Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

@lukasz_byd  dobra faktycznie jedna z większych nie największa. Spoko że zapewniają Ci srodki ochrony również do użytku prywatnego. U nas nie obetna socjalu bo od kiedy połączyliśmy się z inną firma w grupę to zlikwidowali socjal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Crasher napisał:

Nie ma czegoś takiego i nie piszcie fake newsów, ten mandat jest z art 54 i normalnie można odmówić jego przyjęcia. Dodam jeszcze, że nawet jak się mandat przyjmie to i tak można się od niego odwołać, i to od każdego.

nieznajomość prawa szkodzi...

Znalazłem coś takiego:

https://tko.pl/45468,2020,04,04,mandaty-za-mycie-auta-zandarmeria-zatrzymala-kierowcow-na-myjni-bezdotykowej-w-olsztynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/3/2020 at 1:59 PM, lukasz_byd said:

Tu gdzie ja pracuje to normalnie.

Żona jest na opiece więc ma 80%.

Ja jestem w pracy więc 100% + premia.

Obcieli nam jedynie wczasy pod gruszą - socjal, ale dają maseczki, rękawiczki, płyty do dezynfekcji - takze do uzytku prywatnego także wielki plus - dbają o pracownika nie tylko przez 8h które jest w pracy.

Niestety nie widzę branży, która nie będzie dotknięta przez kryzys. Nawet fmcg mimo, że ludzie muszą jeść, dostanie po dupie. Będą jedli, ale wszystko tańsze, niżej marżowane. Przestępczość wzrośnie, więc koszty inwentaryzacyjne wzrosną. Łatwiej będzie o siłę roboczą, ale nie zwolnisz wszystkich starych i zatrudnisz nowych, bo koszty wdrożenia do pracy plus wydajność nowych spali ci ewentualne oszczędności.

Decyzje o cięciach to pochodna cash flow, branży ale przede wszystkim wyobraźni zarządu/właścicieli.

Choć życzę jak najlepiej i jak najdłużej normalnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Crasher napisał:

Nie ma czegoś takiego i nie piszcie fake newsów, ten mandat jest z art 54 i normalnie można odmówić jego przyjęcia. Dodam jeszcze, że nawet jak się mandat przyjmie to i tak można się od niego odwołać, i to od każdego.

nieznajomość prawa szkodzi...

https://www.dogmatykarnisty.pl/2020/04/nowe-zakazy-w-zwiazku-z-koronawirusem/?fbclid=IwAR2tSNJoW6noQ5GU2x0JU2rsoMSKpnxo40h62hIUjJEpvB9hGrB58b2GgxI

Wcześniej może i były to mandaty, obecnie od 1 kwietnia są to kary

Jeszcze tutaj opinia z Krakowskiego Instytutu Prawa Karnego https://kipk.pl/dokumenty/stanowiskokoronawirus.pdf

"kary pieniężne w wysokości nawet do 30.000 zł dla każdego, kto w stanie zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii nie stosuje się do ustanowionych na podstawie art. 46 lub art. 46b ustawy nakazów, zakazów lub ograniczeń (art. 8 pkt 22 ustawy nowelizującej z dnia 28 marca 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19). Kary pieniężne wymierza odpowiednio albo państwowy powiatowy inspektor sanitarny i państwowy graniczny inspektor sanitarny, albo wojewoda lub minister właściwy do spraw zdrowia. Decyzja w sprawie kary pieniężnej podlega natychmiastowemu wykonaniu z dniem jej doręczenia. Decyzję tę doręcza się niezwłocznie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wystraszyły mnie te mandaty i boje się jechać na bezdotyk, sam się bije z myślami, czy w nocy nie pojechać...? 🙂
Dziś jak jeździłem rowerem po mieście, to widziałem kilkanaście aut na myjni, na legalu sobie myli, więc pewnie kontrolują dość wybiórczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sinus U mnie na osiedlu bardzo dużo patroli policji . I co chwilę komunikaty że Policja prosi o zostanie w domu itp. Chciałem też dziś na bezdotyk podjechać ale mówiłem mojej o poście kolegi @Ziółas i mi powiedziała kategoryczne nie . Bo mandat  dostanę 😒. Więc odpuściłem i stoi zakurzony bo dziś polna droga jechałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Crasher napisał:

Ja dzisiaj słyszałem o komuniakcie aby gonić rolkarzy rowerzystów i biegaczy 🙄🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Przecież można się przemieszczać, na przykład do sklepu. Kto broni zatem jechać rowerem do sklepu? Niestety z tym bieganiem to masakra, kompletna niedorzeczność, bo podczas biegania spotkasz 0 osób w swoim otoczeniu poniżej 1,5 metra. Słownie: ZERO. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej rozwala z zamykaniem lasu w tamtym tygodniu pojechaliśmy prawie 40 km od domu aby pochodzić trochę po leśnych drogach. I żywej duszy nie spotkaliśmy. Sporo nam to dało radości bo Moja od 3 tygodni home office a ja do pracy normalnie chodzę tylko teraz w związku z pandemia na 2 zmiany a nie 3. Jak normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież można się przemieszczać, na przykład do sklepu. Kto broni zatem jechać rowerem do sklepu? Niestety z tym bieganiem to masakra, kompletna niedorzeczność, bo podczas biegania spotkasz 0 osób w swoim otoczeniu poniżej 1,5 metra. Słownie: ZERO. 

