Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, penkus5 napisał:

@Marros Dziękuję,  zlecę zatem jeszcze sprawdzenie ustawienia rozrządu,  może faktycznie to będzie to. Mechanik twierdzi że takie auto mu dostarczyłem,  ale ja pewności nie mam...

A skąd ma on pewność, że takie auto zostali mu dostarczone? Sprawdzał, testował przed rozpoczęciem prac? Jeżeli tak, to czemu Ci tego na starcie nie zgłosił? 

 

Fakt może to być rozrząd... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damiano2007 Mało który mechanik przyzna się do czegokolwiek,  uparcie twierdzi że tak było i tyle 😑

@zwirek03 Dzięki kolego,  w razie co to się odezwę,  póki co zawitam do polecanego mi przez kilka osób (włącznie z kolegą mechanikiem) "magika" w Fastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@penkus5 w sumie to jazda do 2k obrotów toteż nie jest zbyt zdrowa, turbo nie pracuje efektywnie, silnik mocno wibruje itd.

Niby brzmi jak przytkany DPF ale to już pewnie wykluczyliście, a innych elementów co mogą mieć na to wpływ jest sporo. Dobrze by było w czasie jazdy zobaczyć jak wyglądają parametry w komputerze, może to by coś podpowiedziało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stacho0 Do pracy mam 10 km, silnik się nie nagrzewa odpowiednio aby wchodzić nim na wyższe obroty,  2-2,250 przy skali 5k wydaje mi się odpowiednie. 

DPF, a właściwie to FAP wykluczamy,  turbo dmucha jak szalone,  reszta rzeczy nowa...

Czy parametry w czasie jazdy sprawdzali tego nie wiem,  lecz wszyscy 3 rozłożyli ręce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie wkurza? Np @MrCleaner i ich "promocje"

Wczoraj ten zestaw bez promocji kosztował 74,90. Dzisiaj promocja i cena wyższa.

Screenshot_20220406-144352_Chrome.jpg.bef4102a01cdd7a95fb967bce2f8e4d6.jpg

Nie jest to pierwsza taka akcja ze strony tego sklepu, z resztą nie tylko tego. Nie lubię takich zagrań 😕

  • Zły 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zapomniałem przez tą izolację pandemiczną i wybrałem się z Norwegii do Polski elektrykiem. Już w samej Szwecji dużo gorzej z infrastrukturą ładowarek przez co ostatecznie spóźniłem się na prom do Świnoujścia. A miałem mieć ponad 2h zapasu! Teraz sobie siedzę na promie do Rostock i UWAŻNIE przeglądam mapy ładowarek by przejechać jakoś do PL. A PL, to już zupełnie inna bajka. Chciałoby się napisać, że infrastruktura leży, ale najpierw musiałaby być...

Co to był za durny pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoBee siejesz dezinfornację na potrzeby wiadomo kogo. Nasz premier swego czasu poinformował, że do 2025 r. po polskich drogach będzie pomykało 1 mln elektryków. Ja mu wierzę, bo to wiarygodna i prawdomówna osoba. To oznacza, że infrastruktura jest rozbudowywana i na pewno już teraz jest świetnie pod tym względem, a niedługo cały świat będzie nam zazdrościł. :-o:kox::kox: ;-)

  • Lubię to 1
  • Super 1
  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ad.am @ad.am @RoBee elektryki są świetne tak twierdzą ekolodzy , oczywiście to bzdura, po drugie niedługo elektryka nigdzie nie zaparkujesz  na parkingu podziemnym, ale to tylko i wyłącznie moje zdanie nikomu nie ujmując 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zwirek03 napisał:

@ad.am @ad.am @RoBee elektryki są świetne tak twierdzą ekolodzy , oczywiście to bzdura, po drugie niedługo elektryka nigdzie nie zaparkujesz  na parkingu podziemnym, ale to tylko i wyłącznie moje zdanie nikomu nie ujmując 😜

Bzdura 🙂

Elektryki są świetne, tylko niestety ludzie skupili się na autach a nie na infrastrukturze.  Produkcja aut niestety mocno wyprzedziła temat logistyczny ( stacje ładowania ). 

Ps. Mówiąc świetne nie mówię że są lepsze od spalinowych. Po prostu zje w kraju gdzie takim autem można swobodnie podróżować 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rombinik napisał:

kolega pracujący w branży motoryzacyjnej był w ostatnim czasie na jakiejś konferencji w Niderlandach i doznał szoku jak zobaczył infrastrukturę i ilość elektryków w porównaniu do Polski

 

W Kopenhadze podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, alexander.p napisał:

W Kopenhadze podobnie

W Holandii byłem 4 lata temu ostatni raz i już wtedy przecierałem oczy ze zdumienia.

Praktycznie pod każdą firmą były miejsca parkingowe z ładowarkami... (praktycznie przy KAŻDYM miejscu parkingowym) - okolice Almere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No, ten. Ramka na tablicę w F4 klęknęła, była od zakupu. Kij z ramką, miałem jeszcze jedną suuuper jakości z alledrogo w zapasie, tylko... to już drugi "Hand Wash Only" w ciągu roku, który poszedł do śmieci xD

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.