Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, CarlosBlack napisał:

diagnoza mechaników; wszystkie wtryski i pompa wysokiego ciśnienia do regeneracji 😕 

podejdź sobie jeszcze do kilku innych mechaników, na diagnozę. jeśli się pokrywa regeneruj. Na opinii jednego nie zawsze warto się opierać, bo tu koszty nie będą małe a może się okazać że problem jest np. w czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch zaufanych mechaników stwierdziło takie problemy. Sam też wcześniej diagbox podpinalem i błędy na to wskazywały. Ostatecznie wtryski zostały sprawdzone "na stole" i okazało się że poszły w nie opiłki z pompy. Cóż, silniki faktycznie trwałe.. ale osprzęt już nie koniecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack, tez jestem zdziwiony - jaki tam masz motor, 163 KM?
A co do moich gorzkich żali... przypomniało mi się dzisiaj, że miałem zrobić zakupy na weekendowe mycie... teraz juz pewnie nie przyjdą, fak... Pomijam już fakt, że chyba się przestudziłem gdzieś i czuję się do...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack przy jakim przebiegu gdyż moi przyjaciele mają 508 i może lekko ich poinformuje.

Jak dobrze pamiętam u mnie w Foce też było Delphi i ta sama kwestia złuszczającej się pompy a najlepsze to że zgasła na Węgrzech

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@#kris 197tys. ale użytkuję od ok. 175tys. i trudno powiedzieć jak poprzedni właściciel traktował auto. co do pomp i wtryskiwaczy delphi to taka ich przypadłość i wbrew temu co @piotrek305 napisał często można o tym na fachowych forach przeczytać (jakie są grupy na FB każdy wie 😉 ).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy agentach...

Ja wiem że zderzak i tak mam do malowania przez odpryski i że auto nie jest najmłodsze ale i tak boli...i podnosi ciśnienie. Oczywiście sprawcy brak

 

20200703_163316.jpg

  • Zły 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już przy odbiorze paczki wiedziałem, że jest coś nie tak, bardzo mocny i gryzący zapach jakby lakieru/rozpuszczalnika. 

Otwieram paczkę, odór nie do wytrzymania, wszystko mokre w jakiejś cieczy:

hqpy9q64.jpg
gxqkph3g.jpg
jy98xi2k.jpg
5zl3968g.jpg

 

Wylał się Tar & Glue remover oblepiając większość reszty produktów (wosk, płyn do szyb, aplikator)😭

Starałem się co się dało opłukać/wytrzeć, ale niestety dalej czuć tą woń rozpuszczalnika, wietrzenie mieszkania + mdłości 😪

Zobaczymy co na to sklep... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem wymianę klocków i tarcz przód i tył. Zaopatrzyłem się w zestawy naprawcze profilaktycznie - prowadnice, gumki. Co się okazało? Okazało się że przy cofaniu tłoczka pocił się uszczelniacz tłoczka LP - którego oczywiście nie miałem. Dojechałem do domu (robotę robiłem na działce), felga zalana płynem hamulcowym. Znaczy samochód uziemiony na czas dotarcia zestawu naprawczego tłoczka.

Nauka na przyszłość: przy takiej robicie zakupić wszelkie możliwe zestawy naprawce - drogie nie są a oszczędność nerwów bezcenna... 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.