Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, rudi0018 napisał:

 macie prognozy, gdzie i kiedy prawdopodobnie wystąpią opady śniegu i przymrozki, gołoledź, oblodzenie jezdni,😉  Ale jak już coś się dzieje to jesteśmy w ciągu kilku-kilkunastu minut na miejscu. A co do tego jak działa utrzymanie dróg, a szczególnie gminnych, ewentualnie powiatowych doskonale wiem, ilu kierowców na piaskarki jest na dyżurze i jak to wygląda z dojazdem tych kierowców, więc nie musisz tu nikomu mydlić oczu. 😉 

 

Prognozy mamy takie jak każdy przeciętny Kowalski. Nie mamy żadnych innych systemów które wskazują, że tu i tu może o tej i o tej wystąpić przymrozek itp. To musimy jako dyżurni sami próbować przewidzieć na podstawie ogólnych prognoz i specyfiki danego regionu.  Kolejnym ważnym argumentem jest oczywiści kasa. Wyślesz niepotrzebnie sprzęt - ŹLE, nie wyślesz jak jest potrzebny - ŹLE.
Nikt z nas nie jest alfą i omegą . Dodatkowo musisz wiedzieć, że ja będąc na dyżurze mam niektóre drogi w odległości nawet 30 km  od siebie więc tam może padać śnieg, a u mnie nie i dopóki nikt nie zadzwoni, nie usłyszę na CB itp to skąd mam wiedzieć, że tam pada? - Tak są też kamery przy drogach  (głownie krajowych i wojewódzkich) i z tego też korzystamy.

Kierowcy piaskarek  nie siedzą na dyżurze z nami bo kasa. Zanim wezwę wszystkich, porozdzielam trasy i wyjadą mija kilkanaście minut, zanim dojadą na miejsce  ( często oddalone o 10 - 30 km ) mijają następne minuty.

Tak jak wspomniałeś utrzymanie dróg również zależy od zarządcy czy to jest GDDKiA , ZDW, PZD czy Gminy które w porównaniu do np. GDDKiA mają śmieszne środki na zimowe utrzymanie dróg.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam też coś od siebie. 

Drogi powinny być utrzymane w odpowiednim stanie. Oblodzenie na drodze nie świadczy dobrze o zarządcy drogi. Uważam, że w takim okresie jak teraz sól powinna być prewencyjnie sypana. Z czymś takim spotkałem się będąc w DE. Co prawda była to autostrada ale nie oszukujmy się, u nas nawet na autostradach jeszcze nie sypią. Dlaczego u nas tak nie jest? Proste - oszczędności.

I tu, jak co roku przypomina mi się pewien przypadek:

1. Chodnik przy posesji nie odśnieżony, przechodzień łamie nogę i za złamanie odpowiada właściciel/zarządca tej posesji.

2. Droga nie odśnieżona, kierowca wpada w poślizg, ulega wypadkowi i wina kierowcy - "nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze" 

Rozumiecie absurd? 😜

 

Porównywanie drogowców do działań straży pożarnej nawet nie skomentuję. Równie dobrze można porównać piekarza z chirurgiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, xadamx napisał:

Porównywanie drogowców do działań straży pożarnej nawet nie skomentuję. Równie dobrze można porównać piekarza z chirurgiem.

 

Tu chodzi o przytoczenie, że dopiero jakaś akcja powoduje reakcję > pada śnieg - jedzie piaskarka i go odśnieża > jest pożar - jedzie straż i gasi.

 

Jeśli chodzi o sypanie prewencyjne to niestety nas jako społeczeństwa na to nie stać.   Jedna tona soli drogowej kosztuje około 400zł przy czym jedna piaskarka zużywa przy jednym przejeździe drogi około 5T  x 5 piaskarek = 10 000zł ( koszt samej soli) + do tego stawka za 1km  ( w moim przypadku łącznie prawie 500km) dla kierowcy (paliwo, pracownik, podatki itp)  i robi nam się kosmiczna kwota.    Nie stać nas na to jako społeczeństwa.

