Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Karę za brak świstka parkingowego dostałem 😡

W całym mieście wyłączone parkomaty bo wirus, pod Kauflandem też wyłączone parkomaty zarządzane przez europark, a pod Delikatesami Centrum okazało się, że ten #!%& europark jednak działa. Nie ma jak zapłacić karę za darmową godzinę parkowania, bo oczywiście tylko na 20 minut do sklepu polazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mandat wystawia prywatna firma to nie musisz tego płacić. Nie maja jak oficjalnie dowiedzieć się kto jest właścicielem auta. Ja nie zapłaciłem już kilku najstarszy chyba z 5 lat ma i cisza. Rada od mojego kolegi który się windykatorem :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

No to nie mandat, a opłata dodatkowa...

Napisali na świstku: że w przypadku braku zapłaty do 2 tygodni, to będą dochodzić zapłaty na drodze postępowania egzekucyjnego na podstawie danych właściciela pojazdu uzyskanych z CEPIKu..

No właśnie trochę mnie to dziwi, że prywatna firma ma mieć wgląd w CEPIK.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na brązowym lakierze też niestety widać to żółte gówno. Samochód umyty w piątek, cały weekend spędził w garażu. Dziś szybki przejazd do kaczkomatu i z powrotem, auto całe w kropkach.. Pod tym względem trochę tęsknię za tym jak parkowałem na zewnątrz, myłem auto kilka razy w roku na bezdotyku i miałem wyrąbane 😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rychu kwestia jak jest sformułowany regulamin i umowa firmy od parkomatow z "miastem". U mnie w mieście funkcjonuje to na zasadzie takiej że starostwo wynajmuje operatora od parkingów który ma pilnować porzadku na nich i tego żeby kierowca płacił. Jeśli ktoś np nie zapłaci stratne jest "miasto" i operator w jego imieniu egzekwuje należność. Dane z cepik dostarcza mu wydział komunikacji. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie apoca obsługuje większość parkingów supermarketów. Firma prywatna nie ma prawa zdobyć takich informacji w sposób legalny. Miasto nie może udzielać takich informacji podwykonawcom. Jedyne co to miasto mogłoby wystawić mandat. Rób jak chcesz ja tak działam za rada kolegi i jest spokój.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@rychu szczerze, to Polskie Państwo ma problem z egzekwowaniem mandatów z fotoradarów a co dopiero taka firma wynajęta prywatnie 😛 nigdy w zyciu nie wyegzekwują od Ciebie ani złotówki bo auto pożyczyłeś i nawet jakby była sprawa w sądzie w co wątpię to nie pamietasz, deszcz padał a świstek wyleciał i nic nie widziałeś 😜 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mam nadzieję 🙂

Ale znając mój fart, to pewnie dostanę po czasie pismo od jakiś windykatorów i jeszcze mnie wpiszą do rejestru dłużników.... Tak jak po ostatnim wypadku, dziwnym zbiegiem okoliczności, przyszedł do mnie do domu facet z firmy odszkodowawczej zapytać czy nie miałem wypadku.... A niby ochrona danych osobowych. No nic, zobaczę co będzie. Najwyżej znowu się w temacie pożalę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu po weekendzie jest nagonka na szerogowych policjantów... 🙈

Czy tak na prawdę ludziom trudno to zoruzmiec że oni są w pracy? Tu nie ma wyborów co się lubi a co nie.

To tak jak by pracując na myjni powiedzieć właścicielowi wiesz co? Mój tata zginął pod kołami Mercedesa, i ja nie będę mył tych aut. Na to pracodawca powie no helo pracujesz i za TO ci pracę, nie interesują mnie twoje poglady mówię myj to masz myć za to Ci place.

