niego bo za dużo zostało z poprzedniego roku.. pogoda pozwala na nierobienie niczego. Może jutro chociaż w piwnicy posprzatam a małżonka na sr,czw i piątek wymyśliła wyjazd do Wisły na sanki więc może nie będę na koniec urlopu taki wkur.. a moze dobiore jesz cze tydzień starego ,) 

od 1 stycznia na ten roku mam 52dni uw, do tego dwa dni opieki i czekają mnie dwa dni urlopu okolicznościowego ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up ty pracoholiku hehe a nie możesz wybrać starego urlopu za 2017r do końca września lub czerwca 2018? Chociaż 52 dni to sporo... I jeśli pracodawca ma kilku pracowników z takim zapasem urlopu to może być problem... Więc go rozumiem, ale mógł wam dać możliwość zaplanowania całego urlopu .

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na oddziale czyli jakieś 100 osób przynajmniej połowa ma cały urlop z tamtego roku czyli 31 dni plus 31 dni z tego roku. Cały zakład ok 2500 osób. 

Ja sam miałem już 2 tygodnie wolnego w tym roku a zostało mi jeszcze 50 dni wolnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z wczoraj.  Jazda w porannym korku.  Pan z auta za mną  nie wytrzymał napięcia i stuknał lekko moje auto.  Na zderzaku odcisnela się minimalnie ramka jego tablicy rejestracyjnej.  Proponuje: nich napiszę pan oświadczenie,  sprawdze czy nic nie pękło, zaczepy,  czujniki... Jak nic się  nie stalo to oświadczenie wyrzuce do smietnika, bo uszkodzenia mini minimalne.  Facet:"ja nie stuknalem bo u mnie nie ma śladów".  Po 1,5 h przyjechała Policja.  Miarka w ręku i wszystko jasne.  Jeden z policjantów tak się wkur...  na niego za wypieranie i mataczenie że, dostał 500 zl i 6 pkt.  Skowyt,  płacz.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Godzinę temu, Chat napisał:

Sytuacja z wczoraj.  Jazda w porannym korku.  Pan z auta za mną  nie wytrzymał napięcia i stuknał lekko moje auto.  Na zderzaku odcisnela się minimalnie ramka jego tablicy rejestracyjnej.  Proponuje: nich napiszę pan oświadczenie,  sprawdze czy nic nie pękło, zaczepy,  czujniki... Jak nic się  nie stalo to oświadczenie wyrzuce do smietnika, bo uszkodzenia mini minimalne.  Facet:"ja nie stuknalem bo u mnie nie ma śladów".  Po 1,5 h przyjechała Policja.  Miarka w ręku i wszystko jasne.  Jeden z policjantów tak się wkur...  na niego za wypieranie i mataczenie że, dostał 500 zl i 6 pkt.  Skowyt,  płacz.  

 

A wystarczyło dać 300zł na malowanie i po krzyku. Ja na prawdę nie rozumiem po co ludzie usiłują mataczyć... Na strzał dostaną mandat, potem pójdą im w górę polisy OC.
Miałem sytuację, że członek mojej rodziny wymusił pierwszeństwo i staranował Lupo. W Sumie to Lupo odbiło się od Zafiry, która miała rozwalony reflektor i zderzak. Lupo natomiast trochę gorzej.
Policzyliśmy na chłodno ile to będzie kosztowało, samochód na ojca, tak samo jak 5 innych. Więc logiczniej wyszło zapłacić nie małą sumkę i się rozejść.

Chociaż szczerze mówiąc, jakby po drugiej stronie był cwaniak, który nie wyczuwa skruchy, to też bym dzwonił na policje :lol: A wystarczy czasami powiedzieć przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Domniemałem, że autor pisząc "Na zderzaku odcisnęła się minimalnie ramka jego tablicy rejestracyjnej." Nie ma innych uszkodzeń niż odciśnięta ramka tablicy, aczkolwiek mogłem mieć za daleko posunięte wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nano Ceramic Protect napisał:

Domniemałem, że autor pisząc "Na zderzaku odcisnęła się minimalnie ramka jego tablicy rejestracyjnej." Nie ma innych uszkodzeń niż odciśnięta ramka tablicy, aczkolwiek mogłem mieć za daleko posunięte wnioski.

Uszkodzenia mikro. Niemal nie widoczne ne. Żadnej kasy bym nie chciał. Teaz też tego nie zgloszę.  Mówiąc o oswiadczeniu chdziło mi o ewentualne zabezpieczenie, przy sprawdzeniu na spokojnie czy nic nie pękło,  tak jak pisze kolega czy czujniki ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.