Skocz do zawartości

Czego używać do nabłyszczania i pielęgnacji opon ?


Rekomendowane odpowiedzi

To ja nie wiem czy mam jakiś felerny czy co ale jak go mam nakładać to mnie szlag tarfia...Niech ktoś poleci coś przyjemniejszego w aplikacji...Wiele razy nakładałem jeszcze cartekowego vinyla i tam aplikacja trwała całe 3 min na cały komplet gum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam nakładać Endurance , pięknie pachnie... ale mnie co innego denerwuje ze na moich letnich oponach on się nie chce trzymać (mam wszystko na nadkolach i całych drzwiach).. zobaczymy na wiosnę , sprawdzę to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie bo na innych oponach(u ojca czy teścia) tak sie nie dzieje. może wadą są opony letnie 195/40/17r i po woli nie jeżdżę wiec może to to.. nie wiem.. Wiem że dokładnie wymyłem oponki potem nakładałem gąbeczką jedną warstwę i odczekałem całą noc i dalej to samo , ale kiedyś jechałem bardzo po woli to tego nie było.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tfelek, Miałem podobny problem, winne okazało się nie przecieranie opony po aplikacji i wchłonięciu środka ;)

czyli co Trzeba przecierać fibra jeszcze hm. :o ??.. A oponki ojca nigdy nie mające nic na sobie nakładałem i pieknie się trzymało :o . Dzięki Bio Sprawdzę to..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze, po nałożeniu Endurance aplikatorem piankowym, przecieram MF po 10 minutkach. Mam do tego jedną, zajechaną MF przeznaczoną. Mógłbym w zasadzie samą MF nacierać autostradę, bo ma już w sobie tyle tego środka :kox: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem od czego to zależy, być może od aplikacji i samej opony, ale u mnie z trwałością jest naprawdę ok

 

jutro dam zdjęcie jak sprawuje się w deszczowo-śniegowej pogodzie jaką mamy teraz za oknem, moim zdaniem trzyma się dobrze i opona ładnie kropelkuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trwałości takich środków to najlepiej pojeździć jakiś dłuższy czas, potem ściągnąć koło, umyć i porównać ze stroną wewnętrzną. Miałem kiedyś resztkę oliwki Simoniz, to po 2 tygodniach efekt błyszczenia się był bardzo słaby, ale po trzech miesiącach miejskiej jazdy efekt kropelkowania pozostał, część na której był dressing miała naturalny czarny kolor opony, podczas, gdy część bez dressingu była taka jak to stara opona wygląda 8-) . I nawet APC tego nie zmienił w drastyczny sposób. Dressing dalej działał, choć na pierwszy rzut oka tego nie widać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tukolarz jednak w trwałości danego produktu chodzi o to by jak najdłużej był NA oponie. Tzn. by było widać, że dressing jest nałożony, a nie wchłonięty i opona po prostu wygląda na bardziej odżywioną. Myślę, że wiesz o co mi chodzi. Moje opony wchłonęły już wystarczająco więc teoretycznie sa czarne i odpychaja wodę, ale chodzi o ten szczegolny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie odnośnie Cquartz Perl - zrobilem nim opony, efekt super, ale po 2 tygodniach cały efekt szlag trafił, opony zrobily się "bure", wyglądają gorzej niż opony przed aplikacją. Czy ten środek wogóle nadaje sie do opon ? w opisie wyczytałem że jak najbardziej, a tu maly "zonk"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli auto stało w garażu to faktycznie "zonk" :P a poważnie to wszystko zależy ile i w jakiej pogodzie jeździsz - nic z deszczem nie wygra :) a wynik 2 tygodniowy osobiście uważam za całkiem całkiem zważywszy to co mamy obecnie za oknem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dużo tez zależy od samej opony.

Też mam wrażenie, że Continental robi się bury po jakimś czasie.

Natomiast GoodYear wygląda dobrze nawet po kilku tygodniach od nałożenia, pewnie dlatego, że z natury jest czarniejszy od Conti.

Obie opony o których piszę też są nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z Perlem, bo nie używałem ale po Endurance i Trim Restorerze nie zauważyłem aby po jakimś czasie opony robiły się bure (Continentale kupione w maju br. jako nowe). W zasadzie to bardzo dobrze chroniły oponę a bura była tylko wewnętrzna strona nie potraktowana dressingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.