Skocz do zawartości

ADBL QD1 quick detailer


WaxItCar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Produkt pojawił się na rynku już bardzo dawno , ale dopiero teraz przetestowałem dzięki dobrej promocji w Waxitcar :) poza tym musiałem trochę innych środków zużyć które zalegały na półce. 

Jestem bardzo zadowolony z zakupu . Aplikacja łatwa jak i docieranie . Na kolorze czarnym w wilgotny dzień temp.około 10stopni nie było żadnych problemów . Fajne przyciemnienie i szklistość . Na chwile obecną QD1 i Finesse Finale zajmują u mnie pierwsze miejsce , drugie CG P40 :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak u Was z przyciąganiem kurzu(chociaż teraz już powinno być lepiej niż w lecie) bo porównywałem go zaraz po premierze z SSW 50/50 na samochodzie i była miazga.50 po stronie SSW miała tylko trochę kuzu z tyłu samochodu,a po stronie QD1 równa gęsta warstwa kurzu :( komicznie to wyglądało :) może w nowej  się coś zmienili.Ja mam starą wersje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam jakiegoś trefnego tego QD1, lecz u mnie poziom kropelkowania jest równy zeru.

Schemat

mycie na bezdotyku->spłukiwanie->QD1->wycieranie fibrą

Efektu zero. Lepiej kropelkuje mi lakier po polimerze na myjce niż po QD1. Może coś źle robię? 

Specjalnie nie leciałem spojlera woskiem aby sprawdzić właśnie jak działa QD1 i jestem niemiło zaskoczony. Zamierzałem go używać jako boost do Fusso, ale niestety mija się to z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 minut temu, krissolek napisał:

Nie wiem czy mam jakiegoś trefnego tego QD1, lecz u mnie poziom kropelkowania jest równy zeru.

Schemat

mycie na bezdotyku->spłukiwanie->QD1->wycieranie fibrą

Twój schemat jest taki jak kremowanie brudnych rąk. Więc nic dziwnego w tym, że QD1 nie kropelkuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tazman napisał:

Po spłukaniu wycierasz auto czy aplikujesz qd1 na mokre i dopiero wycierasz?

Jeśli ta druga opcja to może być powód takiego zachowania qd. Aplikować na mokro to możesz np. SSW.

Z tego co pamiętam główną zaletą QD1 właśnie miała być mozliwość aplikacji na mokro. Próbowałem jednak zarówno na sucho, jak i na mokro - efekt ten sam, a właściciwie to jego brak.

 

14 minut temu, psemo napisał:

Twój schemat jest taki jak kremowanie brudnych rąk. Więc nic dziwnego w tym, że QD1 nie kropelkuje.

Quick Detailer służy do używania na szybko (jak sama zresztą nazwa wskazuje). Nie będę na bezdotyku leciał samochodu na dwa wiadra. SSW kropelkuje bardzo ładnie. QD1 natomiast lipa straszna. Jedynym plusem jest bardzo przyjemny zapach i kolor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, krissolek napisał:

Quick Detailer służy do używania na szybko (jak sama zresztą nazwa wskazuje).

Zgadza się - ale na czyste auto, a nie tylko opłukane.

6 minut temu, krissolek napisał:

Nie będę na bezdotyku leciał samochodu na dwa wiadra.

Jak byś nie wiedział, to samym bezdotykiem nie umyjesz auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
3 godziny temu, krissolek napisał:

Efektu zero. Lepiej kropelkuje mi lakier po polimerze na myjce niż po QD1. Może coś źle robię?

Była już na ten temat dyskusja. QD1 zachowuje się ok, jeśli pod spodem jest jakiś wosk. Na gołym lakierze, kropelkowanie jest b.słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Quick Detailer służy do używania na szybko (jak sama zresztą nazwa wskazuje). Nie będę na bezdotyku leciał samochodu na dwa wiadra. SSW kropelkuje bardzo ładnie. QD1 natomiast lipa straszna. Jedynym plusem jest bardzo przyjemny zapach i kolor. 


Masakra... To chyba jakaś prowokacja..
Tyłek też domywasz bezdotykowo? Na koniec puder i gotowe.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha... leżę... Pretensje do całego świata o zwykłe flejostwo. To nie forum na ktorym się komuś czegoś nie chce :) Jak pomalujesz farbą na brud to też będą pretensje że się odparzyła? No ludzie... Qd1 nie jest do aplikacji na mokro! Poza tym jak już poprzednicy pisali do czystego auta a nie syfu po bezdotyku. Qd trzymie się tego brudu w który go wcierasz a nie lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.