Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Rok 2024 za pasem - ludzie ciągle kupują konsumenckie myjki karchera i się dziwią, ze to złom a tym czasem Karcher dostaje następne kary za zawyżanie cen u sprzedawców i nic sobie z tego nie robi.

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/karcher-przez-20-lat-sztucznie-zawyzal-ceny-w-polsce-26-mln-zl-kary-od-uokik/h1fsnb5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękł wąż w myjce, nie ten od wody. Oryginalny oczywiście. Dwa lata temu sfajczył się przewod zasilający. Super sprzęt. Poprzedni nilfisk za 600 PLN mniej rozczarowywał...

Wyryte w skale z S20 FE 5G





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się do lancy?
Miałem karchera z lancą plastikową regulowaną, gdy mi zaczęła przeciekać, zajechałem do sklepu z normalnymi myjkami i dobrali mi normalną lancę i węża i pianownicę Pa, wszystko na szybko złączki profesjonalne. Ale teraz mam Erhle i pianownicę Kranzle, która nie wymaga czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 2024 za pasem - ludzie ciągle kupują konsumenckie myjki karchera i się dziwią, ze to złom a tym czasem Karcher dostaje następne kary za zawyżanie cen u sprzedawców i nic sobie z tego nie robi.
 
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/karcher-przez-20-lat-sztucznie-zawyzal-ceny-w-polsce-26-mln-zl-kary-od-uokik/h1fsnb5
Nie jest to swiezy zakup, zreszta bez znaczenia, natomiast biorąc pod uwagę cenę w porównaniu do poprzedniej ta myjka po prostu szajs. Karcher Professional jak i profesjonalne były kosmetyki RRC. W tym Made in Germany chodzi chyba o jakąś miejscowość Germany w Chinach, bo nie wierzę, że to ma być ta niemiecka jakość ;p

Szwagier kupił faktycznie myjkę w tym roku i nie wiem, czy udało mi się z niej skorzystać po zakupie raz - nie było siły nabić ciśnienia, od razu serwis - śmiech...

Gdyby to były czasy mojej obecności na FKA, stanęłoby na jakimś Kranzle czy Lavorze i może byłby święty spokój. Wyszło jak wyszło


Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavor spoko ale.. pistolet cieknie fabrycznie 😉

A btw ktoś podpowie. Martwi mnie mój v26. Czasem silnik chodzi głośno jakby na sucho zanim dobije ciśnienie. Nie za każdym razem. Ciśnienie wody jest, wąż bez stopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator, w zeszłym roku w swoim Lavorze Vertigo 28 wymieniałem wyłącznik ciśnieniowy i musiałem go rozebrać na części pierwsze. Przy okazji wymieniłem olej i od tamtej pory znacznie ciszej działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 6/15M. Może pechowy egzemplarz, ale... No kurde. Jak pisałem, niejedyny mi znany, z ktorym są problemy (tj. inny model, ale też Karcher. Nówka ze sklepu.)

Cóż, święta, nie ma się co przejmować. Pistolet do węża i oprysk z APC tez są dla ludzi

Wyryte w skale z S20 FE 5G





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu drażnił mnie spadek jakości wnętrza Audi i elementów nadwozia , za to BMW które zawsze uważałem za gorsze zrobiło odwrotnie. Na mnie wywarło to takie wrażenie że najprawdopodobniej w nowym roku będzie nowe g20. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Ale tym zdarzeniem przekonałem sam siebie, że to będzie dobra inwestycja w bezpieczeństwo.   Jak to mówią : mądry Polak po szkodzie...

Przy okazji co polecacie. Budżet max 350 zł. Tyle się wysypało ze świnki skarbonki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2023 o 13:26, rrthc napisał(a):

K...s z bmw mi wymusił pierwszeństwo.  Dobrze że wyhamowałem bo bym czoło zaliczył. Do tego kiep sp.....l. A pan policjant mi na to że mogłem bliżej krawężnika jechać... nosz urwa mac. 

