Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Auto odebrane od lakiernika po lakierowaniu zderzaka. Prosilem aby nie polerowali oraz nie myli auta. Niestety ja swoje, oni swoje. Auto dramat, nie wspominajac o sporej warstwoe kurzu w srodku.
Na wiosne znow one step. cbc4d4ec379bcec5c186459bdee4b998.jpg

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem całe lusterko z motocykla, bo śruba mocująca je do uchwytu się zapiekła i przy próbie manipulacji zaczęła się cała objeżdżać. Trzeba było nabić torx i tak wykręcić.

W międzyczasie jednak zorientowałem się, że przy imadle, w którym dokonywałem manipulacji, zostawiłem gumę, która jest pomiędzy uchwytem a owiewką (czachą). I jak się zorientowałem, to to zabrałem, żeby nie zgubić. Efekt - godzina w sobotę i godzina wczoraj spędzone na szukaniu, znalazłem dużo dziwnych rzeczy, ale to się rozpłynęło.

36 zł w ASO... kawałek gumy... a śrubka od lusterka 26. Pocieszam się tak, że sprzętem zrobionym za miskę ryżu, do którego części są tanie, bym już nie jeździł. 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabelskie półautomaty. smart dostał nowy wysprzęglik, fizyczne ustawienie, kalibrację kompem. A okazuje się, że nic to nie dało, bo od zużytego wysprzęglika, jazdy na krótkich dystansach i niemałego (192 tkm na fabrycznym) przebiegu padło też najprawdopodobniej sprzęgło W hydrokinetyku wystarczyłoby raz wymienić olej... (zrobione niecałe 60 tkm od zakupu) Pocieszam się, że i tak nie jest źle, bo to pierwszy większy wydatek na ten samochód w przeciągu 7 lat.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gardor napisał:

Otwieram torbę gdzie trzymam powłoki a tam rozbity uncr

Mając taką powłokę "do wyrzucenia" (niestety - na razie moje powłoki są ok), kupiłbym octan metylu (podobno najczęściej stosowany rozpuszczalnik w powłokach) i sprawdził, czy można ją reaktywować... Podobno działa to na powłoki, które częściowo się skrystalizowały w zamkniętych buteleczkach - może i zadziała na tak skrystalizowaną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Eidos71 napisał:

Mając taką powłokę "do wyrzucenia" (niestety - na razie moje powłoki są ok), kupiłbym octan metylu (podobno najczęściej stosowany rozpuszczalnik w powłokach) i sprawdził, czy można ją reaktywować... Podobno działa to na powłoki, które częściowo się skrystalizowały w zamkniętych buteleczkach - może i zadziała na tak skrystalizowaną...

Co innego jak się krystalizuje, a co innego jak się odparowała w całości, tu nie ma czego przywracać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon od mechanika. Auto razem z częściami zawiozłem w środę. Mechanik zapewniał mnie, że w piątek do południa napewno będzie skończone. Przed chwilą zadzwonił z informacją, że auto jest jeszcze rozebrane i moze dzisiaj skończą.. Może i nie obiecuję. Wkurzyłem się, bo moj jutrzejszy wyjazd na Detailing Show i szkolenie stoi pod wielkim znakiem zapytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś debil postrzelil  z wiatrówki nasza osiedlowa kotkę karmiącą 5 małych kociąt. 

Zawiozlem ja do weterynarza, jednak nie było dla niej ratunku i musiała zostać uśpiona.

Wylapalem młode i zabrałem do mieszkania. 

Zgłosiłem sprawę na policji i do okolicznych stowarzyszeń. Działamy, wątpię że go znajdą ale zrobiłbym gnojowi to samo. Widok kotki ciągnącej tylne sparaliżowane łapy chyba  na zawsze zostanie mi w pamięci.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ra.vi

Osobiście w pracy często szkoda mi duzo bardziej ludzi niz zwierząt. Jak nie lubie slepego podążania za zachodem w niektórych kwestiach tak twierdzę, że ze zwierzętami tak byc powinno jak tam. Ludzi ni3 stać na zwierzęta tk ich nie mają. Tam czasy gdy burka wiązali do naroznika stodoły dawno sie skończyly. U Nas niestety nie, nadal widać jak wiejskie podejście do tego ludzie maja. A jakie nerwy na Mnir jak leci mandat z 77 kw bo przecież pies musi się wylatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju ktos zaje... Torbe w ktorej byly dwie maszynki, kilka kosmetykow i 3 pasty.
Niestety system automatycznego ryglowania drzwi po przekroczeniu 20km/h chyba sie nie uaktywnil. Nie zwrocilem na to uwagi i tym samym torba, ktora lezala z tylu w foteliku syna zostala zabrana przez szybkiego “Bila“. Nawet nie mialem jak wyskoczyc z auta bo gosc obok mnie bardzo blisko dojechal tirem
Jestem wkur... Na maksa.
Ktos bedzie bogatszy o maszynki Lare, pasty sonaxa, 3D oraz kilka kosmetykow od FW plus wosk finis od BH.


Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.