Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

@xadamx żeby oceniac czyjąś nieuczciwość samemu też trzeba mieć czyste sumienie a przynajmniej dobre intencje 🙂

Nigdy nie pojmę tego że ktoś chce sobie zarobić na szkodzie... Potem jest płacz że ubezpieczenia drogie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Tomas-sg napisał:

@xadamx żeby oceniac czyjąś nieuczciwość samemu też trzeba mieć czyste sumienie a przynajmniej dobre intencje 🙂

No chyba nie chcesz mi powiedzieć, że firmy ubezpieczeniowe są takie nieskazitelne? 

50 minut temu, Tomas-sg napisał:

Nigdy nie pojmę tego że ktoś chce sobie zarobić na szkodzie... Potem jest płacz że ubezpieczenia drogie 🙂

Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem wcześniej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, xadamx napisał:

No chyba nie chcesz mi powiedzieć, że firmy ubezpieczeniowe są takie nieskazitelne? 

Tak, to prawda firmy ubezpieczeniowe też kombinują, mogę to ocenić bo nigdy ale to nigdy nie wykorzystałem pieniędzy z firmy ubezpieczeniowej na inne cele niż naprawa szkody. Firmy te powinny zwracać pieniądze za naprawę a nie na naprawę. 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas-sg Oczywiście, że chcę wyciągnąć jak najwięcej. Jakbyś wiedział ile kosztuje ubezpieczenie taksówki to też nie miałbyś skrupułów.  Wstawianie do ASO to nabijanie kasy ASO, które potem na nas zdziera jak może. To jest fair?

Na takich samych częściach można każdą naprawę zrobić znacznie taniej. I to źle że ktoś chce tak zrobić? Miałem auto w ori. I nadal zamierzam mieć "ori". I nie ma nic zdrożnego w zachowaniu, które jest odzwierciedleniem zachowań ubezpieczycieli. Tak samo jak oni ciągną kasę z nas, albo tną odszkodowania tak samo należy domagać się jak najwięcej od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Strus napisał:

Jakbyś wiedział ile kosztuje ubezpieczenie taksówki to też nie miałbyś skrupułów

To jest pokłosie właśnie takich akcji. Jest to wymuszenie pieniędzy nie z prawnego ale moralnego punktu widzenia.

15 minut temu, Strus napisał:

ASO to nabijanie kasy ASO, które potem na nas zdziera jak może. To jest fair?

Po 1. Nie zdziera z Ciebie tylko z ubezpieczyciela a twoje koszta są równe zeru. I gdziekolwiek byś nie naprawiał twoje koszta są identyczne 🙂

Po 2. Sam podałeś wycenę naprawy szkody przez ASO jako punkt odniesienia w sprawie "ugody"

17 minut temu, Strus napisał:

Na takich samych częściach można każdą naprawę zrobić znacznie taniej. I to źle że ktoś chce tak zrobić

Tylko czemu później głównym argumentem jest zawsze " w ASO podali cenę xxxx" a faktycznie naprawa wychodzi 4 razy taniej .

 

18 minut temu, Strus napisał:

nie

Koło się zamyka, chodzi o wypowiedź w sensie zdrożności.

 

Dla mnie jest to niezrozumiałe i niemoralne. Pieniądze powinny być zwrócone za naprawę. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomas-sg napisał:

Firmy te powinny zwracać pieniądze za naprawę a nie na naprawę.

Tak jest w Szwecji i zapewne u Ciebie w Finlandii, nikt nie wypłaci nawet korony, a jedynie zapłaci za Fv. warsztatowi, jakiś czas temu obiło mi się o uszy że u nas w Pl też mają wprowadzić taki system ( nie wiem czy to nie miało być jakoś od przyszłego roku, ale ręki nie dam uciąć jedynie kojarzę rozmowę z którymś z brokerów który o tym wspominał) , z AC już od jakiegoś czasu nie wypłacają gotówki tylko płacą za naprawę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RoBee napisał:
7 godzin temu, Michał126 napisał:
Szczerze, to zapowiedź "walki" jest śmieszna. Skoro ASO dała wycenę na akceptowalną kwotę, to wstawić do ASO, podpisać cesję i niech z ASO się tym zajmują, a przy tym wydadzą swoje auto i skasują ubezpieczyciela za jego wynajem. Zrozumiałem, że osią sporu jest nieuwzględnienie utraty przychodów w wycenie naprawy - ale to są przecież dwa różne roszczenia i o rekompensatę utraconych dochodów można się bujać niezależnie od naprawy auta. Orzecznictwo w takich sprawach jest, więc to nie jest żadna nowinka. I wcale nie trzeba tego komuś powierzać za jakiś lichwiarski procent.