 

Poczytaj na forum kiedyś pisałem jak wyjść z takiej sytuacji. Jedno zdanie i jest prawny szachmat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurła, próba wejścia na moje konto Bank Millenium.

Wystawiłem przedmiot na OLX, nie miałem ustawionych danych do wpłat itp. Koleś kupuje i piszę wiadomość o podanie maila, więc podaję. Na maila przychodzi wiadomość z instrukcją i linkiem. Wchodzę w link i klikam swój bank, patrzę i widzę FAKE qurła! podać login, hasło, pesel? WHAT! Strona niemal że identyczna jak OLX i Bank podaję dane jedno z błedem, sądząc że nic sie nie stanie. Od razu po tym, zgłaszam do OLX, Zmieniam hasło do logowania w banku, ide spać spokojnie 🙂

Rano chcę sie zalogować na konto, aplikacją i stroną www i DUPA!!! WTF dzwonie na alarmowy banku. Pytanie, czy pan przypadkiem nie podawał swoich danych wczoraj, bo wykryliśmy nielegalna próbę zalogowania i centrala to wykryła i zablokowała dostęp i konto bankowe. Tak, odpowiadam , ale jedno z błędem - i huj to nic nie dało, trafiłem na lepszego cwaniaka Szerlock sie znalazł o IDIOT !!! Dzisiejsza wizyta w banku i wydali mi nowe loginy itp uffff

Niech ten zjebany po części rok juz sie konczy

Happy New YEAR 🙂

Zrzut ekranu 2023-12-30 182706.png

Zrzut ekranu 2023-12-30 182920.png

  • Zły 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@alexander.pw wakacje miałem beż mała identyczną sytuację z allegro. Tylko ja się sam zorientowałem ze jestem idiotą.

Trzeba sie miec na bacznosci. Oszuści nie spią. Zglosilem sprawe na allegro, zero reakcji z ich strony.

Grunt ze sie dobrze skończylo👍

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eryczek napisał(a):

@alexander.pw wakacje miałem beż mała identyczną sytuację z allegro. Tylko ja się sam zorientowałem ze jestem idiotą.

Trzeba sie miec na bacznosci. Oszuści nie spią. Zglosilem sprawe na allegro, zero reakcji z ich strony.

Grunt ze sie dobrze skończylo👍

 

u mnie w pracy mamy takich zgłoszeń kilka dziennie. Niestety to dobrze zorganizowani ludzie. 
najczęściej konta są na osoby z zza wschodniej granicy a pieniądze pobieranie z bankomatów chyba euronetu które nie posiadają kamer. Podsumowujący prawo jest bezradne i rzadko kiedy da się cokolwiek odzyskać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, alexander.p napisał(a):

Qurła, próba wejścia na moje konto Bank Millenium.

Przecież już po treści maila widać, że to wałek.

12 godzin temu, Crasher napisał(a):

u mnie w pracy mamy takich zgłoszeń kilka dziennie. Niestety to dobrze zorganizowani ludzie. 
najczęściej konta są na osoby z zza wschodniej granicy a pieniądze pobieranie z bankomatów chyba euronetu które nie posiadają kamer. Podsumowujący prawo jest bezradne i rzadko kiedy da się cokolwiek odzyskać . 

Dodam tylko, tak czysto informacyjnie, że jeśli ktoś padnie ofiarą oszustwa na BLIKa, tzn. będzie "tym który prosi o dokonanie wpłat u znajomych" to niech natychmiast zgłasza ten fakt na policję. To Wam uratuje dupę, gdyby ktoś jednak chciał od Was odzyskać te pieniądze. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Crasher napisał(a):

Poczytaj na forum kiedyś pisałem jak wyjść z takiej sytuacji. Jedno zdanie i jest prawny szachmat

Wybacz za brak taktu z mojej strony, ale podrzuć mi to w którym miejscu to znajde, bo jest multum postów i informacji, których jestem ciekaw, a mam naprawdę mało czasu przy 1,5 rocznym dzieciątku. 

Dziękuję i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.