Aaa no i nie zapominajmy o kochanych ekologach którzy uważają, że sól nie powinna być w ogóle sypana i piszą skargi wszędzie gdzie się da 🙂

Jeśli chodzi o absurdy to większym moim zdaniem jest to, że chodnik przed domem musisz odśnieżyć bo jest "Twój" ale jak na ten sam chodnik wyjdziesz z piwkiem w lato to dostaniesz mandat bo chodnik nie jest Twój, a jest to miejsce publiczne 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, smerf91 napisał:

Aaa no i nie zapominajmy o kochanych ekologach którzy uważają, że sól nie powinna być w ogóle sypana i piszą skargi wszędzie gdzie się da 🙂

Hah, nie masz tak, że dzwonią ludzie, że od soli że buty są białe, do niczego się teraz nie nadają i kto teraz zwróci 500 zł panu za buty?! 

Poza tym sól na betonie to też niezbyt sprzyjająca praktyka. Temat rzeka... 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jechalem 40km droga krajowa nr 45. 

Zimowki zmieniam w pazdzierniku we wszystkich autach. 

Tylko co daja zimowki bez kolcow na lodzie? Chyba niewiele. Widzialem w innych krajach, jak sypia prewencyjnie i to jest normalne. 

Z prognoza ma to malo do czynienia jezeli popoludniu jest -2 to w nocy raczej nie bedzie +5. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi od kilku lat zajmują się utrzymaniem dróg powiatowych (w tym odśnieżanie i solenie w sezonie zimowym). I co z tego, że sprzęt mają gotowy sól z piaskiem czeka. Dopóki nie dostaną informacji z powiatu że mają wyjeżdżać to tego nie robią. a powiat wiadomo, że chce jak najmniej wyjazdów bo płacą od kilometra. Albo abstracyjne polecenia aby sypać tylko zakręty a prostych już nie...

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ziółas napisał:

Dopóki nie dostaną informacji z powiatu że mają wyjeżdżać to tego nie robią. a powiat wiadomo, że chce jak najmniej wyjazdów bo płacą od kilometra. Albo abstracyjne polecenia aby sypać tylko zakręty a prostych już nie...

Niestety na drogach powiatowych i gminnych tak to wygląda. Każdy szuka oszczędności i często odbija się to na jakości. 
Często nawet na drogach wojewódzkich też posypuje się tylko miejsca niebezpieczne ( podjazdy, zakręty, mosty itp) ale odśnieża się całą jezdnię. 

Niestety tak już jest i tego nie zmienimy dlatego trzeba jeździć z głową i nie czekać ze zmianą opon do ostatniego momentu 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inną kwestią są przetargi.... u nas drogi powiatowe długo miała pod swoją opieką firma znajdująca się 70km od nas, pomijając czas reakcji często po prostu wgl się nie pojawiali ale byli najtańsi. Na szczęście teraz jest już lepiej, od kiedy zmieniły się firmy utrzymujące drogi w regionie. 

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sypaniem prewencyjnym to nie do końca est tak "że u nas nie sypio". W Lublinie i okolicach nie raz było sypnięte "wcześniej" i to sporo pomagało. I gdzieś coś mi się o uszy obiło że droga musi zostać ogarnięta ileś tam godzin(12-24)? PO wystąpieniu opadów. Na zdrowy rozum nie da się wszędzie jednocześnie sypać/odśnieżać a potrafi walić tak że po 15 minutach jest szklanka/zaspy. Nie wiem, trochę już jeżdżę (praca) odkąd mam prawko nie miałem okazji narzekać na stan drogi, ale to pewnie dlatego że na zimówki zmieniam jak temp w nocy spada w okolice 0 (początek października) i opony mam maks 2-3letnie z wysokim bieżnikiem. A to że zdarzało mi się widzieć w grudniu w bieszczadach osobówki na letnich myślę że komentować nie trzeba. Raczej stawiam na to że zima zaskakuje kierowców nie drogowców 😉 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.2ad3288271910325f9cfc049994adbb8.png

oklejanie progu zaladunkowego ppf, czlowiek ktory to robil nie zauwazyl ze na rancie sa odpryski i postanowil okleic rant również, gdy chcial usunac nadmiar foli to poszlo razem z lakierem, na dodatek ten duzy odprysk jest pod folia to nawet zaprawki nie idzie zrobic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lazzur napisał:

 

oklejanie progu zaladunkowego ppf, czlowiek ktory to robil nie zauwazyl ze na rancie sa odpryski i postanowil okleic rant również, gdy chcial usunac nadmiar foli to poszlo razem z lakierem, na dodatek ten duzy odprysk jest pod folia to nawet zaprawki nie idzie zrobic..

