Skocz do zawartości

ADBL Akcesoria – Pytania i Odpowiedzi


Chemik ADBL

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Jak to w końcu jest z Waszą Clay Sponge? Jest bezpieczna dla każdego lakieru? Można bez obaw kupić i używać? Bo pojawia się coraz więcej postów że narobiła szkód i to nawet u doświadczonych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
707871 Jak to w końcu jest z Waszą Clay Sponge?

Używaj bez obaw. Ja mam stary i miękki lakier i jakoś nigdy nie byłem zwolennikiem tego typu produktów.

Ale zanim uzyjesz zrob sobie inspekcje "ledem" lakieru przed i po i daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanko odnośnie lejkow, niestety ten co mam (pasuje do starych baniek 5L) nie nadaje się do nowych z wytłoczonym logo. Planujecie wypuścić "nowe"?

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

711819 Gdzieś przewinęła mi się kiedyś rekawica do mycia ale ani widu ani słychu w sklepach

Pytałem w innym temacie pod koniec kwietnia to padła odpowiedź, że za półtora miesiąca... co wypada w połowie czerwca... Pozostaje czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Wielu z Was pytało o coś większego do glinkowania ale z polimerem z naszej Clay Sponge. Więc oto jest: Clay Towel :).

 

https://www.facebook.com/adblpolska/pos ... 5481019056

 

ADBL Clay Towel to ręcznik z warstwą polimeru zastępującą tradycyjną glinkę do czyszczenia lakieru. Łatwo usuwa resztki smoły, żywicy, asfaltu, ślady po owadach i inne uporczywe zanieczyszczenia. Jego przewagą, w porównaniu do tradycyjne glinki, jest łatwiejsze użycie i skrócenie czasu potrzebnego do idealnego oczyszczenia lakieru. ADBL Clay Towel jest wielokrotnie bardziej wydajny niż glinki tradycyjne.

 

Uwagi zasadnicze:

 

Jeżeli pojazd przechodzi proces dogłębnego oczyszczania lakieru po raz pierwszy, przed użyciem ADBL Clay Towel, użyj ADBL Tar and Glue Remover oraz ADBL Vampire Liquid.

Nigdy nie używaj ADBL Clay Towel w połączeniu z produktami opartymi na rozpuszczalnikach (np. produkty do usuwania smoły) ponieważ doprowadzi to do zniszczenia ADBL Clay Towel.

Nie wystawiaj ADBL Clay Towel na działanie temperatury powyżej 40 °C.

 

Sposób użycia:

 

Dokładnie umyj („na dwa wiadra”) i opłucz auto nie osuszając go.

Zmocz ADBL Clay Towel w wodzie lub roztworze z np. ADBL Shampoo jeżeli proces dogłębnego oczyszczania lakieru wykonywany jest po raz pierwszy. W przypadku zabiegów okresowych używaj jako poślizgu ADBL Clay Glide.

Przesuwaj bez nadmiernego docisku ADBL Clay Towel po lakierze i szybach ruchami poprzecznymi i wzdłużnymi.

Płucz ADBL Clay Towel regularnie w wodzie lub roztworze np. ADBL Shampoo aby uniknąć przypadkowego zarysowania lakieru.

Pracuj panel po panelu do uzyskania gładkiego lakieru.

Umyj ponownie auto i osusz je.

ADBL Clay Towel dokładnie wypłucz w wodzie, wysusz i schowaj do oryginalnego opakowania.

 

Parametry:

 

Wymiary: 30 cm x 30 cm

 

Cena: 79,99zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@ADBL możecie mi powiedzeć dlaczego wasz Clay Sponge zostawia takie gluty/mazy na aucie? Pracowałem poprzednio z waszym dedykowanym poślizgiem na lakierze i było to samo. Na forum wyczytałem że lepiej pracuje się na wodzie z szamponem i że fajnie można wyglinkować szyby... taa... dziś poróbowałem, poniżej zdjęcia. Obojetnie czy dociskam lekko czy mocno wszystko się klei do powierzchni na której pracuję i zostawia takiego gluta na lakierze. Na szybie widać to lepiej. Jakieś propozycje? Poślizgu oczywiście nie żałuję...

20170708_113635.jpg
20170708_113704.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same mazy na lakierze jak trafiłem na miejsce bez lubrykantu Adbl -od razu zaczął łapać lakier, mimo że wydawało się że lubrykant jest

Teraz używam wody z szamponem obficie polewam i co chwile mocze gabke w wiadrze 

 

Mogę polecić na te mazy druga stronę gąbki- u mnie świetnie od razu udawało się to ściągnąć 

 

Ps przy okazji mycia c5 właśnie przelecialem szybkę przednia spongem i nie widziałem różnicy na szybie, ale zrobić - zrobiłem , do mazów nie dopuściłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód był umyty nieosuszony więc było na nim masę wody, gąbka zamoczona w wiadrze, przed przystąpieniem do glinkowania dałem szczerze wody z szamponem na szybę. Przykładam gąbkę, dosłownie ruch w jedną stronę i z powrotem... efekt wyżej. Robiłem już 3 podejście do tego ale nie potrafię tym operować. Glinka bije na łeb tego typu wynalazki. Może musiałbym glinkować pod zraszaczem?! :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co do nowego atomizera. Kupiłem ostatnio 2x QD1 i po ustawieniu na 'rozpylanie' jest oto taki efekt

DSC5556jp_qpneren.jpg

Mgiełka jest, ale produkt w ogole nie leci na środek. Sytuacja jest dokładnie taka sama na dwóch kupionych QD1. U was jest tak samo?

Kupiłem osobno Interior Wow oraz Vampire Liquid i tutaj w obu jest tak jak trzeba. Rozpylanie na całą powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzechu23 napisał:

A ja mam pytanie co do nowego atomizera. Kupiłem ostatnio 2x QD1 i po ustawieniu na 'rozpylanie' jest oto taki efekt

 

Mgiełka jest, ale nie produkt w ogole nie leci na środek. Sytuacja jest dokładnie taka sama na dwóch kupionych QD1. U was jest tak samo?

Kupiłem osobno Interior Wow oraz Vampire Liquid i tutaj w obu  jest tak jak trzeba. Rozpylanie na całą powierzchnię.

QD 1 też tak mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.