Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Nie polecam użytkownika @penkus5 Bardziej aroganckiego służbisty z tylko swoją racją nie spotkałem, a sprzedaję okazyjnie na allegro i olx od 15 lat.

Kwestia wyjaśnienia w poniedziałek o 5 rano nie mam czasu latać po paczkomatach, a po pracy zanim dojadę jest godz. 17-18, wygodnie było wrzucić przy okazji w niedzielę.

 

 

1.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, że samochód musiał uwalić się już niecałe 24h po dwu i półgodzinnym myciu
Spłukany od razu po trasie deszczówką i hop do garażu, może będzie OK... pogoda - masakra.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



be640dcfb404d40727ef84919b796454.jpg976d7651dce20433314ebb10894cebc2.jpge102e8dc8dc8b3130c06787b43c42cf5.jpg7ee16bb1eb9290822bed77a751bf2e7d.jpg0a8d206b54c4de0db47d8c6abe475548.jpg75b66bc83a31617dd5e68034135d17fd.jpgea320348ac3ed938623063615b5d0b34.jpg60ca0d94d7154bc6eeddb988d89c4451.jpg578e2c34a497c5e485d6a2f1da683b10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@penkus5 Dzięki!
@analyzator myłem dziś gablotę i forma na poziomie Ziobro. Zsapałem się jak po bajpasach.


A co do wątku:

Kupiłem onegdaj filtry wody do K5 od azjatyckich friendów. Wyglądają tak samo... ALE ten kołnierz dolegający do uszczelki wewnątrz obudowy jest za duży! Musiałem go zeszlifować żeby wszedł. A mam ich chyba dwadzieścia

da5445c63fcb2d6e4ae2bce26df32c41.jpg

No i spust w Kvazarze mi się coś psuje. Nie odbija dziad.

4c345207c1618b8baeee3ca72c949c9e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZESTROGA - zamieszczone też w Złodzieje i oszuści z PETROV

Witam, chciałem przestrzec i ostrzec wszystkich o firmie PETROV. Totalne dno jeśli chodzi o firmę. Towar widniejący na stronie nawet nie istnieje na sklepie. Prośba o zwrot pieniędzy trwa już od 27 stycznia i ciągle jakieś durne wymówki że muszą sprawdzić, skontaktować się z księgowością a dziś usłyszałem że pieniądze zostały wysłane... Na maile nie odpowiadają oczywiście... 

Na google mają ocenę 3,0 ... i masa negatywów niestety nie sprawdziłem tego wcześniej, bo może z przyzwyczajenia do firm które zajmują się sprzedażą kosmetyków na forum (każdy wie jakie) przesyłka trafia szybciej niż pomyślimy i zapakowane są perfekcyjnie.

Takie postępowania trzeba piętnować i najlepiej tam nie wracać.... Ja nic tam już nie kupię ale dla idei trzeba przestrzegać.

Oszustów nie wspieramy!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem sobie opony na OLX w stanie 7/10 sporo bieżnika, DOT świeży, żadna z opon nie naprawiana itp wszystko ładnie opisane. Opony z każdej strony sfotografowane opis obszerny. Na dole dużymi literami napisałem, że

- Cena nie podlega negocjacji,

- odbiór tylko osobisty,

- nie interesuje mnie zamiana tylko gotówka.

No i przez 24h dostałem z 10 wiadomości czy zamienie na jakiś chiński smartphone, czy wyśle za pobraniem, jeden agent oferował mi 200zł przy cenie opon 500zł. Rozwalił mnie jeden starszy pan, przez 8 min gadałem z nim przez telefon o oponach gdzie wszystko było napisane w ogłoszeniu i powtarzałem to co napisałem przez 8 min do telefonu a pod sam koniec wywalił z tekstem czy mu wyślę bo on do Białegostoku ma 250km xD

- Czemu Pan nie wyślesz?

-Bo jakbym wysyłał to bym wystawił na allegro a nie olx i nie zajmował się gadaniem

-Wyślij Pan za pobraniem!

-Panie opony to nie telefon, paczka nie pójdzie za 25zł a raczej 100zł a potem i tak tego nie odbierzecie. Proszę przyjechać obejrzeć i jak się podobają to kupić.