Tu widzę chodzi raczej o "wyrwanie" jak największej kwoty, a nie doprowadzenie auta do stanu sprzed szkody.

Ok, w takim razie życzliwa rada z mojej strony: niech nikt pod żadnym pozorem nie pisze o takich rzeczach publicznie. 😂

2 godziny temu, Tomas-sg napisał:

Tak, to prawda firmy ubezpieczeniowe też kombinują, mogę to ocenić bo nigdy ale to nigdy nie wykorzystałem pieniędzy z firmy ubezpieczeniowej na inne cele niż naprawa szkody. Firmy te powinny zwracać pieniądze za naprawę a nie na naprawę. 🙂

Ja nie będę robił z siebie nie wiadomo kogo, bo zdarzało mi się przytulić (choćby jak policzyli mi lakierowanie zderzaka, który wystarczyło przepolerować i akurat mam takie umiejętności, że mogłem sam dokonać "naprawy" w warunkach garażowych, kasę przechlać i przy kontynuacji ubezpieczenia przysłać zdjęcia "naprawionego" auta), ale to były incydentalne przypadki i bez podejścia pt. wyrwać jak najwięcej - tylko z podejściem pt. szybko obrobić i mieć z głowy.

2 godziny temu, Strus napisał:

@Tomas-sg Oczywiście, że chcę wyciągnąć jak najwięcej. Jakbyś wiedział ile kosztuje ubezpieczenie taksówki to też nie miałbyś skrupułów.  Wstawianie do ASO to nabijanie kasy ASO, które potem na nas zdziera jak może. To jest fair?

Na takich samych częściach można każdą naprawę zrobić znacznie taniej. I to źle że ktoś chce tak zrobić? Miałem auto w ori. I nadal zamierzam mieć "ori". I nie ma nic zdrożnego w zachowaniu, które jest odzwierciedleniem zachowań ubezpieczycieli. Tak samo jak oni ciągną kasę z nas, albo tną odszkodowania tak samo należy domagać się jak najwięcej od nich.

Ale pamiętasz, że mówimy o ubezpieczeniu, które jak sama nazwa wskazuje jest od uczynienia nas bezpiecznymi od strat finansowych, a nie od wypłaty świadczeń za to, że żyjemy, jak ośrodek pomocy społecznej? Poza tym czy Ty wykażesz, że rekompensata wydatków, które zamierzasz ponieść jest celowa? Bo ubezpieczyciel wykaże, że powinien zapłacić tyle i tyle i nie będzie szedł na żadne ugody na wyższe kwoty. A skoro ASO "zdziera", to jakim prawem takie serwisy są w sieciach naprawczych wiodących ubezpieczycieli i mają na tyle szerokie uprawnienia, że mogą likwidować szkody bez fizycznego udziału pracowników zakładów ubezpieczeń (bo ze strony ubezpieczyciela wystarczy tylko zdalna akceptacja kosztorysu danej naprawy, co zwykle jest formalnością)? Bo ja mam pewne wytłumaczenie. Mianowicie, że stawki robocizny tam wprawdzie są wysokie, ale za adekwatny zakres.

