Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

A zaobserwowaliście czy te podwyżki 4-5 razy w ciągu dnia to synchronizują się z 4-5 nowymi dostawami w ciągu dnia? 
Bo jakoś dziwnie to wygląda. Jak natomiast cena w hurcie nagle spadnie to na stacjach "wisi" tydzień ta sprzed obniżek bo "panie, to ze starej dostawy jeszcze mamy...".
Oni (stacje)  jakoś inaczej się rozliczają że tak to wygląda?

Nie licz na takie cuda… Niestety ale w przypadku paliw działa to tak od zawsze i raczej to się nie zmieni. I nie mówie tylko o naszym kraju ale o większej części świata. Wąs pachnący cebulą - na zwyżki reaguje natychmiast, obniżki są zawsze stopniowe bo jak wspomniałeś „w zbiornikach jeszcze po starej cenie”. Natomiast obecne podwyżki są spowodowane troszkę inną kwestią. Jak mawiał kiedyś pewien major „żołnierz może rzuć pasek od spodni ale paliwo do czołgu musi być”.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
podpisuje sie pod tym. Nawet fajnie mozna było zaobserwowac jak zrobili "obniżke" Vatu to czesc stacji normalnie od rana niższa cena a niektore to gdzies o 10-12 zmieniały ceny na niższe co juz jest troche smierdzące... 
Nic nie poradzimy aktualnie na cene paliwa i tak trzeba tankowac i tak, polecam lżejszą noge mieć i jeździć płynnie to mozna sporo paliwa zaoszczedzic  

Nie wspominając o tym, że okres pomiędzy ogłoszeniem obniżki VAT a wejściem w życie codziennie o kilka groszy ceny rosły. Mam stację niecałe 100m od siebie i z okna doskonale widzę totem więc sobie obserwowałem jak lecą w kulki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adrian89 napisał:

Nie licz na takie cuda…

Nie liczę. Tak po prostu nieco sarkastycznie napisałem bo mnie to irytuje. I wiem że z tym nie ma szans walczyć bo jest za duży popyt i obrót aby jakikolwiek głos miał znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zwirek03 Czy na tych paliwach auto jest bardziej dynamiczne? NIE. Czy mniej pali?  NIE.

Natomiast filtr od wymiany do wymiany na tylko takim paliwie jest dużo czystszy. 

Osobiście przez kilka lat robiłem testy poszczególnych stacji i najlepiej u mnie wypadł Shell i potem BP.  Wiele lat tankowałem na Orlenie,  ale filtry strasznie słabo wyglądają w porównaniu do w.w.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@penkus5 pracuje w branży paliwowej od 2003 roku, nie obraź się ale to ci napisałeś to mnie rozbawiło o czystości filtrów po tankowaniu na poszczególnych stacjach 🤭 tu powodów zanieczyszczeń filtrów jest co najmniej 10 nawet 15 ale na pewno nie dany Brend logo stacji, naprawdę 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko nadmienię że od 24 lutego cena ON w hurcie ORLEN-u skoczyła z poziomu 5.15 na 6.63 (stan na 05.03), natomiast benzyna .. 4.98 a 6.07 w tym samym okresie.

A ciągle mówimy o cenach netto ... w tym tygodniu z dnia na dzień cena wzrastała średnio o 30 groszy .. także praktycznie każda kolejna dostawa paliwa na stację oznacza wzrost cen dostawy, który chcąc nie chcąc przenosi się na ceny sprzedaży ... także spodziewajmy się że w przyszłym tygodniu zobaczymy ceny na poziomie 6.99 / 7.xx.

Niestety, ale nikt nie sprzeda paliwa poniżej ceny jego zakupu. 

W środę tankowałem auto za 5.38 (pb95) wczoraj rano ta sama stacja miała już 6.39 za Pb .. w mieście olej już wskakuje na 6.7-6.9 zł... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zwirek03 napisał:

@FilipO przykre ale prawdziwe, piątek w  Lotos cena zakupu ON 6.71 brutto w hurcie i reglementacja towaru 😔, obsługujemy około 20 stacji i dostaliśmy 45 m3 ON i 15 m3 Pb95 i jak to podzielić żeby wszyscy mieli towar 🤔

z mojej strony za to pół dnia na telefonie by zorganizować 25m3 ON dla przewozów by było na czym jeździć .. i co chwila zmiana zdania u jednej firmy, u drugiej, nie da się, nie ma komu, nie ma paliwa etc.. 

Minął tydzień od szaleństwa ludzi z czwartku - piątku, a nadal ciężko jest o paliwo ..  nie realizują dostaw / nie ma komu paliwa dowozić, nie odkopali się jeszcze z zamówień z zeszłego tygodnia.

Chyba faktycznie to jest ten moment kiedy trzeba wprowadzić reglamentację towaru na stacji .. z samej "tarczy" nie zostało już nic .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zwirek03 Powiedz mi tak szczerze,  co jeszcze ma wpływ na zanieczyszczenie filtra paliwa,  poza samym paliwem?  Może jestem czegoś nie świadomy, ale i tak po shellu mam najczystszy filtr.  O ile co do kabinowego,  powietrza, zgadzam się że wiele czynników ma wpływ,  tak tutaj jestem ciekawy co jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zwirek03 Więc shell ma dobry transport,  lepsze zbiorniki i dystrybutory oraz optymalną wysokość smoka w zbiorniku 😂🤣

Tak na poważnie, to jak wspominałem nie znam się na tym,  nie wiedziałem że takie rzeczy mają znaczenie. 

Dzięki za wyjaśnienie 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@penkus5 takich detali jest mnóstwo, widzę że nie do końca zrozumiałeś a ja niestety nie mogę Ci podać więcej szczegółów, a co do  Shell to są marki które mają dokładnie te same paliwo co shell i według Ciebie mają gorsze paliwo 😜 niestety życie 😁

@alexander.p coś w tym stylu, a nawet te same przyprawy jota w jotę i ceną się różnią 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to ewidentnie pokazuje jak świat daje przyzwolenie na takie " operacje specjalne" alternatywa dla ropy to do gadanie się z Iranem, i mamy towaru do usrania, co do gazu i węgla to nie znam branży ale nie wieże że się nie da, nie można na pewno jest jakieś wyście. @powalla @tegies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozamiatane. Zmiana przepisów w Norwegii, trzeba mieć separator oleju. Czas zawijać interes. Szkoda. Człowiek miał legitne źródło dodatkowego dochodu, wystawiał faktury, płacił podatki. Teraz, mimo że nie produkuję ścieków, muszę taki separator mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.