No to malowanie zderzaka na jego koszt 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KUBA46wydaje mi sie ze trudno by bylo o cos takiego, taki plus ze to wygrana z konkursu ale i tak powinien facet zarpoponowac jakies rozwiazanie problemu a nie na zasadzie, no byl tutaj odprysk wie pan to juz stare auto to poszlo z folia pozniej, bo nikt nie zauwazyl rantu w jakim jest stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoBee, wszystko do przyzwyczajenia 😄 Ja w zeszłym roku, przy wymianie poduszki silnika rozwaliłem szkiełko w swoim Myphonie, telefon miał raptem rok i 5 miesięcy, więc szkoda mi było go wyrzucać, a serwis nie chciał się podjąć odpłatnej wymiany i śmigam tak do dziś 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marros działać w sumie działa i tak bardzo nie przeszkadza. Pękła tylko szybka, lcd nie wylał więc da się żyć. Model nie najnowszy (1+ 7T, kupiony w czerwcu) ale wciąż biję się z myślami czy nie wymieniać. Sprawa zgłoszona do ubezpieczyciela i kasa powinna być na koncie już jutro, a dziś jeszcze coś na Cyber Monday bym wychaczył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lazzur napisał:

@KUBA46wydaje mi sie ze trudno by bylo o cos takiego, taki plus ze to wygrana z konkursu ale i tak powinien facet zarpoponowac jakies rozwiazanie problemu a nie na zasadzie, no byl tutaj odprysk wie pan to juz stare auto to poszlo z folia pozniej, bo nikt nie zauwazyl rantu w jakim jest stanie.

Jak dla mnie nie do przyjęcia. Zrobisz jak uważasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienia które nie dochodzą jak powinny.

 

Pozamawiałem parę rzeczy z allegro i naglę z 1 dnia dostawy się porobiło 3-4-5 nawet. Szok. Taki czas jest dla mnie nie akceptowalny,

Szczegolnie ze kupiłem ADBL Frost Eater (żonie przypasowało), wiec chcieliśmy na mikołaja dać najbliższym, a sprzedający wysłał mi co śinnego - TAR&GLUE Removal.

Pewnie nie miał na stanie już Frost Eaterów bo w tej cenie, w tym okresie jak świeże bułki idą i wysłał mi coś innego, myślac że będę zadowolony. No niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście poka premium do sprzedania czegoś co się nie ma na stanie..... szkoda gadać. Widzę ze oprocz mocno wygórowanych cen to podejście tez maja ciekawe. Szczególnie ze zamowienie miało być prezentem pod choinkę i dzięki BF można było kupić w tym budżecie jeden uchwyt więcej....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, dareme89 napisał:

Podejście poka premium do sprzedania czegoś co się nie ma na stanie..... szkoda gadać. Widzę ze oprocz mocno wygórowanych cen to podejście tez maja ciekawe. Szczególnie ze zamowienie miało być prezentem pod choinkę i dzięki BF można było kupić w tym budżecie jeden uchwyt więcej....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie to samo. Dzwonili wczoraj, że nie ma jednego uchwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, KUBA46 napisał:

Mi to tam rybka kiedy to przyjdzie, ale jakiś zawód jest. Ostry works? Coś mi sie rzuciło w oczy na fb, ale sklepu brak i pełnej oferty. 

Tak jest. 

Dla mnie oferta wystarczająca a jak czegoś brakuje zawsze można się dogadać. Ja mam w planach duże zakupy jak tylko powstanie mój garaż u jestem już z nim dogadany i kilka produktów będzie pozmienianych dla mnie. 😉 Baaardzo łatwy z nim kontakt i chłopak otwarty na współpracę. Od poka czeka się na maila tygodniami, Ostrego można dorwac na FB 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.