Skocz do zawartości

ADBL QD1 quick detailer


WaxItCar

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.09.2019 o 22:03, Dejmian napisał:

PS: Nawet bym zaryzykował, że stan lakieru i efekt "glossy" jest porównywalny do Twojego czerwonego peugeota o ile nie lepszy nawet 🙂

Wygląda trochę inaczej niż większość A3, więc chętnie się mu przyjrzę, jak go kiedyś spotkam na parkingu. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być mądrzejszy od wszystkich i narobić szkód, więc też wolę zapytać, bo brak mi doświadczenia.

Umyłem samochód wczoraj rano. Zrobiłem 300 kilometrów (drogi suche, ale miejscami dużo kurzu - budowy). Czy są jakieś przeciwskazania przed użyciem QD, czy lepiej poczekać do następnego mycia?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MMCzysci napisał:

Nie chcę być mądrzejszy od wszystkich i narobić szkód, więc też wolę zapytać, bo brak mi doświadczenia.

Umyłem samochód wczoraj rano. Zrobiłem 300 kilometrów (drogi suche, ale miejscami dużo kurzu - budowy). Czy są jakieś przeciwskazania przed użyciem QD, czy lepiej poczekać do następnego mycia?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Bedziesz ciagnał brud po lakierze i narobisz rys, lepiej jakbys ponownie umył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być mądrzejszy od wszystkich i narobić szkód, więc też wolę zapytać, bo brak mi doświadczenia.

Umyłem samochód wczoraj rano. Zrobiłem 300 kilometrów (drogi suche, ale miejscami dużo kurzu - budowy). Czy są jakieś przeciwskazania przed użyciem QD, czy lepiej poczekać do następnego mycia?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka



U mnie jak mam jedynie przykurzone auto bardzo dobrze się sprawdza oplukanie na bezdotyku mineralka za 2zl i przejechać kawałek żeby osuszyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Moderator
2 godziny temu, Jendrek napisał:

Szukam qd który będzi sobie (relatywnie) radził z water spotami, czyli o niskim pH. Ale spoko, już zrozumiałem target produktu 🙂

2020-05-22-19-14-00.jpg

Neutralne pH

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jendrek napisał:

Szukam qd który będzi sobie (relatywnie) radził z water spotami, czyli o niskim pH. Ale spoko, już zrozumiałem target produktu 🙂

Koch FSE 🙂

2 godziny temu, Domel napisał:

Neutralne pH

A nie mówiłem że "normalne" 😂 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć. nakładałem dzisiaj testowo qd1 na maskę. Lakier czysty bez żadnego zabezpieczenia. Napiskałem QD1 na maskę a następnie używając ADBL Chick zacząłem docierać QD do suchego. No i niby dotarłem ale na masce zostały jakieś jakby to określić nierówno pokryte widoczne plamy. Widoczne pod odpowiednim kątem. Lakier czarny więc wszystko widać i troche mnie to zdziwiło. Po mocniejszym dotarciu zeszły i jest jednoliscie. Ale czy tak powinno być? Może użyłem złej fibry albo błędem było użycie qd na czysty lakier bez wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. nakładałem dzisiaj testowo qd1 na maskę. Lakier czysty bez żadnego zabezpieczenia. Napiskałem QD1 na maskę a następnie używając ADBL Chick zacząłem docierać QD do suchego. No i niby dotarłem ale na masce zostały jakieś jakby to określić nierówno pokryte widoczne plamy. Widoczne pod odpowiednim kątem. Lakier czarny więc wszystko widać i troche mnie to zdziwiło. Po mocniejszym dotarciu zeszły i jest jednoliscie. Ale czy tak powinno być? Może użyłem złej fibry albo błędem było użycie qd na czysty lakier bez wosku?

Może za duża ilość?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.