Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.10.2017 o 11:52, Pływak napisał:

Jak śmierdzi tak samo jak IQD to dziękuje bardzoo :D


Mam takie same spostrzeżenia na temat zapachu tego produktu jak Ty. Raz nim psikłem i od razu schowałem i od tamtej pory leży na szafce. Ten limited edition lepszy zapach miał ale też go sprzedałem szybko ;p 

QD do wnętrza to polecam SV Quick Interior Finish i Vitreo od Waxaddict a dressing SV Protection Matt lub PolishAngel Snowcake(efekt satynowy) zamówiłem jeszcze Gtechniq c6 i FW Mademoiselle ale jeszcze ich nie testowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, wiem że o gustach się nie dyskutuje ale poza oczywiście prawem jakie mamy, to folia na bocznych szybach przednich wygląda delikatnie mówiąc niefajnie, poza tym widoczność chyba w jakiś sposób też masz przez to ograniczoną, czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się do niej już przyzwyczaiłem, że nie wyobrażałem sobie jazdy bez tego. Słońce nie daje tak po mordzie, nie nagrzewa mi się w aucie, bo miała właściwości UV. No i hondzina wyglądała w dodatku rasowo. Od środka działa jak lustro weneckie, z zewnątrz może jest ciut gorzej widoczny kierowca ( pewnie to ich wkur*wia, bo nie widać zbytnio czy mam pas zapięty) ale wewnątrz nic się nie zmienia z widocznością, bo mam porównanie z szybą czołową.

PS. było robione raczej wg prawa czyli 30% przyciemnienie 70% przepustowość światła, się tylko zdenerwowałem, bo mi paziu jeszcze dowód zabrał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To zalezy na jakiego aie trafi. Kiedys mnie zlapal nie mial do czego sie przyczepic to czepil sie do opon ze takie niskie(profil 35) bo pewnie sa łyse (nowe opony zrobione na nich max 20km). Ale po wymianie zdan odpuscil i pojechalem dalej. Ale nie byl z siebie zadowolony ze musial odpuscic i pewnie oberwalo sie nastepnemu którego zlapał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w Superbie jak studiowałem miałem możliwość na uczelni zmierzyć przepustowość światła na ori szybach i jako ze wtedy jeszcze nie miałem na przednich bocznych folii to wyszło ok. 28% czyli praktycznie na równo z dopuszczalną normą  30%:shock: Wniosek...praktycznie każda założona nawet najjaśniejsza folia wiąże się z przekroczoną normą.

Aha..tydzień po tych pomiarach pojechałem do RR Customs i wleciała folia na przód 35% :P (cały tył był fabrycznie 90%)
Minęło od tamtego czasu 25 miesięcy i na razie spokój :) Oby jak najdłużej
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lata jeździłem autem z mega szerokimi i lekko wystającymi kołami po za obrys nigdy dowód mi nie poleciał ale do braku tablicy często się doczepiali . 

Za to w Landroverze którego użytkuje Mój tata mamy przednie szyby bardzo ciemne od 14 lat nigdy nie było spiny . 

Ale cieszę się ze Astro mam zarejestrowane na żóltych blaszkach bo mam w nosie homologacje i wymogi :P ( za wydech by mi od razu zabrali dowód ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fredi88 napisał:

Ja sporo śmigałem na naciągach i tablicy us z tyłu. Też odpukać nigdy się nie doczepili ;)

A mnie kiedyś starą 147ka zatrzymali u nas na wsi wieczorem i z latarka spraszał mi dokładnie wszystkie 4 opony oraz bardzo był zaciekawiony żarówkami osram cool blue czy to oby na pewno nie ksenon. W RSie tez mam szyby przyciemnione wszystkie z wyjątkiem czołowej mam nadzieje, ze nikt się nie doczepi bo fajnie wygląda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyżej zostało napisane oryginalne szyby boczne przednia mają w granicach 22-30 % zaciemnienia w zależności od marki więc nawet najjaśniejsza folia nie zostanie dopuszczona.  Kiedyś w bmw miałem folie 50% wiec wychodziło około 75% zaciemnienia i przez 2 lata był spokój później pech i 2 x zabrali dowód w 3 tygodnie ;p Aktualnie w Audi mam folie 35% i na razie odpukać 3 rok spokój. W sumie ta folia wygląda dość jasno przy słońcu gorzej w ponure lub deszczowe dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Targi Retro Motor Show w Poznaniu są już przeszłością, dlatego pozwolę sobie napisać co mnie wkurzyło, a raczej rozbawiło :)

