Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

A moim zdaniem jest inaczej. Faktura na kwotę X, więc X pieniędzy z budżetu. A jak kupię taniej, to i jeszcze zarobię, albo coś dokupie. Przynajmniej takie numery widziałem jak byłem blisko publicznych (uczelnianych) pieniędzy. Jeszcze jakby za tą nadwyżkę dokupili coś jeszcze do szpitala, to super. Ale wątpię... Druga opcja jest taka, że sprzedawca był sklep znajomego, to można dać zarobić ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wiadomość, że przedłużają nam postoj do 13 kwietnia. Od 23 nie pracujemy. Szczerze to wątpię, że wrócimy do pracy 14 kwietnia. Wiem, że to dla dobra pracowników, ale nawet nie myślę jaka będzie wypłata. Kilka dni urlopu i reszta bezpłatnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kuba95 napisał:

Dostałem wiadomość, że przedłużają nam postoj do 13 kwietnia. Od 23 nie pracujemy. Szczerze to wątpię, że wrócimy do pracy 14 kwietnia. Wiem, że to dla dobra pracowników, ale nawet nie myślę jaka będzie wypłata. Kilka dni urlopu i reszta bezpłatnego

Ja jestem do czerwca kompletnie bez roboty 😉

Nie dostanę żadnej pomocy z państwa bo za dużo zarabiałem w zeszłym roku. Żona na opiekuńczym czyli mamy oboje dochód 400€ na miesiąc. Fińska tarcza nas nie dotyczy bo centra handlowe ( głowni klienci) są dalej otwarte a sklepy zamykają się na ten okres z własnej woli więc poszkodowany bezpośrednio wirusem nie jestem 😉 więc 20% out z pensji to bym skakał że szczęścia 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu gdzie ja pracuje to normalnie.

Żona jest na opiece więc ma 80%.

Ja jestem w pracy więc 100% + premia.

Obcieli nam jedynie wczasy pod gruszą - socjal, ale dają maseczki, rękawiczki, płyty do dezynfekcji - takze do uzytku prywatnego także wielki plus - dbają o pracownika nie tylko przez 8h które jest w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu gdzie ja pracuje to normalnie.
Żona jest na opiece więc ma 80%.
Ja jestem w pracy więc 100% + premia.
Obcieli nam jedynie wczasy pod gruszą - socjal, ale dają maseczki, rękawiczki, płyty do dezynfekcji - takze do uzytku prywatnego także wielki plus - dbają o pracownika nie tylko przez 8h które jest w pracy.
Pochwal się, gdzie pracujesz? :)
U mnie również -20% i zwolnienia kilku osób.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to na bezrobociu już 3 tydzień  siedzę, bo lotnisko mi zamknęli, socjal żaden mi się nie należy, bo jestem na własnej działalności gospodarczej. Dziewczyna tak samo prowadzi własna działalność gospodarcza a z racji tego ze zarabiamy lepiej niż średnia krajowa nie należy nam się nic 😉 tak wiec 80% pensji brzmi całkiem spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sinus napisał:

Pochwal się, gdzie pracujesz? 🙂
U mnie również -20% i zwolnienia kilku osób.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Nie chce i nie wiem czy mogę się chwalić 🙂

 

Ale tak, wprowadzone zostały odstępy 1,5m i inne rzeczy (krótsze zmiany dla osób które pracują na 2. zmiany) -żeby się nie mijać w przejściu - aby ograniczyć kontakt. Stołówka z jedzeniem na wynos w pojemnikach, dodatkowe stołówki. No ale to po prostu trzeba było zrobić.

Generalnie 1/5 jest na opiece, 1/8 na Home Office także myślę że można pracować bez obaw. Jedyna obawa to transport do i z pracy dla osób, które podróżuja KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w jakiś sposób ograniczyli nam wolności osobiste?? Jakaś zmiana w konstytucji była??

Mnie dziś wkurzył zakaz wchodzenia do lasów...

Rozumiem że niektórzy robią sobie jaja, urządzają pikniki itd. ale jak zabieram żonę i dzieci żeby się przejść kilka minut dla mojego i ich zdrowia psychicznego i mijamy może 3 osoby, które i tak uciekają na nasz widok,  to bez przesady... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat . Możliwości odmowienia nie ma. Co najwyżej można się odwołać do ministra zdrowia lub sanepidu ( nie jestem pewny do którego). Ale oczywiście mogę się mylić. Poszukam jakichś informacji w Internetach i wstawię tutaj jeśli coś znajdę

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ani ja, ani nikt z moich bliskich nie został zatrzymany więc ciężko mi stwierdzić czy to co pisze jest faktycznie prawda w 100%

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat coś czytałem, że chodzi o to, że zlamanie kwarantanny jest kara ADMINISTRACYJNĄ, dlatego nie możesz jej przyjąć lub nie przyjąć. Jest na Ciebie nakładana i od razu pobierają to z Twojego najbliższego wynagrodzenia. Jakiś absurd... Słyszałem też, że nie można biegać, ale jeździć rowerem można... :D

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Streat napisał:

@Sinus kwarantanny nie łamie 😛 nie została mi przydzielona 😛 

Heh. przepraszam, z rozpędu napisałem - chodziło mi o łamanie postanowień stanu epidemicznego 😉

Zastanawiam się tylko, czy faktycznie można dostać mandat za mycie na bezdotyku...?
Nie ukrywam, że już od kilku dni mnie nosi, żeby się wybrać, tylko do tej pory było dość chłodno na dworzu, a weekend ma być ładny 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MMCzysci napisał:

No nie jest to niestety niezbędne wyjście

Dziś obsługiwałem pana który przyszedł , a przedtem stał z 20min przed sklepem  po 5 ...słownie PIĘĆ nakrętek M5 za całe 22 grosze !  Tylko to kupił i poszedł !  To jest niezbędne wyjście , czy nie? 

Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile osób przychodzi ot tak sobie "pooglądać tylko" i nic nie kupują ...chodzą godzinę po sklepie i wychodzą bez zakupów ! Hiciorem oczywiście dalej są bratki i inne kwiatki . 

 

PS: ponoć można po lasach biegać ... wystarczy wziąć do kieszeni kilka kamieni i powiedzieć że na polowanie się biegnie 😉 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego i nie piszcie fake newsów, ten mandat jest z art 54 i normalnie można odmówić jego przyjęcia. Dodam jeszcze, że nawet jak się mandat przyjmie to i tak można się od niego odwołać, i to od każdego.

nieznajomość prawa szkodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.