Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@Marcin1992 no niestety... Tak to jest z tymi owadami. Sam kiedyś pomalowałem sobie dekielku do felg, wyszły idealnie. Szczęśliwy wracam za 10 min a tam dwie muchy i od nowa praca... A to że nawet w komorach zdarzają się takie rzeczy to wystarczy iść do pierwszego lepszego salonu samochodowego i obejrzeć auta jak są polakierowane. Sam u siebie w hondzie zgłaszałem parę niedoróbek lakierniczych w nowym aucie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat ja to wiem, ty to wiesz, ale ktoś inny myśli że jak malujesz w komorze to nie może być inaczej jak "ideał". Widziałem na własne oczy błotnik z zaciekami po malowaniu w komorze "szybkim lakierem". Tą Mucha się nie przejmuje bo wezmę korek z płatkiem P2000 i było minęło 🙂 ale ta pierwsza chwila jak to zobaczyłem to...... Masakra😁😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj odebrać auto kolegi  w studio detailingowym po zabiegach : one step, pranie wnętrza i czyszczenie plastików + dressing. Koszt 500zł efekty oceńcie sami 🙂 
20200829_105210.jpg.962d9968aeced3e569f229973b9aeb6b.jpg20200829_105223.jpg.bb38cf9b2cf1928d54a66cb5260a6a6c.jpg20200829_105226.jpg.854ab5a46ea3c7d41b0be84190a7686f.jpg20200829_105229.jpg.f43629692d89f64e03e5f34bb5f60bdc.jpg20200829_105244.jpg.30d4c992ba4ac1a8213eec9f7aae2595.jpg20200829_105327.jpg.9e23d97feb74bc1f4079e919e5bd68a7.jpg20200829_105331.jpg.7ed8ba9ab1f09164e97be57a11cfa4bf.jpg

Niewymyta pasta, wszędzie syf, piach, kurz, fotele jak były  brudne tak są.... Jako zabezpieczenie lakieru Pan zaproponował roczną powłokę za dodatkowe 100 zł 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smerf91 hehe z tym kurzem na fotelach to fakt. Fibrą by to zebrał w trzy minuty i by tak po oczach nie waliło. 

Ale suma sumarum - jaka płaca, taka praca. One step + jakieś zabezpieczenie i pranie foteli za 500 złoty 😜 to nie mogło wyjść dobrze 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, damiano2007 napisał:

@smerf91 hehe z tym kurzem na fotelach to fakt. Fibrą by to zebrał w trzy minuty i by tak po oczach nie waliło. 

Ale suma sumarum - jaka płaca, taka praca. One step + jakieś zabezpieczenie i pranie foteli za 500 złoty 😜 to nie mogło wyjść dobrze 😛

Ja  w życiu nie wydałbym takiego samochodu - wstydziłbym się... A tu profesjonalne studio... 

Osobiście wolę do czegoś dopłacić i mieć zrobione jak Bóg przykazał niż zapłacić tanio i później zapłacić jeszcze raz żeby ktoś to poprawił. 😄 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Streat napisał:

@smerf91 a ten one step to w ogole był zrobiony?

Na pierwszy rzut oka widać, że coś było. Żałuję, że latarki nie wziąłem. 


Tzn wiecie, kolega mega zadowolony z efektu 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dareme89 nie to żeby coś, ale Twój temat ma 4 lata Konkurs jest cykliczny, więc wszystko jest zrozumiałe.

Chyba nie zrozumiałeś. Temat był założony 4 lata temu. W tym roku w lutym była kolejna akcja z autem. Co to za różnica kiedy temat jest zaczęty. Jak zrobisz relacje z autem to już drugi raz nie możesz na tym samym aucie nic zrobić? Czy jak?
Lepiej udawać i zakładać nowy temat? Nie chodzi o głupi konkurs i tak relacja nie miała szans na podium, chodzi o zasadę. To nie jest relacja „ pokaz swój blask” tylko „w&w” wiec siła rzeczy co jakiś czas to auto się woskuje i można fajne relacje zrobić.

Dodatkowo żenujące jest ze krd jako moderator nie raczy odpisać na kolejna wiadomość priv. No ale widać ze niektórym sodoweczka strzeliła. Same gloryfikacje jako mod żadnych obowiązków.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak umawiacie sie na tylko one stepa i pranie za pincset to robicie dodatkowo powloke , sprzatanie wnetrza i oczywiscie wneki kol + same kola zda darmoche , bo tak wypada?  Nie znacie chyba realii na rynku ...czas i chemia to kasa!  Jak sie na cos umawiali , a nie wiemy na co sie umowiono to klepanie w klawisze nie ma sensu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, powalla napisał:

Jak umawiacie sie na tylko one stepa i pranie za pincset to robicie dodatkowo powloke , sprzatanie wnetrza i oczywiscie wneki kol + same kola zda darmoche , bo tak wypada?  Nie znacie chyba realii na rynku ...czas i chemia to kasa!  Jak sie na cos umawiali , a nie wiemy na co sie umowiono to klepanie w klawisze nie ma sensu ...

Co to znaczy umawiaCIE, robiCIE, znaCIE? 

Kolega poprosił mnie żebym go podrzucił po odbiór auta i rzucił "fachowym" okiem na efekt którym się z Wami dzielę.  

Skoro "studio detailingowe" tyle sobie życzy za robotę to niech tą robotę wykona tak jak powinno, a nie pranie wnętrza a tam pełno kurzu i brudne fotele; onestep i pełno niewymytej pasty w szczelinach, "powłoka" na której jest pełno zaschniętej chemii. 

Jak umawiam się z kimś na jakiś zakres prac i ustalamy kwotę to oddaje mu takie auto, że nie ma prawa się do czegoś przyczepić, a nie z toną kurzu w środku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, smerf91 napisał:

Tzn wiecie, kolega mega zadowolony z efektu 🙂 

I to moim zdaniem powinno kończyć dyskusję na ten temat. Przypisywanie usługom detailingowym jakichś kryteriów aksjologicznych nie ma sensu poza gronem entuzjastów. Jeżeli ktoś wykonał pracę, której rezultat zadowolił klienta za akceptowalną dla niego cenę, to znaczy, że taka usługa miała rację bytu, a nam nic do tego, nawet, jeżeli sami stosujemy wyższe standardy wobec osób, które siłą rzeczy nie oceniają jakości tych usług tak krytycznie.

  • Lubię to 5
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, RoBee napisał:

Generalnie dziwna akcja. Kumpel wiedząc, że zajmujesz się detailingiem oddaje auto do jakiegoś partacza, a potem prosi cię o ocenę jego pracy? Fajny kumpel.

Ja mu odmówiłem bo niestety przy dwójce dzieci i pracy na etacie nie jestem w stanie na życzenie wygospodarować 2 dni na robotę. Ciężko znaleźć czas na swoje auta a co dopiero znajomych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.