Mieliśmy stoisko wspólnie z firmą Oldtimer Garage z Częstochowy, która sprowadza i odbudowuje samochody z rynku "murikańskiego", stąd na stoisku znajdowały się trzy mercedesy SL oraz Corvette C3.
O ile piątek i sobota były bardzo pozytywne, tyle niedziela została okrzyknięta dniem mgr. inż. dr. hab. prof. nadzwyczajny Pan Janusz.

1. Przyszedł Pan i pytając o silnik w Corvette, stwierdził, że "gó*o się znam" i wciskam mu kity, bo tam były silniki od 9,0 w górę.
2. Dowiedziałem się, że taki wiejski tuning, jak przyczepianie atrap wydechów do progów to bezczeszczenie tak wspaniałego klasyka.
3. Pan zagroził mi, że jeżeli QD nie będzie działał, to już nic nigdy nie sprzedam na śląsku, bo on ma dużo znajomości!
4. Mercedesy miały amerykańskie zderzaki, podobno to debilne przyczepianie plastików przez chłopaków z Oldtimer.
5. Jedna osoba powiedziała nam, że mamy "wypierd*** nauczyć się polerować", po czym uciekła zanim zdążyłem odpowiedzieć. (Samochody jechały 400KM na lawecie, dlatego mogły trochę oberwać, aczkolwiek w mojej opinii był to stan pozwalający wystawić je na targach).
6. "ŚLIZGI?!" - musieliśmy odsunąć pachołki, tak, że już nie dało zrobić się fajnego zdjęcia bloku silnika.
7. Ktoś ukradł nam butelkę z wodą w środku (ale się obłowił :lol:)
8. Standardem było także wbijanie się za barierki na chama. Jak ktoś spytał, to zawsze wpuszczałem, czy to do zdjęcia, czy na spokojną rozmowę o motoryzacji.
Uwielbiam dzieciaki krzyczące "Mamo, takiego kupujemy!!". Oczy świecące się jak 5 złotówki są najlepszym komplementem :)
9. Osób nazywających mnie naciągaczem już nawet nie liczyłem.
10. "Bo mój szwagier/wujek/ciocia/syn/brat/ojciec/babcia/dziadek robi ceramiki za 600zł i to na waszych produktach!"
11. "Mój samochód nie wymaga korekty bo jest nowy!!" (po rozmowie okazało się, że to 6 letni golf)
12. "Ja chce samą ceramikę bez korekty"
13. Targowanie się o cenę, chociaż nie prowadziliśmy sprzedaży.
14. Mercedes wystawiony za 89 tys i tekst w stylu "daje 70 i wyjeżdżam, jak nie to odchodzę"
15. "Kupię wasz produkt i zniszczę opinie w internecie jeżeli nie dacie mi próbek"
16. Branie ulotki i rzucanie jej pod nogi (po co?)
17. Udawanie bogatego  (to od razu widać)
18. Przechwałki typu "Moja fura jest najlepsza", "takiego samochodu pewnie nigdy nie robiłeś" - zazwyczaj okazywało się, że są to stare mercedesy albo trochę nowszy VW.

Takie kwiatki z dnia wczorajszego. Piątek i sobota jak najbardziej pozytywnie, bez żadnych akcji, masa pozytywnych ludzi, pasjonatów i przede wszystkim znawców, którzy zaginali mnie swoimi opowieściami (sprawdzonymi!).
Niestety niedzielny dzień ściągnął jakiś niewychowanych ludzi, roszczących sobie prawo w sumie do wszystkiego. Następnym razem trzeba będzie udawać w niedzielę, że stoisko zamknięte :lol::lol:

Do wszystkiego trzeba podejść z dystansem! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.