U mnie na obwodnicy tydzień temu dziesiątki jak nie setki osób po każdej stronie. Do tego rowery, hulajnogi rolki. Natomiast u Ciebie może być tak że nikogo nie spotykasz. Z tym że nie można wydać przepisu że jak nie spotkasz to można a jak nie to nie powinieneś ;-)
Mnie bardziej rozwala z zamykaniem lasu w tamtym tygodniu pojechaliśmy prawie 40 km od domu aby pochodzić trochę po leśnych drogach. I żywej duszy nie spotkaliśmy. Sporo nam to dało radości bo Moja od 3 tygodni home office a ja do pracy normalnie chodzę tylko teraz w związku z pandemia na 2 zmiany a nie 3. Jak normalnie. 

U teściów tydzień temu las zapchany - w najlepszych sezonach na grzyby czy jagody była połowa albo i mniej aut niż w ostatni weekend, ponieważ jak jedna osoba przyjedzie to nikogo nie spotka (pomyślało setki rodzin). Także zależy to od miejsca - nie ma co oceniać sytuacji tylko na podstawie swojego otoczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof Działałem z głową zatrzymałem się tam gdzie była pusto😉. Przez poprzednia pracę mam bardzo dużo takich miejscówek gdzie nie ma wgl ludzi. A ja w tych trudnych czasach z nich korzystam.  Ale wiem co masz na myśli widziałem wiele miejsc gdzie aut było mnóstwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Birkhof napisał:

U mnie na obwodnicy tydzień temu dziesiątki jak nie setki osób po każdej stronie. Do tego rowery, hulajnogi rolki. Natomiast u Ciebie może być tak że nikogo nie spotykasz. Z tym że nie można wydać przepisu że jak nie spotkasz to można a jak nie to nie powinieneś ;-)
U teściów tydzień temu las zapchany - w najlepszych sezonach na grzyby czy jagody była połowa albo i mniej aut niż w ostatni weekend, ponieważ jak jedna osoba przyjedzie to nikogo nie spotka (pomyślało setki rodzin). Także zależy to od miejsca - nie ma co oceniać sytuacji tylko na podstawie swojego otoczenia.

Bo jest jeszcze coś takiego jak zdrowy rozsądek, ale to w krajach wschodnich nie jest żaden gwarant właściwego postępowania przez większość. Niestety, ale w Polsce jesteśmy w pułapce takiej mentalności rodem z ruskiego mira, bo nawet jeśli 80% to ludzie normalni, to pozostałe 20% może skutecznie burzyć to, co powszechnie przyjęto za właściwe i wobec tego trzeba tworzyć zamordystyczne, powszechnie obowiązujące regulacje, które uwzględniają to 20%.

Obiektywnie nie ma nic złego w chodzeniu po lesie w czasie epidemii, jeżdżeniu na rowerze, bieganiu, nie ma nawet nic złego w piciu piwa w parku, co jest powszechne nawet w tak prestiżowym miejscu, jak trawnik przed Reichstagiem. No ale że jesteśmy w Polsce, to regulacje są takie a nie inne, bo pierwsze się kojarzy z roznoszeniem wirusa, a drugie z dzikimi burdami, niestety bywa, że nie bez racji. Ale takie nadużywanie prawa dla własnej korzyści widać moim zdaniem przede wszystkim w stosunkach cywilnoprawnych. Powszechna w naszym kraju jest praktyka, kiedy dany podmiot, świadczący usługi w pewnej dziedzinie, tak kształtuje swoje prawa i obowiązki, by żerować na niewiedzy drugiej strony, która w dany stosunek - nieświadoma zagrożeń - wstępuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wiertlo92 napisał:

Może nie na miejscu pytanie ale wkurza...jest szansa gdzieś kupna rekawiczek nitrylowych w sklepach detailingowych?

 

Rozmiar L badz XL.

Po 100zł za 100 sztuk. Masakra, kiedy okazuje się, że w nagle wszyscy pragną takich produktów detailingowych jak rekawiczki, ipa, maseczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kostek88 napisał:

Po 100zł za 100 sztuk. Masakra, kiedy okazuje się, że w nagle wszyscy pragną takich produktów detailingowych jak rekawiczki, ipa, maseczki...

Dla Ciebie produkty detalingowe a dla mnie produkty do pracy lub do czysczenia optyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile zamknięcie parków/skwerów/lasów jest umocowane prawnie rozporządzeniem, to nie kojarzę, żeby takie wydali odnośnie myjni samoobsługowych. Nie ma też wprowadzonego żadnego stanu nadzwyczajnego, ale 31 Marca podtrzymali rozporządzenie odnośnie zakazu swobodnego przemieszczania się... Pytanie tylko czy takie rozporządzenie może działać wbrew  konstytucji, która jest aktem nadrzędnym.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, czester napisał:

O ile zamknięcie parków/skwerów/lasów jest umocowane prawnie rozporządzeniem, to nie kojarzę, żeby takie wydali odnośnie myjni samoobsługowych. Nie ma też wprowadzonego żadnego stanu nadzwyczajnego, ale 31 Marca podtrzymali rozporządzenie odnośnie zakazu swobodnego przemieszczania się... Pytanie tylko czy takie rozporządzenie może działać wbrew  konstytucji, która jest aktem nadrzędnym.

Co do myjni, to policja podciągnie to pod zakaz przemieszczania.

Wczoraj, słyszałem właśnie komunikat z megafonu - wyjść można do sklepy, pracy, apteki lub na pocztę a tak mamy siedzieć w domu.

 

Niestety wszystkie te zakazy są bezprawne i posypie się fala procesów, odszkodowań po tym wszystkim.

Według opinii rzecznika praw obywatelskich jak i adwokatów, wiele rzeczy zostało wprowadzonych bezprawnie.

A wystarczyło by wprowadzić stan nadzwyczajny, lub klęski żywiołowej i ludzie nie mieliby nic do gadania.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.