W pododdziałach zwartych nie ma indywidualizm i upodobań, jest komenda naprzód to idziesz nie ważne czy tam jest twoja matka babka czy wuja. Nie pasuje to się zwalniaj.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś a wczoraj. Walka z woskiem od Detailink blend IT wax chociaż zapach whisky z cola umijal pracę. Nie mogłem dogadać się z tym woskiem. Aplikator tępo sunął po lakierze bez względu na ilość materiału na nim. Docieranie w różnych czasach od aplikacji jak i od razu po aplikacji i docieranie na 3 fibry. Nawet z fusso pierwszy raz było łatwiej. Zobaczymy jak z trwałością.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arkadio_Gdansk napisał:

 Walka z woskiem od Detailink blend IT wax chociaż zapach whisky z cola umijal pracę. Nie mogłem dogadać się z tym woskiem. Aplikator tępo sunął po lakierze bez względu na ilość materiału na nim. Docieranie w różnych czasach od aplikacji jak i od razu po aplikacji i docieranie na 3 fibry.
 

Dokładnie takie same wnioski jak u mnie.

Zrobiłem 4 elementy i przeszedłem na Enzo Sio2 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, smerf91 napisał:

Dokładnie takie same wnioski jak u mnie.

Zrobiłem 4 elementy i przeszedłem na Enzo Sio2 🙂

ja niestety obleciałem cała Lagunę 3 Kombi 😄 ponieważ tylko ten wosk zabrałem z domu do miejsca gdzie aplikowałem. ahh jak ja byłem szcześliwy. Podobno to wosk naturalny? wiec trwałości dużej nie ma co oczekiwać. Look trochę wybłyszczył czarną perłę ale moim zdaniem maskowanie niewielkie. Dzis po 12 h wyjazd do pracy a pod pracą deszcz i caly dzień auto na dworze . zobaczymy po pracy jak wygląda 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crasher doskonale rozumiem o co biega. Szwagier jest świeżo upieczonym policjantem. Mieszka w południowej wlkp a wysłali ich do Warszawy na obstawę tego śmiesznego strajku 8 maja. Gdzieś nawet na foto jest obok gowina. I teraz jest tak jak piszesz. On może być totalnie przeciwko gowinowi, jego kolega obok zwolennikiem a razem muszą zatrzymać tego co robi dym. Uważam nagonkę na policję czymś mega słabym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2020 o 11:26, Grzechu23 napisał:

Doprowadza mnie do szału to ciągłe pylenie z drzew, rzepaku itd od x dni 😡😡
2 tyg bez porządnego mycia aut - troche sie to mija z celem, jak po raptem 1 dniu całe auto w tych zjeb.... kropkach, które przysychają w mocnym słońcu i lakier, szyby są jak tarka.

Jak na żony białym aucie jest wizualnie spoko, tak u mnie na czarnym - draamat...

To to jest jeszcze uj... ja wczoraj umyłem auto i postawiłem pod drzewem. Poszedłem do domu pozałatwiać różne rzeczy i wypić kawę i wróciłem po 2h, żeby posmarować BSD. No i akurat się okazało, że rok do roku na tym drzewie są mszyce. Cały bok auta pod gałęzią w takich półprzezroczystych, lepkich kropkach. Do tego coś fruwa, co sra na żółto - nie wiem co to. Oczywiście żółty syf (chyba z sosny) też miałem.

QDkiem posmarowałem (tam, gdzie były lepkie kropki - dwa razy), ale z myciem szyb dałem sobie spokój aż będę gdzieś jechał. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomas-sg napisał:

Można pomyśleć że marudzę. 

To nie pierwszy przypadek. Norma w Aenso 😑😡
Jak przy budżetówkach i nowościach jeszcze takie wpadki bym zrozumiał, tak przy tej marce jakby nie patrzeć premium, słabo. Bardzo słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przekręcające się workbottle nakręciłem atomizer od carpro i smiga pięknie. Za to na butle od SG 1L, na którą oryginalny canyon pasował idealnie, nakręciłem atomizer zdjęty z workbottle i na niej tez się przekręcał, a co gorsza potem oryginalny atomizer spotkało to samo po przekładce.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.