Rzeczy do 100zł zaczne rozdawać po znajomych albo wywalać do śmietnika bo szkoda nerwów. Nic dziwnego, że tutaj pis wygrał jak ludzie mają takie problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

 

  • Lubię to 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaV to jest nauczka, że tak istotne informacje należy zamieszczać najlepiej na samym początku opisu 😄 od groma ludzi nie doczytuje opisu do końca, bo po trzech zdaniach ich głowa boli...

co do sprzedawania tak "lokalnie" to po prostu uwielbiam historie z oponami. Czasem chciałem sprzedać swoje opony w ładnym stanie to albo długo stały, albo musiałem mocno uginać się z ceną. Zeszłej jesieni wystawiłem komuś z rodziny na olx i fb marketplace komplet 195/65/15 zimówki Dunlop bieżnik ledwo,ledwo 5mm, DOT chyba 2014 i sprzedały się w jeden dzień na miejscu bez zająknięcia za tyle ile chciałem. Polska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rombinik napisał:

195/65/15 zimówki Dunlop bieżnik ledwo,ledwo 5mm, DOT chyba 2014

7 letnie parciejące opony zawsze na propsie wśród polskich kierowców 😄 Fakt, że dobrą rzecz w tym kraju ciężko zarówno kupić jak i sprzedać. Używane opony to chyba szczególnie mocna przynęta na januszy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DaV napisał:

7 letnie parciejące opony zawsze na propsie wśród polskich kierowców 😄 Fakt, że dobrą rzecz w tym kraju ciężko zarówno kupić jak i sprzedać. Używane opony to chyba szczególnie mocna przynęta na januszy.

I teraz pytanie kto był pierwszy - kupujący janusze, czy sprzedawcy matacze... 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wystawiłem stare opony Pirelli zimowe które miały może z 3,5 mm i generalnie nie byłem w stanie poruszać się po śniegu. Taka totalna tragedia. 150 zł za 4 sztuki.

Cisza cisza cisza a pewnego dnia posypało lekko śniegiem. W ciągu jednego dnia odebrałem kilkanascie telefonów i ludzie próbowali się i ścigać po te opony. Do tego stopnia że mówię umówiłem się z człowiekiem za godzinę a ktoś mówi że będzie za pół.

 

Faktycznie interesujące doświadczenie

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał82, u mnie dzisiaj widziałem Verva Diesel za 7,12 zł, a 12km dalej za 6,70 zł. Tylko jedna stacja to franczyza, a druga należy do Orlenu. 

@analyzator, aż się zastanawiam, czy nie sprzedać swoich zjechanych letnich Michelinów 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaobserwowaliście czy te podwyżki 4-5 razy w ciągu dnia to synchronizują się z 4-5 nowymi dostawami w ciągu dnia? 

Bo jakoś dziwnie to wygląda. Jak natomiast cena w hurcie nagle spadnie to na stacjach "wisi" tydzień ta sprzed obniżek bo "panie, to ze starej dostawy jeszcze mamy...".

Oni (stacje)  jakoś inaczej się rozliczają że tak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 minut temu, tegies napisał:

A zaobserwowaliście czy te podwyżki 4-5 razy w ciągu dnia to synchronizują się z 4-5 nowymi dostawami w ciągu dnia? 

raczej tu chodzi o fakt deficytu, jeżeli produktu jest mało to cena rosnie jak jest go za duzo to cena maleje. W pandemii cena paliwa malała ale jak juz sie skonczył LD to cena z tygodnie na tydzien szła sukcesywnie do góry... 
 

 

13 minut temu, tegies napisał:

Jak natomiast cena w hurcie nagle spadnie to na stacjach "wisi" tydzień ta sprzed obniżek bo "panie, to ze starej dostawy jeszcze mamy...".

podpisuje sie pod tym. Nawet fajnie mozna było zaobserwowac jak zrobili "obniżke" Vatu to czesc stacji normalnie od rana niższa cena a niektore to gdzies o 10-12 zmieniały ceny na niższe co juz jest troche smierdzące... 
Nic nie poradzimy aktualnie na cene paliwa i tak trzeba tankowac i tak, polecam lżejszą noge mieć i jeździć płynnie to mozna sporo paliwa zaoszczedzic 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.