Likwidujesz szkodę z OC sprawcy. W związku z tym masz pewne uprawnienia, jak choćby użycie do naprawy oryginalnych części czy wynajem samochodu zastępczego na koszt zakładu ubezpieczeń. I skup się na tych uprawnieniach, zamiast szukać dziury w całym. Jasne, że nie musisz wstawiać do ASO, ale licz się z tym, że równowartości wyceny z ASO na naprawę w garażu nikt Ci nie wypłaci, tylko dostaniesz na oryginalne części po cenach z Eurotaxu/Audatexu/DAT, na robociznę wg stawek średnich w miejscu Twojego zamieszkania (czyt. dużo mniej niż w ASO) i to wszystko co uda Ci się wyszarpać. Jak się tam poukładasz z warsztatem, to Twoja sprawa, ale zapomnij o dodatkowej wypłacie dzięki szkodzie, chyba, że nie chcesz tego auta szybko zrobić.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 nic dodać nic ująć 💪, nie ukrywam że kilka razy wypłaciłem gotówkę z OC sprawcy ale zawsze po batalii sądowej i miałem możliwość naprawy ASO nie płacąc za robotę tylko i wyłącznie płaciłem za części ale to temat rzeka 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnój z >2,5, promila zabił dzisiaj dziecko. Kiedy, kurwa, ktoś się weźmie za takich bydlaków? Dostanie 8 lat, wyjdzie po czterech. Powinien oglądać niebo w kratkę do końca swoich dni.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, patol napisał:

trochę radykalne podejście.

Jakie radykalne? Bardzo dobre podejście, wreszcie durnie by może myśleli. Porządek by był. 

Jakby Ci taki dziecko zabił to nie było by dla Ciebie radykalne? Chciałbyś go później oglądać przez resztę życia? 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić dobrą, ładowarkę samochodową z wyjściem na USB najchętniej x2? Moja najlepsza wytrzymała dobre 3lata, później byłem zmuszony kupić cokolwiek na stacji i po krótkim czasie padla wywalając przy okazji bezpiecznik. W listopadzie kupiłem kolejną "droższą czyli lepszą" i wczoraj odmówiła współpracy.  

Żeby nie było, że to wina gniazda w samochodzie to jednej ładowarki używam w różnych autach. Ktoś coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ładowarkę Samsunga, musiałbym sprawdzić dokładne oznaczenie. Obsługuje fast charge, nie przerywa, nie fiksuje, działa czwarty rok bez problemu.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w aucie, to zrobię Ci zdjęcie oznaczenia.
@Michał82, EP-LN915U. Chyba nawet parę złotych staniała. Wersja podwójna też jest z tego, co widzę.
Wyryte w skale z S20 FE 5G











  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, dudek_t napisał:

Mam takie kilka sztuk w różnych samochodach. Każda działa niezawodnie, do tego świetne wykonanie i bardzo dobry wygląd:

https://www.x-kom.pl/p/416081-ladowarka-do-smartfonow-xiaomi-ladowarka-samochodowa-2x24a-mi-car-charger-silver.html

również mam i sobie bardzo chwale ta ładowarke, działą bardzo dobrze od dłuzszego czasu 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja troszkę napiszę o szkodach, bo śmiało mogę wtrącić swoje dwa grosze - po pato akcji związanej z trafieniem psa w lesie. 

Generalnie kwoty ubezpieczeń zawsze są mega zaniżone. Dostałem wycenę na tak śmieszne roboczogodziny mechanika i lakiernika, że wszędzie tam gdzie robią dobrze zawołali 2x tyle.

Odwołanie się? Jasne - 500zł więcej. 

To jest dopiero komedia, bo generalnie nie zostanie mi nawet złotówka - ba! Dopłacę spokojnie 500zł za zrobienie swojej skody. 

Powód? Części lakierowane. 

Wbite mają w to, że lakierowanie kosztuje i nie ma znaczenia jakby czy część była ori czy nie. 

Dla mnie firmy ubezpieczeniowe to bezprawie nad którym nikt nie czuwa bo nie może. Sprawy sądowe są w Polsce jakie są - terminy są okropne. 

Jedyne wyjście to oddanie auta do ASO, wzięcie auta zastępczego i korzystanie do bólu z takich udogodnień. 

Nie raz firmy ubezpieczeniowe zwyczajnie próbowały mnie oszukać, ogromnie zaniżając szkody. Czy to budowlane, czy samochodowe. 

Dlatego jak tylko jest możliwość mówię każdemu, aby nie miał skrupułów. 


Ceny rosną wszystkiego, nie zmienicie świata jeśli choć raz zawalczycie o swoje prawa 😉 

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.